Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zbyszek Dąbrówka 602--605-988 . kierownik, pilnuje u mnie i ja sobie chwalę

Z tym pilnowaniem to przesada, to tylko terminologia. Nikt nie bedzie siedzial 3 lata na budowie za poltora tysiaca zlotych, a tyle mniej wiecej chyba wynosza stawki za nadzorowanie. Zakladam ze jesli za te kase kierownik zajrzy 10 razy to to jest chyba wszystko czego mozna oczekiwac.

Niemniej u mnie rowniez on jest kierownikiem budowy a opinie mam taka ze przynajmniej ma glowe do tego. W ciagu 15 minut razem z majstrem ropracowali bledy projektu i ustalili jak je skorygowac zeby bylo ok. I dzis - po 1.5 roku wszystkie moje schodki w domu maja jednakowa wysokosc a to nie kazdy moze powiedziec. Oczywiscie w tym jest rowniez zasluga brygady budowlanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ostatnio chodzi nam po głowie myśl, żeby postawić mury samemu.

Dookoła słyszę, że to w sumie prosta sprawa. Dom jest nieduży, bryła prosta, żadnych wykuszy itp. Mój osobisty mąż ma co nieco w głowie

 

Na czym staneło ?

 

Moje osobiste zdanie jest takie:

Czy twoj mąż juz budowal jakis dom ? Od poczatku do konca, nawet jako pomocnik.

Jesli nie - zanim zaczniecie - niech idzie gdzies popracowac kwartal na budowie.

Wtedy dowiesz sie a on bedzie wiedzial na 1200% czy bedziecie stawiac ten dom sami.

Wczesniej - radze zaczac od kupienia narzedzi, generalnie tylko młotka, duzego, zeby skutecznie wybil to z glowy wam obojgu.

Przepraszam za ten tekst ale gdybym was znal - bylby o niebo bardziej brutalny. Tak jak jest - staralem sie najdelikatniej jak umiem uchronic was przed popelnieniem duzego glupstwa.

Niemniej - to wasz dom, wasza kasa i wasze glupstwo i nic mi do tego jaka bedzie decyzja. Tak czy owak zycze powodzenia. Wyjasnianie czemu tak uwazam to za dluga pisanina ale jesli chcecie to mozemy porozmawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Czemu od razu tak brutalnie ściągasz ludzi z marzeń .....budowanie ścian samemu to nie jest niemożliwe , mój tata górnik a też sam stawiał ściany

 

Nie sciagam. Moim zdaniem ratuje przed samobojstwem.

Moge uwierzyc w to co mowisz. Gornik przewala codziennie mase towaru wiec jest przyzwyczajony.

Ja w swojej chalupie do pewnego czasu liczylem przywiezione tony. Po dojsciu do jakichs 350 ton materialu zuzytego na budowe przestalem liczyc, teraz tylko z lekka szacuje i choc oczywiscie wiekszosc tego dzwigaja maszyny to jednak tony pustakow, cementu i piasku trzeba na miejsce dostarczyc.

Ile rąk macie do dyspozycji ?

Ile czasu dziennie ?

Ja z dziecmi chcialem tylko pomalowac wewnatrz sciany, w weekendy - wyszlo mi ze za pol roku skoncze, darowalem sobie.

 

A jeszcze jedno:

Jesli ktos robi cos pierwszy raz - wpakuje sie na miny wczesniej czy pozniej. Raczej wczesniej.

Postawic sciany nie sztuka.

Postawic pionowo - juz troche gorzej.

Byc zadowolonym z nich po 20 latach (o ile jeszcze beda stac) - no coz - tego sie dowiesz za 20 lat ...

 

Moje zdanie jest takie:

1. BYLE JAKI spec jest lepszy od bardzo dobrego AMATORA.

2. Gdzie trzeba 10 rąk 6 razy w tygodniu zeby zrobic etap w rozsadnym terminie - dwie to duzo za malo jesli chcesz dozyc konca budowy (jednoczesnie na nia zarabiajac).

 

---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to jest tak, że mój chłop, który NAPRAWDĘ się zna na budowaniu itp stwierdził, że będzie robić jedynie:

- elektyrykę, bo nikt mu nie dogodzi (wycena zakresu robót wynosiła 100 tys) więc niech sobie chłopak lutuje za barszyk z kulebiakiem

- ocieplenie, bo wie i z przyjacielem to zrobią

ale murować powiedział, że nie będzie bo zdrowie ma jedno i kręgosłup też jeden i noszenie ma dość.

Wniosek: są prace, które zrobi sam ale koszty brak taty bo siedzi na budowie są znaczne, męża nia ma, i nie jestem zadowlona z tego. a moja przyjaciółka buduje też od października, muruje dwóch facetów, jest już koniec grudnia a oni jeszcze murują ścianki fndamentu. Czy czas też braliście pod uwagę?

pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...