Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 3 months później...
  • Odpowiedzi 123
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

CO POWIECIE NA TAKIE ZMIANY, JA JUŻ JESTEM Z ŻONĄ ZDECYDOWANY, DZIAŁKA JEST, PRĄD JUŻ TEŻ OD SĄSIADA ZAŁATWIŁEM, JESZCZE POZWOLENIE NA BUDOWĘ I HEJA? będę WDZIĘCZNY ZA WSZELKIE WSKAZÓWKI, PÓKI NIE JEST ZA PÓŹNO

 

PARTER PO ZMIANACH

http://foto3.m.onet.pl/_m/1aadc9544abf03372514a8f83c09f12b,10,19,0.jpg

 

PODDASZE PO ZMIANACH

http://foto2.m.onet.pl/_m/8c51c7d8ebfee2e6da497d0450d6991e,10,19,0.jpg

Edytowane przez EKOL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EKOL:

Zmiany bardzo ciekawe ;)

Na plus oczywiście zrobienie kotłowni w tylnej części garażu - sami tak mamy i jest to dobre rozwiązanie. My jednak z "oryginalnej" kotłowni zrobiliśmy sobie pralnie a u Was jak widzę jest to jako przejście do garażu. Z kuchnią strasznie fajnie wykombinowaliście (zawsze podobała mi się wyspa), ale jednak brakuje później tej spiżarni. Szkoda, że zrezygnowaliście z wykuszu w salonie - naprawdę świetna sprawa i bardzo ładnie się prezentuje. Życzę powodzenia w budowie :)

 

A my właśnie przygotowujemy się do tynków! :) Lada moment wchodzi ekipa - już się nie mogę doczekać jak zmieni się wygląd wnętrza naszej FIGI. Z nowości to ocieplamy fundamenty (szkoda, że nie zrobiliśmy tego wcześniej) + robimy system odwadniania wokół budynku. A no i jeszcze coś na co zdecydowaliśmy się przed tynkami - dosłownie kilka dni temu. Dobudowaliśmy ściankę w jednej z górnych sypialni - powstałą dzięki temu dość fajna garderoba, której brakowało trochę.

 

Wspomniana garderoba na piętrze:

http://farm8.staticflickr.com/7238/7361428612_4b490df68c_z.jpg

Trochę się nakopaliśmy ale będzie zrobione :):

http://farm8.staticflickr.com/7217/7361429322_8ede3eb17d_z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fracha, możesz pokazać inne zdjęcia (ile tylko się da). w jakich okolicach się budujesz?

ja ze swojej strony obiecuje na bieżąco pisać o swojej budowie, ale jestem dopiero na etapie zbierania papierów do pozwolenia na budowę.

Mój plan to zrobić stan zero do końca roku.

I NAJWAŻNIEJSZE - BĘDZIE PARTER Z RYZALITEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 weeks później...

No to trochę podgoniliśmy w ostatnim czasie :)

Nie zanudzając o tym co zrobiliśmy na zewnątrz to ogólnie w środku - WRESZCIE TYNKI!!! Od razu przejaśniało w środku :) Pojawił się zapał do pracy to i dokończyliśmy ocieplenie na poddaszu drugą warstwą wełny i uwaga - zrobiliśmy wszędzie sufity :) Gaz już wystaje pięknie w kuchni i kotłowni, zrobiliśmy kanalizę w całym domu i pociągnęliśmy wodę. Za jakiś czas walczymy z ogrzewaniem - ciekawe czy też uda się to samemu zrobić :)

7935829474_7f40e380b8_z.jpg

7935830810_7b03b2b601.jpg

7935833960_443412237d.jpg

7935833078_42b32d44b0.jpg

7935829070_c00c43ba1f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fracha

mam prośbę, czy mógłbyś orientacyjny koszt etapów waszej budowy do teraz, przesłać mi na priv, ([email protected])

bardzo mi to pomoże negocjować stawkę z moimi wykonawcami, lub pozwoli nie przepłacić za materiały

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

i nareszcie się zaczyna na poważnie.

2 PAŹDZIERNIKA UPRAWOMOCNIŁO SIĘ POZWOLENIE NA BUDOWĘ WIĘC ZACZYNAMY ZAŁATWIAĆ KREDYT.JESZCZE TYLKO ZGŁOSZENIE W POWIATOWYM INSPEKTORACIE ŻE 27 PAŹDZIERNIKA ZACZYNAM ROBOTY.

