Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Nie wiem jakim cudem ale dopiero teraz zauważyłem temat z Figą na muratorze. My również budujemy FIGĘ z archetonu tylko jest ona nieco zmieniona od wersji pierwotnej.

 

Zmiany:

[+] FIGA w wersji odbicie lustrzane

[+] Likwidacja ścianki działowej pomiędzy salonem a gabinetem

[+] Zamurowanie tego głównego dużego wejścia do salonu (zostaje tylko wejście z kuchni i wejście od gabinetu)

[+] Zamiana schodów na takie z półpiętrem

[+] Wydłużenie i poszerzenie garażu

[+] W tylnej części garażu wydzielenie kotłowni (pierwotna kotłownia będzie pełnić funkcję pralni)

[+] Przeniesienie komina od pieca gazowego w stronę "nowej" kotłowni

[+] Usunięcie ścianki z wiatrołapu powiększając cały przedpokój

[+] Zrobienie zsypu na brudne ubrania z górnej łazienki do pralni na dole

 

Obecny wygląd naszej FIGI:

 

Przód (powiedzmy):

http://img687.imageshack.us/img687/9486/dsc0541u.jpg

Tył:

http://img263.imageshack.us/img263/5989/dsc0686h.jpg

Schody + widoczny zsyp:

http://img687.imageshack.us/img687/6831/dsc0585c.jpg

Projekt po zmianach:

http://img571.imageshack.us/img571/3962/dompatrercopy.jpg

Edytowane przez Fracha_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Jestem szczęśliwym posiadaczem tego projektu. Bez większych zmian. Na dole zrezygnowałem z gabinetu na korzyść większego salonu. Za kilka dni wchodzi elektryk. Postaram się wrzucić kilka fotek.

Mam kilka pytań.

Jak rozwiązaliście wentylację pomieszczeń na górze?

Kirk widzę, że kominek sporo wchodzi w salon. Zmieniłbyś coś teraz czy idzie się przyzwyczaić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fracha część zmian jest taka jak u nas, zazdroszczę schodów ze spocznikiem, bo ja mam zabiegowe, w dodatku nieudane- będziemy musieli przy ścianie chodzić. Zastanawia mnie dlaczego komin zostawiliście w salonie, a nie w kotłowni (my tam przenieśliśmy ). (nie macie nadproży?)

apostolado Wszystkie nasze pomieszczenia będą miały albo wejście do kanału w kominie (dokładaliśmy kanały w kominach), albo kominek wentylacyjny w dachówce. U nas kominek będzie dostawiony z boku komina (niestety wyczystka wychodzi na pokój)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artmag oj tak - schody z półpiętrem są faktycznie wygodne (rodzina ma w swoim domu więc postanowiliśmy również takie zrobić). Komin mogliśmy wybudować w tej "nowej" kotłowni ale po naradzie zdecydowaliśmy się na zostawienie go w części salonu. Gdyby komin był w kotłowni szedłby po boku elewacji praktycznie zaraz obok okna znajdującego się w górnym pokoju. Z tego co pamiętam to Wy zrezygnowaliście z tych okien nad garażem więc u Was ten pomysł jest jak najbardziej na plus. Nam nie podobałby się taki "wystający ze ściany komin". A w salonie można to ładnie zagospodarować - tym bardziej, że akurat meble idealnie nam pasują wielkością w te miejsca ;) Nadproża jak najbardziej są ;) (zrobione są z tych samych bloczków co dom ale U-kształtnych wypełnionych stalą i zalanych betonem. Dlatego wyglądają tak jak reszta). Lada dzień będzie u nas robiony dach - więźba + dachówka ale jak na razie mamy przerwę spowodowaną pogodą :( Edytowane przez Fracha_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artmag zazdroszczę już takiego etapu :) A pogoda zapowiada się nie za ciekawie - plus jest tylko taki, że nie trzeba było polewać wylewki na piętrze ;) Dysponujesz może jakimiś obecnymi zdjęciami? Chętnie bym pooglądał jak to wygląda na tak późnym etapie tym bardziej, że nasze domki będą bardzo podobne :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Kurczę nie wiem co z tą subskrypcją wątku, że maili nie dostaję o nowych postach w tym wątku, a tu tyle wpisów, przepraszam tych, którzy kierowali jakieś pytania do mnie, postaram się po kolei odpowiedzieć na nie.

 

pola15: producent kominka to TarnaVVa, moc 14 kW bez płaszcza wodnego ani nawiewów, ale w przy ostatniej (swoją drogą srogiej) zimie spisywał się super, aż dziw, że wolałem się gapić w niego niż w telewizor. :) Tak mnie to cieszy.

