Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Sulejkowiczów.

 

Czy ktoś montował u siebie rekuperator z GWC. Jak się sprawuje instalacja?

i czy w ogóle warto sobie zawracać tym głowę, Bo koszty w sumie nie małe.

Czy można by było obejrzeć u kogoś kto już założył lub już użytkuje taką instalację?

 

Pozdrawiam

 

My mamy taki zamiar, ale zaczynamy dopiero na wiosnę.

Widzielismy reku juz w uzytkowaniu i całkiem swieża instalację. Utwierdziliśmy się w przekonaniu, że jak najbardziej warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Sulejkowiczów.

 

Czy ktoś montował u siebie rekuperator z GWC. Jak się sprawuje instalacja?

i czy w ogóle warto sobie zawracać tym głowę, Bo koszty w sumie nie małe.

Czy można by było obejrzeć u kogoś kto już założył lub już użytkuje taką instalację?

 

Pozdrawiam

 

Od kwietnia użytkujemy instalację wentylacji mechanicznej z rekuperatorem BARTOSZ ale bez GWC. Sąsiad za płotem ma GWC i myślę, że to dużo lepsze rozwiązanie bo temperatura nawiewu na wymiennik jest ok 10st wyższa, więc i temperatura nawiewu do pomieszczeń jest wyższa.

Odnośnie samego rekuperatora to super sprawa, nie trzeba otwierać okien, żeby mieć stale świeże powietrze w domu, nie ma wilgoci, lustra w łazienkach nie parują podczas kąpieli.

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile kosztował Cię Bartosz?

Wysłałam dziś prośbę o wycene do rekuperatory.pl zobaczymy co wyliczą.

 

Zdecydowana jestem już chyba na 100%, gdyż umożliwia mi to likwidację komina w kuchni. Ciekawa jestem jak to wyjdzie z okapem, ale to jeszcze przede mną.

No i okna tańsze mogę powstawiać.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywiew z okapu można wykonać bezpośrednio przez ścianę zewnętrzną, należy jedynie pamiętać o konieczności zamontowania klapy zwrotnej aby przez okap wentylacja nie zaciągała powietrza zimnego z zewnątrz.

 

Rekuperator mamy zamontowany na poddaszu (mamy dom parterowy) pracy urządzenia w ogóle nie słychać nawet na najwyższym biegu wentylatora.

Koszt razem z rozprowadzeniem kanałów wentylacyjnych, automatyką, anemostatami wyniósł 12000 zł.

 

W naszym przypadku oferta z rekuperatory.pl okazała się droższa a sprawność ich jednostki wg folderów dużo mniejsza.

 

Pozdrawiam

Aga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

purbansk, w jakiej Firmie tak miło Ci wyliczyli. Ja już mam z 5 ofert i wszędzie koszt rekuperatora z GWC wychodzi dobrze ponad 25 tys. zł

Domek parterowy czy z poddaszem? I jak zaproponowali ci pociągnąć instalację?

 

Ja zastanawiam się nad położeniem prostąkątnej w wylewce, ale wtedy opór jest większy. Już sama nie wiem.

 

W sobotę planuję pojechać na Bartycką i osobiście zobaczyć, co mi LINKair zaproponuje, bo jak na razie ich oferta wychodzi najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do sprzedania:

 

Warszawa Międzylesie przy Centrum Zdrowia Dziecka:

 

1) Barak mieszkalny (wolny od nowego roku 2009) 1700zł

http://www.empikfoto.pl/albumy24/115019/390816/previews/14553669_barak.jpg

2) Prowizorka budowlana 400zł

http://www.empikfoto.pl/albumy24/115019/390816/previews/10749708_1.jpg

3) Porotherm 25 PW -10 palet po 3zł/szt

4) Stemple sosnowe (używane 1 raz wyłącznie na naszej budowie) 250szt (dł.2,70-3,00m) po 3zł/szt.

5) Koza metalowa w stanie b. dobrym (z rurami gotowa do podłączenia) 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam,

 

poszukuję solidnych tynkarzy i wylewkarzy.

Będę wdzięczny za namiary

 

mam tynkarzy zarąbistych , najlepsza ekipa z całej mojej budowy :

Zagościniec bracia ..693433522 SUPER

 

WYJĄTKOWO NIE POLECAM EKIPY OD K_G PANA : Marka Czaróga działa okolice Sulejówka i Halinowa , 501951079, bierze jak za złoto ...nie posprzątali za sobą tak jak powinni , śmieci w kąt zmiecione itd.

 

Przy okazji sprzedaję swój wojskowy barak budowlany z łóżkami i szafkami . Jest też do sprzedania zamontowana na niej szafka na prowizorkę elektryczną także tylko postawi na działce i podłaczyc sie do słupa i jest prąd w całym barakowozie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...