KORZYSTAMY Z DORADCY W OPEN FINANSE Z ZIELONEJ GÓRY - POLECAM PANA BARTŁOMIEJA BANASZAKA (MŁODY ALE ŚWIETNY FACHOWIEC OD FINANSÓW)

 

NA DZIAŁKĘ PRZYWOŻĘ TABLICĘ, ELEKTRYK MONTUJE MI PRĄD (50ZŁ).

KOLEGA PRZYJEŻDŻA WE WTOREK 30. X.12 I ZBIERA HUMUS. DESKI PRZYWOŻĘ OD BRATA ZE ŚWIEŻEJ BUDOWY.

PO NIM GEODETKA WYTYCZA ŁAWY (KOSZT. 250ZŁ)

KUMPEL ROBI MI WYKOP - RAZEM Z ZEBRANIEM HUMUSU WYCHODZI 880 ZŁ.

PRZYBYWA MOJA EKIPA (TRZY OSOBY) - NA RAZIE DO STANU ZEROWEGO =ÓMÓWIŁEM SIĘ NA OSIEM TYSIĘCY!!!

W JEDNYM MIEJSCU USUWAJĄ ZA WSKAZANIEM KIEROWNIKA BUDOWY PODEJRZANY GRUNT (JESZCZE METR W GŁĄB NA 10M2) I ZAGĘSZCZAJĄ NAWIEZIONYM TACZKAMI PIASKIEM. NARESZCIE MAM GOTOWY DO SZALOWANIA WYKOP.

WE ŚRODĘ JEST JUŻ GOTOWY SZALUNEK POD CHUDZIAK (0,8X0,1M).

WIECZOREM PODPISUJEMY Z ŻONĄ KREDYT:jawdrop: W MIĘDZYCZASIE PĘKA NAM WĘŻYK W ŁAZIENCE I ZALEWA ŁAZIENKĘ - CZAS ZMIENIĆ LOKAL;)

BETON WJEŻDŻA DZIEŃ PÓŹNIEJ Z POMPĄ (6M3), CZEŚĆ NADMIARU TRAFIA NA WYKOP. -KIEROWCA LEDWO SIĘ ZMIEŚCIŁ WE WJEŹDZIE NA DZIAŁKĘ BO MAM SPORE DRZEWA- UFFFF.:wave:

ZARAZ JADĘ ZOBACZYĆ CHUDZIAKA. W MIĘDZYCZASIE ZAŁATWIŁEM ZBROJENIE - PRZYJEDZIE JUTRO (400M FI 12MM =OK. 1100ZŁ+ 240 STRZEMION 24X24CM = 210ZŁ+ UZIOM 1,5M) Z DOJAZDEM WYSZŁO 1450ZŁ.

ZAŁATWIŁEM TEŻ PIASEK OK. 25 TON DO MUROWANIA ŚCIANY FUND. = 450ZŁ. KUMPEL PODRZUCI MI ZE SWOJEJ BUDOWY TROCHĘ ZBROJENIA I DRUT WIĄZADEŁKOWY DO ZBROJ. - KOSZT 0 ZŁ -DZIĘKI DARKU B.

MAM TEŻ NAMIAR NA BLOCZKI BETONOWE 2,90 ZŁ/SZT. ORAZ CEMENT PALETA 1400KG/ 588ZŁ).

PO PRACY JESZCZE MUSZĘ DOWIEŹĆ DESEK.

BUDOWA GONI MNIE NIE MIŁOSIERNIE. - ALE ADRENALINA:bash:

ZOBACZYMY JUTRO...

 

zapraszam do dziennika....

Edytowane przez EKOL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

mamy już zalaną ławę (poszło ok.12m3 betonu B/20) - koszt 2900. W piątek przywieźli paletę cementu+ uplastyczniacz (razem 700zł). W sobotę 17 listopada (w moje urodziny) przywieźli bloczki betonowe - 14 palet,razem 1008 szt. po 2,90zł. o rozładunek poprosiłem człowieka, który niedaleko pracował Caterpilarem. Po ponad godzinnym rozładunku, bloczki były na miejscu -koszt. 150 zł. W międzyczasie załatwiłem od sąsiada wodę razem z wężem- bardzo miło z jego strony.