Cieszę się, że się podoba, a co do tych boków w kominku, to tak mi zasugerował człowiek, który ten kominek robił, miało to optycznie zmniejszyć rozmiary całej zabudowy i poniekąd miał rację. Fakt, faktem, że oświetlenia w tych wnękach nie używam za często, bo jest trochę za mocne więc muszę kupić jakieś najsłabsze, kilkuwatowe żarówki, ale to już kiedyś tam...

 

apostolado: fakt, że kominek w salonie jest niemały, napewno wolałbym mniejszy, ale po ponad pół roku użytkowania przyzwyczaiłem się i nie przeszkadza nam to absolutnie, wiem wiem, każda sójka swój ogonek chwali... ;)

 

W kwestii wentylacji na poddaszu to jedyną "wentylacją" są nawiewniki w oknach dachowych no i ostatnie upały nieco odczuwamy, ale nie wiem czy dodatkowa wentylacja w każdym z pokojów poprawiłaby sytuację skoro blachodachówka aż parzy w dotyku.

 

Co do schodów, to lada dzień wchodzi ekipa która ma je nam zrobić w drewnie wraz z drewanianą balustradą i poręczą, wrzucę fotki jak będzie już po, dzięki Bogu to już ostatni etap z tych większych robót.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas powoli zaczynamy dopinać wykonawców- mamy fachowca od kostki (taras, schody, opaska wokół domu) wchodzi płytkarz do kotłowni- jak się sprawdzi wejdzie na łazienki, zaczynamy ocieplanie zewnętrzne (15 cm, tylko klej)i podbitkę.

Dalismy zaliczkę na schody i kuchnię, mamy wykonawcę drzwi wewnętrznych.....

Tylko kasa z kąta ucieka:rolleyes:

 

My planujemy kominek narozny, lewy- arysto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirk, zajrzałam jeszcze raz w Twój domek- powiedz mi jaką masz kabinę w dolnej łazience -Rea? stoję właśnie przed wyborem i taka sama wpadła mi w oko.

Jesli to Rea- jak z utrzymaniem jej w czystości? Mamy raczej twardą wodę, a nie chcę czyścić kabiny po każdej kąpieli.-Chyba wybiorę coś z matowego szkła

 

http://www.star.net.pl/~krzych/chatka/DSC_2188.jpg

 

I jeszcze spojrzałam na umywalkę- podobną sprzedają w Suchym Lesie - ma charakterystyczny odpływ- dolomitowa?

Zastanawiam się nad podobną do górnej łazienki :)

Edytowane przez artmag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artmag, tak to jest Rea, z tym, że to jest pierwsza rzecz jaką wymienię przy okazji jakichś tam remontów w niedalekiej przyszłości. Nie wiem czy to wina samej konstrukcji kabiny (a dokładnie brodzika) czy raczej błędu w trakcie montażu lub samego odpływu - drażni mnie to, że woda powoli odpływa i w trakcie kąpieli w brodziku jest ok. 2 cm wody, bo według mnie powinna ona na bieżąco odpływać. Co do czyszczenia to nie myjemy kabiny po każdej kąpieli, akurat dzięki tym brązowym płytkom w kabinie (one mają wzorki niewidoczne na zdjęciu) nie widać z zewnątrz tak wyraźnie powierzchni szkła - i dobrze. :)

 

Nie bardzo wiem o co chodzi w pytaniu o umywalkę dolomitową - nie znam się, muszę żony spytać ;) jakby co, to wrzucę wieczorem zdjęcie z bliższa obydwóch umywalek.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie piszę z budowy :) Dużo się u nas zmieniło od ostatnich dwóch miesięcy. A mianowicie: ścianki działowe, ściany szczytowe, więźba, położona dachówka, zrobione kominy i pewnie jeszcze kilka "szczegółów" o których nie pamiętam ;) Teraz trwają takie prace około budowlane. W sensie taras+schody na ogród, schody z przodu domu + kolumny. Zdjęcia niestety nie wrzucę bo łączę się przez telefon ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam obiecane zdjęcia umywalek w górnej i dolnej łazience.

http://www.star.net.pl/~krzych/chatka/DSC_3132.JPG

 

http://www.star.net.pl/~krzych/chatka/DSC_3133.JPG

 

 

P.S. Jak tak patrzę na te Wasz "odbite" figi to mi się w głowie kręci. :)

Pozdrawiam. :)

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

mamy figę stan surowy zamknięty odbicie lustrzane i mam prośbę o zdjęcie wykończonego salonu, chodzi mi o wykusz (nie mam wyobraźni jak on będzie wyglądał z firankami) i stół gdzie będzie stał, gdzie mamy światło pociągnąć.

Bardzo proszę o fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...