Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

mam cala palete porothermu 30 oraz piasek kwarcowy - 750 kg (pakowane w worki po 50 kg). Chetnie sie tego pozbede za symboliczna zaplate.

Prosze pisac. Odbior w Sulejowku Milosnie.

 

Jesli chodzi o ocieplanie welna + g-k + szpachlowanie to kwota 50 zl. Wazne tylko zeby umawiac sie od calosci, zeby pozniej nie dochodzily jakies dodatkowe kwoty kiedy jest np trudniej przy lukarnach :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

poszukuję namiaru na brukarza do położenia kostki w Sulejówku (garaż, podjazd i kilka alejek).

 

Będę wdzięczny za namiary na solidnych wykonawców. Miałem jednego, ale po miesiącach obietnic, że przyjedzie i zacznie mam dość tonięcia w błocie.

 

Czy ktoś ma jakieś opinie na temat jakości kostki firmy PATER ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam firmę Pana Marka Jaczewskiego z Sulejówka przy ul. Czynu Społecznego (obok Żeromskiego), skończyli u mnie prace 2 tyg. temu, solidni, terminowi, cena jak na rynek średnia, do uzgodnienia zakres prac - ja sam zamawiałem sobie kostke (wybrałem Castello Antico Semerlocka z Kołbieli - najtaniej mają w Replinie),

tel do Pana Marka 601162884

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam firmę Pana Marka Jaczewskiego z Sulejówka przy ul. Czynu Społecznego (obok Żeromskiego), skończyli u mnie prace 2 tyg. temu, solidni, terminowi, cena jak na rynek średnia, do uzgodnienia zakres prac - ja sam zamawiałem sobie kostke (wybrałem Castello Antico Semerlocka z Kołbieli - najtaniej mają w Replinie),

tel do Pana Marka 601162884

pozdrawiam

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, a jak lepiej układać wełnę?

W 2 warstwach (między krokwiami (np. 10cm)+ "pokrywająca krokwie" też 10 cm. Czy jedną warstwę np. 15 cm - między krokwiami (ja mam krokwie 18 cm więc więcej się nie da).

Słyszałam różne opinie.

Ponadto, podobno wełna nie może dotykać do membrany gdyż działa to wtedy na zasadzie "głowy dotykającej do parasolki".

 

Jakie są Wasze opinie na ten temat?

 

Pozdrawiam

 

Ana

 

2 warstwy wełny, folia, k-g 40 PLN + 5 PLN za malowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, a jak lepiej układać wełnę?

W 2 warstwach (między krokwiami (np. 10cm)+ "pokrywająca krokwie" też 10 cm. Czy jedną warstwę np. 15 cm - między krokwiami (ja mam krokwie 18 cm więc więcej się nie da).

Słyszałam różne opinie.

Ponadto, podobno wełna nie może dotykać do membrany gdyż działa to wtedy na zasadzie "głowy dotykającej do parasolki".

 

Jakie są Wasze opinie na ten temat?

 

Pozdrawiam

 

Ana

 

2 warstwy wełny, folia, k-g 40 PLN + 5 PLN za malowanie

 

wełna nie moze dotykac do membrany bezwzglednie jesli jest pełne deskowanie (podobno jesli jest sama membrana to nie szkodzi, ale reki sobie nie dam uciąć). My mamy pelne deskowanie i krokwie 22 cm. Dajemy wełnę na zakład, zeby zlikwidowac mostki. Od deskowania zostawiamy szczeline wentylacyjna min 2cm, miedzy krokwie wchodzi wełna 20 cm, a na krokwie jeszcze 10 cm, na to idzie folia paroizolacyjna i plyty g-k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, a jak lepiej układać wełnę?

Ponadto, podobno wełna nie może dotykać do membrany gdyż działa to wtedy na zasadzie "głowy dotykającej do parasolki".

 

 

Uważam ze welna nie powinna dotykac membrany.

U siebie zrobilem to tak (nie mam deskowania):

sznurek puszczony "zygzakiem" pomiedzy krokwiami, na to welna 15 (krokwie 18 )

pozniej 2ga warstwa welny 10 i folia i dalej KG

 

Wydaje mi sie to najbardziej sensowne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...