W chwili spokoju przyjrzałem się naszej ławie i zauważyłem na 1/2 obwodu odciśnięte łapy lisa, który przejdzie do historii.

we wtorek ekipa zaczyna murować ściany fundamentowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 months później...
U nas też właśnie zaczęły się zakupy związane z budową :) Rurki, szafki, rozdzielacze.... czyli wojujemy z podłogówką! :) Do końca kwietnia chcemy zrobić wylewki a potem dokładnie tak samo jak pola15 - kończymy ten bajzel i brniemy ku końcowi :D Ciekawe czy laikowi uda się samemu zrobić działającą podłogówkę :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam ponownie!

 

No wiec u nas jak juz wspominalam c.o. zakonczone, a tydzien temu wylewki tez zostaly wykonane :D

 

Teraz szukamy stolarki drzwiowej no i za plytkami sie juz tez rozgladamy :) Niestety nasza euforie stlumila burza gradowa sprzed tygodnia, w ktorej dobre 50% dachu uleglo zniszczeniu. W wyniku uderzen gradu powstaly zaglebienia w blasze, na szczescie okna cale!! Teraz zobaczymy co na to ubezpieczyciel, szkoda zostala zgloszona :/

 

A jak u Was, Fracha???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
No i drzwi wejsciowe zamówione. Wybralismy firme Wiked, http://www.wiked.pl wzór nr.26. no i temat plytek tez rozstrzygniety... Lazienka górna to Tubadzin, Fresh/ Modern Square. Do lazienki na parterze wybór padl na cersanit, i plytki z serii Luna. Na podlogi w korytarzu i kuchni kolekcja Colonial Milo Bràz a w salonie Colonial Milo Umbra. Wiekszy problem mamy ze znalezieniem DOBREGO fachowca od plytek, najblizszy termin mamy na pazdziernik!!!! Czyli porazka...

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim! :)

U nas już też prace ostro poszły do przodu :) Zrobione ogrzewanie CO + podłogówka no i wylewki w całym domu :) Teraz na tynki poszła gładź i szlifujemy - może jeszcze w tym miesiącu pomalujemy górne pomieszczenia :) Panele na górę kupione i również wybieramy płytki na parter. Drzwi wewnętrzne zamówione - czekamy 4 tygodnie a z portfela ucieka nam prawie 14 kółeczek... ;) No i zaczynamy robić dolną łazienkę... Większość już zakupiona :) Chyba oficjalnie można powiedzieć, że zaczynamy etap wykończeniowy ;) No może oprócz zakupu pieca ale to nastąpi dopiero w przyszłym roku. Teraz jeszcze tylko zakupimy kominek i zobaczymy jak to będzie wyglądać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejściowe? W sensie zewnętrzne? Szczerze mówiąc to już nie pamiętam - dość dawno to było. Na świeżo jestem teraz w tematyce drzwi wewnętrznych i większość jest z firmy POL-SKONE a te takie "niestandardowe" jak garderoba czy spiżarnia to DRE. Zewnętrzne coś mi świtają w granicach 4000 PLN ale wiem, że dużo dopłaciliśmy za tą "poręcz" jako klamkę. Ładnie wygląda ale jest niepraktyczne - musimy wymienić zamek na kulkowy. Teraz jak zatrzaśniemy drzwi i jesteśmy na zewnątrz to już bez klucza nie wejdziemy. Nie ma klamki mechanicznej od zewnętrznej strony... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejściowe? W sensie zewnętrzne? Szczerze mówiąc to już nie pamiętam - dość dawno to było. Na świeżo jestem teraz w tematyce drzwi wewnętrznych i większość jest z firmy POL-SKONE a te takie "niestandardowe" jak garderoba czy spiżarnia to DRE. Zewnętrzne coś mi świtają w granicach 4000 PLN ale wiem, że dużo dopłaciliśmy za tą "poręcz" jako klamkę. Ładnie wygląda ale jest niepraktyczne - musimy wymienić zamek na kulkowy. Teraz jak zatrzaśniemy drzwi i jesteśmy na zewnątrz to już bez klucza nie wejdziemy. Nie ma klamki mechanicznej od zewnętrznej strony... ;)

 

Sorry, chodzilo mi o wewnetrzne. Ale dzieki za odpowiedz. Tez myslimy o POL-SKONE. Ile Ci wyszlo za wewnetrzne, standardowe? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...