Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

bilbo - ekipę miałam jak juz tu pisałam OK i polecałam ją, ale i tak myslę że istnieje takie ryzyko, że w ramach jednej firmy bedzie kilka ekip i róznie to może być :-(

ale jesli rzeczywiście szukasz innej ekipy możesz spróbować z tą moją - daj znać to wyślę na priva namiary :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

:lol: witam serdecznie, musze sie pochwalic, jest prad na dzialce, panowie sie postarali, dlatego teraz male pytanie; jakie sa koszta wyprowadzenia z szafki podlaczeni,tak zebym mogl podlaczyc cos na dzialce, ile wy placiliscie, pan z elektryki proponowal, ze zrobi to wyjscie na gotowo za 650zl, to duzo czy tak normalnie, bo malo chyba nie, pozdrawiam :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Anton,

Policzmy

Szafka (używana) 150

wył. różnicowoprądowy 120 (wykorzystasz do domu)

przewód 5x10 mm2 10zł/ m najlepiej kupić tyle , by później starczył do domu

bezpiecznik 3-fazowy 30zł ?

bezpiecznik 1-fazowy 10 zł

gniazdo 3-fazowe 50 zł

2 gniazda 1 fazowe 20 zł

wykop 10 zł/ m

podłączenie ? zależy od elektryka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anton - gratulacje :-) co do cen to nie mam pojęcia :-( ten etap zastałam na działce po poprzednikach.....

BK - a co wymysliłaś? -eś?? użytkowe poddasze? nie mam pojęcia czy jest to realne :-(

o ludzie, ja to sięnadaję chyba tylko do klubowej :cry: na niczym się tak naprawdę nie znam :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to ja się znam najmniej z was wszystkich!

 

Co do stropu - wymysliłam sobie żeby kupić budowę już rozpoczętą, (co pozwoliłoby uniknąć wiele stresu i czasu) jest taki domek, stan surowy zamknięty, z poddaszem nieużytkowym, ale do adaptacji, a tym że wysokość pomieszczeń byłaby ok. 220 cm. Szkopuł jest taki, że strop jest drewniany. Jeśli chcemy adaptować poddasze, to strop chyba musi być betonowy, a ja nie wiem czy jest to w ogóle możliwe jak już jest dach.

 

Ja się najmniej znam, ale depresji jesiennej nie mam :D wręcz przeciwnie

 

pozdrawiam

Beata

PS czy 140- 150 tys za taki domek 145 m2 (z garażem) z działką uzbrojona (częściowo) to dużo czy mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yemiołka - dzięki za pocieszenie ;-) :lol: :lol: :lol:

 

BK - stropy drewniane mogą być, pewnie tylko zależy czy jest na tyle mocny aby wytrzymał obciążenia na piętrze. Jesli ktoś budował z myślą że poddasze będzie nieuzytkowe to pewnie nie musiał dawać tak "solidenego" stropu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Ivo sepresję jesienną to mogę mieć ja, Ty masz juz dom!

To co teraz przechodze to historia na niezly pamietnik z placu budowy :-)))

 

Pewnie i opisanie tego byłoby niezła terapią dla mnie ;-) Mąż w delegacji a ja walcze na placu budowy. W błocie ;-) hehe

Jedna ekipa wywalona i myslalam ze na tym koniec ale - nie. Bilbo - mozemy sobie uscisnąc rece i isć razem na wódkę. Super inwestor zastępczy o wielkich kompetencjach wylał mi ławy jeszcze bardziej nierówno niż tobie i (O ZGROZO) - NIE TAK JAK W PROJEKCIE. Czy ktos ma jeszcze jakies pytania? :evil:

Na szczęscie trafiłam na kompetentną ekipe która to naprawia, mam namiary na inspektorów, profesorów od spraw budownictwa i bede sie konsultowac. No i nie wiem jak skończy sie to dla naszego byłego inwestora zastępczego...Mam nadzieje ze jak najgorzej!!!!

 

No to sobie ulżyłam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Okołowrocławskim,

po 10 dniach znowu jestem w "matrixie". W międzyczasie to tylko szlifierkę kątową, młotek pneumatyczny i ręczny i inne budowlane gadżety miałem w rękach...

Ogrzewanie i instalacja wodna jeszcze nie działa, a ja już musiałem opuścić chałupę i wrócić do pracy - reszty musi dopilnować Małżowinka. Mam nadzieję że sobie poradzi...

Ivo, jak tam u Ciebie z ogrzewaniem?

 

Smoku, podczas wizyty u Ciebie byłem tak zakręcony, że nawet nie zdążyłem skomplementować domku i dokładniej go sobie zwiedzic - a wygląda już w obecnym stanie na nietuzinkową budowlę :D . Może przy następnym spotkaniu będzie więcej czasu. Naturalnie wszystko przez hydraulików, którzy mimo mego poganiania nie uwinęli się w terminie (vide powyżej). Mam namiar na tą wypożyczalnię przyczep (wypożyczałem na poniżej 4 godzin - kosztowało mnie to 26 PLN):

Truck and bus wasch automyjnia

wypożyczalnia i serwis przyczep

Artur Krasnicki

ul. Robotnicza 22 (na zakręcie na przeciw skupu złomu)

tel. 78-17-456, 0601 70 84 57

e-mail: [email protected]

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey Ivo,

a rułki od grzejników każesz prowadzić po wierzchu, czy schować w murze?

Jeśli to drugie, to zmuś hydraulików do wieszania zafoliowanych grzejników - inaczej całe się zakurzą dokumentnie (wbrew twierdzeniom hydrofachmanów to da się zrobić) - obecnie zastanawiam się nad jakąś przystawką do odkurzacza, żeby wydostać ten pył ceglano-cementowy. Myślę o jakimś patencie typu rurka instalacyjna i trochę taśmy... :evil:

Acha, jeśli sama nie kupowałaś grzejników, to radzę sprawdzić ich rozmiary - u mnie panowie wymieniali 4 już zainstalowane - bo były za wysokie (60-tki zamiast 50-tki) - nie zauważyłem od razu, bo właśnie zdjąłem w tych pomieszczeniach podłogi deskowe i nie miałem poziomu 0 - klnęli na czym świat stoi (na wykonawcę), ale potulnie wymienili, a te niedobre mają teraz, na życzenie wykonawcy, "artystycznie" zafoliować...

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...