Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A to mój domek gl 189 z Atrium


Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 137
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

[Dachówka Euronit,czerwień ceglasta...

Prosiłbym o jakieś bliższe zdjęcia dachówki bo zastanawiamy się nad ceglastą z Braasa lub tą waszą. Co sądzicie o waszej dachówce.

Pozdrawiam

 

Ant

 

Witam.

Trudno cokolwiek sądzić o dachówce po niespełna dwóch latach użytkowania. Nie dzije się nic. Poprostu sobie jest, nie obrasta "zieleniną" (ale to akurat może się pojawić raczej po dłuższym okresie ), nie pęka, nie łuszczy się. Leży sobie i leniwie spełnia swoją funkcję. :D Dzielnie przeżyła kilka niezłych wichur, ale to akurat zależy bardziej od dekarza niż od samej dachówki. Jedyna rzecz in minus :-? - to w przypadku betonowej dachówki cięta krawędź odróżnia się kolorem od całości, ale to już kwestia estetyki i miejsca, w którym widoczna może być taka linia przycinanych dachówek...

 

pozdrawiam

Wojtek (mąż amj2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie drzwi wejściowe, czy jest to Gerda? Jeśli tak to jaki model i jak wygląda sprawa przemarzania oscieżnicy?

pzdr.

 

I również witam :D

Tak, to jest GERDA, model SX20. Co do przemarzania... Hmmm... :-? Chciałbym napisać, że nie ma problemu... Niestety jest. Przy lekkich mrozach oścoeżnica zaczyna się "pocić". Zeszłej zimy (jaka była każdy pamieta :o ) ościeżnica z brązowej miejscami zamieniała się w białą. A tak swoją drogą to ciekawy jestem czy to jest problem przy wwszelkiego typu ościeżnicach, od czego to zależy, bo może jest jakiś "swojski" sposób (np przykład w trakcie montażu) żeby tego uniknąć, nie wiem... Może akurat to u nas jest coś nie tak... :( Nie jest to napewno kwestia złego uszczelnienia, bo niezłych czasami wiaterkach coś by gwizdało, a pod tym względem jest wszystko ok.A może cierpią na to wszelkie stalowe ościeżnice i tylko drewniane w tym starciu wygrywają?

 

 

Aha. Jeszcze jedna uwaga to są cholernie ciężkie drzwi (100kg), trzeba uważa na palce - takie drzwi nie przytrzaskują ich boleśnie, one je poprostu łamią :lol:

A jak nimi trzasnąć to drżą fundamenty... I to te u sąsiada... :p

 

 

Pozdrawiam

Wojtek (mąż amj2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

Soniczko bardzo dziękuje za zyczenia. Dopiero teraz :( ,ale rzadko tu zaglądam,niemniej bardzo mi miło... :D

 

 

Wodnikugeneralnie jakiś wielkich zmian sobie nie przypominam...Oprócz kosmetyki,czyli zmiana balustrad,ganku,przeniesienie kucheniki w kuchni,zmniejszenie liczby okien dachowych,zrobienie strychu. I to chyba na tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Amj2, bardzo mi się podoba Twój domek i wnętrza :)

 

Jak tu zaglądniesz (mam nadzieję, że niedługo ;)) opowiedz coś więcej o luksferach:

 

http://foto.onet.pl/upload/45/89/_581871_n.jpg

 

Pierwszy raz zdarza mi się widzieć taki klimatyczny kibelek :oops: Jak dla mnie, rewelacja :)

 

Czy luksfery umieściłaś w ścianie zamiast okna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Sloneczko cieszę sie ,ze Ci się podoba :D

Kibelek faktycznie jest klimatyczny :D ,na początku wydawało mi się ,że aż za bardzo... Teraz juz się przyzwyczaiłam :wink:

Tam gdzie luksfery miała być zwykła ściana wychodzaca na klatkę schodową. Klatka wąska,wysoka ,wiec taka studnia...Te luksfery troszke ją "ożywiły".

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 weeks później...

Niech te Święta tak wspaniałe,

będą całe jakby z bajek.

Niechaj gwiazdka z nieba leci,

niech Mikołaj tuli dzieci.

Biały puch niech z nieba spada,

niechaj piesek w nocy gada.

Niech choinka pachnie wszędzie,

no i radość wokół będzie.

 

 

http://images23.fotosik.pl/128/aa4250b504a33136.jpg

 

Pozdrawiam Sonika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 year później...
  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...