Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.To mój pierwszy post.Zamierzamy się z mężem budować i wstępnie bardzo nas zainteresował projekt FIGA Archetonu.Jako że jesteśmy w tym temacie absolutnie ppczątkujący, mam pytanie-czy można np bez zgody firmy projektowej dokonać zmian w budowie domu, mam na myśli takie rzeczy jak poszerzenie garażu, lekkie obniżenie jego dachu przy bryle budynku ( żeby tak chamsko okna do niego nie przylegały..), zrobienie pomieszczenia gospodarczego od schodami??

Na co w ogóle zwrócić jeszcze uwagę przy kupnie projektu?

 

Witam!

 

wszystkie ograniczenia co do zmian w projekcie( BEZ zgody autora projektu oraz wymagajace zgody) sa na stronie Archeton . U nas bylo baaardzo duzo zmian jesli chodzi o projekt (chyba 7 -8 punktow), zrobilismy sobie liste i mimo wszystko poprosilismy o pisemna zgode autora projektu. Gdyz bez tego wasz projektant adaptujacy ten projekt nie moze nic w nim zmienic :/ To jest strona oficjalna :D W trakcie budowy i tak beda wynikac pewne zmiany , ktore beda poprostu nie do uniknienia (jak u nas problem schodow; usuniecie spizarki czy przesuniecie drzwi troche w prawo czy w lewo) . Ale to wychodzi ,ze tak powiem, dopiero w praniu :D

 

Moim zdaniem (na dzien dzisiejszy) ten projekt nie jest w 100% dopracowany i wymaga niestety pewnych zmian. Na papierze latwo sie cos projektuje, ale w rzeczywistosci.... My np.nie mozemy soie wyobrazic jak malusienka bylaby lazienka i kotlownia na parterze gdybysmy calej bryly domu nie poszerzyli o 1,2m !! Siedzac na WC, myjesz zeby nad umywalka a nogi pod prysznicem ; i to rownoczesnie??!!?? [ bez urazy ]

 

Musicie byc zdecydowani co konkretnie potrzebujecie, jakie wyposazenie chcielibyscie potem tam miec (zeby przy wykonczeniowce nie wyszlo ze sie cos nie zmiesci).

Aha, a schowek pod schodami jest naprawde suuuuuper duzy ! Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 4 weeks później...
Witam!

My np.nie mozemy soie wyobrazic jak malusienka bylaby lazienka i kotlownia na parterze gdybysmy calej bryly domu nie poszerzyli o 1,2m !! Siedzac na WC, myjesz zeby nad umywalka a nogi pod prysznicem ; i to rownoczesnie??!!?? [ bez urazy ]

 

Ja nie powiększałam łazienki, nawet ją minimalnie zmniejszyłam, żeby w przejściu do garażu weszła mi pralka (kotłownie w planie). Za to mam składaną kabinę i bezbrodzikowy prysznic, dzięki czemu nie zajmuje miejsca w łazience :)

Figa jest mała, ale bardzo ustawna- wielu z nas zdecydowało się na ten domek dlatego, że spełniał wymagania powierzchniowe - potem "nagle" okazuje się za mała. ;)

Mnie podoba się maksymalne wykorzystanie powierzchni- wolę duże pokoje niż przestronny hol, czy wielką łazienkę- ale każdemu według potrzeb.

My nie poszerzaliśmy domu, zaplanowaliśmy podniesienie dachu o jeden pustak- wyszło o dwa- bo zdecydowaliśmy się zrobić pełen wieniec pod dachówkę. Najpierw byłam zła, ale teraz mamy duże, przestronne pokoje na górze- dzięki temu, że wydłużyliśmy krokwie dach nie jest podkasany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To łazienka- mała do zrobienia zdjęć, ale bardzo wygodna do korzystania (płytki tylko w mokrych strefach)

http://img22.imagehaven.net/img/thumbs/XYSX20FRM7_DSCF3562.JPG

http://img22.imagehaven.net/img/thumbs/6K478NQMOR_DSCF3565.JPG

 

Regał na ksiązki na górnym korytarzu

http://img45.imagehaven.net/img/thumbs/G2G7XPDI5C_DSCF3566.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 months później...

Witam !

 

My rowniez walczymy z wycenami na okna + drzwi wejsciowe+ brame garazowa... Z biegiem czasu zdecydowalismy sie jednak na 3-szybowe (przenikalnosc ciepla 0,5 w porownaniu do 1,1 w pakiecie 2-szybowym). Mamy duuuuuzo wycen ale musze powiedziec, ze jednak Firma Petecki znajduje sie jak narazie na podium = za 14 okien ( nie mamy spizarki) 15.200zl. Okna sa w kolorze Antracyt ( zewnetrznie malowane,od srodka biale). Roznica jest spora,ale myslac przyszlosciowo i obserwujac srogie zimy , roznica w cenie powinna zwrocic sie po kilku latach w formie oszczednosci w ogrzewaniu. Do tego mozemy pochwalic sie "prawie" gotowa elektryka :D:D

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 7 months później...

Czyżby temat od ponad pół roku umierał? U nas zawitał stan SSZ - lada moment tynki + sufity. No i kolejny pomysł - wnękę w jednej z sypialni odgradzamy ścianą i powstanie nowe pomieszczenie - garderoba ;)

 

Tak wygląda obecnie przód (podmurówki już zrobione ale nie zrobiłem po tym zdjęcia):

http://img820.imageshack.us/img820/6918/dsc0043pf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pola15: my na szczęście już mamy za sobą podłączenia wody, prądu, kanalizacji itd... został już tylko gaz ale myślę, że szybko się z tym uporamy - musimy tylko wykonać instalację wewnętrzną. Co do tynków to jeszcze nic nie wiem - wiem tylko kto będzie je robił ;)

PS. Fajnie, że też macie odbicie lustrzane - jakoś tak normalniej się patrzy :) Posiadacie może jeszcze jakieś fotki z wewnątrz np? Jakie zmiany w odniesieniu do oryginalnego projektu? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Tez zastanawialiśmy się nad oddzieleniem wnęki na garderobę. Chcielićmy zrobić to płytami gipsowymi z wejściem z pokoju, żeby nie mnożyć drzwi w korytarzu (i wykorzystać najwyższy punkt w garderobie), ale na koniec zrezygnowaliśmy z tego pomysłu Mamy za to w sypialni duuuużą szafę.

 

U nas z nowości- zdecydowaliśmy się założyć roletę na okno tarasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...