Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam grupe,

 

Buduje dom w Rogożu (pozdrowienia dla Dabell). Czy ktos w najblizszych tygodniach planuje zakupu szamba betonowego?

Rozważam:

http://probud.pl/index.htm lub

http://www.salexpol.pilickanet.pl/oferta.html.

 

Te w Radomiu tansze, wiec gdyby zamowic wiecej to i transport nie wyszedl by tak beznadziejnie.

 

Radom rzeczywiście istne zagłębie szamb. Jesteśmy już po wstępnych ustaleniach i prawdopodobnie jeszcze w pierwszym tygodniu września będziemy zamawiać razem z sąsiadem. Trzecią chętną osobę szukamy do wspólnego transportu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowna grupe

mam pytanko dotyczące pasa nadrynnowego

nasz dachowiec powiedział że on nigdy nie stosuje tego pasa bo to jest tylko wywalanie kasy niepotrzebnie i już położył dachówke a dziś w hurtowni dowiedzieliśmy się że możemy pożałować tego że tego pasa nie zamontowaliśmy gdyż folia jak dostanie wode i promienie UV to poprostu się wykruszy

czy zakładaliscie te pasy nadrynnowe(inaczej fartuchy)czy też faktycznie jest to zbedne lub też raczej niezbędne???????????????

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam szambo z probudu, używane 2 lata, było w 100% szczelne i cenowo OK.

Polecam.

 

Wiem wiem BK - pisaliśmy o tym juz kiedyś. ale ta szczelnośc mi nie odpowiada - niestety wydam 5,5 - 6 tys. za plastikowe.

 

to dlaczego nie dolozysz kilka tysi i nie zamowisz oczyszczalni, przynajmniej spokoj, nie trzeba nic wywozic :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam szambo z probudu, używane 2 lata, było w 100% szczelne i cenowo OK.

Polecam.

 

Wiem wiem BK - pisaliśmy o tym juz kiedyś. ale ta szczelnośc mi nie odpowiada - niestety wydam 5,5 - 6 tys. za plastikowe.

 

to dlaczego nie dolozysz kilka tysi i nie zamowisz oczyszczalni, przynajmniej spokoj, nie trzeba nic wywozic :roll:

bo mam za mało humusu do połknięcia płynów z oczyszczalni, poniżej lita glina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupe,

 

Buduje dom w Rogożu (pozdrowienia dla Dabell). Czy ktos w najblizszych tygodniach planuje zakupu szamba betonowego?

Rozważam:

http://probud.pl/index.htm lub

http://www.salexpol.pilickanet.pl/oferta.html.

 

Te w Radomiu tansze, wiec gdyby zamowic wiecej to i transport nie wyszedl by tak beznadziejnie.

 

Radom rzeczywiście istne zagłębie szamb. Jesteśmy już po wstępnych ustaleniach i prawdopodobnie jeszcze w pierwszym tygodniu września będziemy zamawiać razem z sąsiadem. Trzecią chętną osobę szukamy do wspólnego transportu:)

ja również bym się pisała na szambo :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak budujecie podjazdy (jakie warstwy?)

u mnie proponują tak

- piasek 10cm,

- gruz betonowy 15cm

- tluczen 0-32 10cm

- podsypka lub mączka granitowa

- bruk, kamień czy co tam na wierzch.....

 

troche się obawiam tego gruzu....

 

U mnie bez gruzu. Tluczeń nazywali podbudową - materiał granit.

Wszystkie wasrtwy oczywiście zagęszczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowna grupe

mam pytanko dotyczące pasa nadrynnowego

nasz dachowiec powiedział że on nigdy nie stosuje tego pasa bo to jest tylko wywalanie kasy niepotrzebnie i już położył dachówke a dziś w hurtowni dowiedzieliśmy się że możemy pożałować tego że tego pasa nie zamontowaliśmy gdyż folia jak dostanie wode i promienie UV to poprostu się wykruszy

czy zakładaliscie te pasy nadrynnowe(inaczej fartuchy)czy też faktycznie jest to zbedne lub też raczej niezbędne???????????????

pozdrowionka

 

Hej. To znaczy ze nie dal tej blachy pod dachowki co to pozniej wchodzi w rynne ? Tylko same dachowki prosto w rynne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam szambo z probudu, używane 2 lata, było w 100% szczelne i cenowo OK.

Polecam.

 

Wiem wiem BK - pisaliśmy o tym juz kiedyś. ale ta szczelnośc mi nie odpowiada - niestety wydam 5,5 - 6 tys. za plastikowe.

 

Chyba nie kumam, ale może dlatego że prosta kobieta jestem.

Albo jest szczelne albo nie, u nas było szczelne, gdyby było nieszczelne, to byśmy zauważyli; znam innych którzy też mieli te szamba i było OK. Na 100% nic się nie wylewało, więc o co chodzi?

Poza tym - pełna kanalizacja wszystkich polskich wsi to kwestia paru lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam szambo z probudu, używane 2 lata, było w 100% szczelne i cenowo OK.

Polecam.

 

Wiem wiem BK - pisaliśmy o tym juz kiedyś. ale ta szczelnośc mi nie odpowiada - niestety wydam 5,5 - 6 tys. za plastikowe.

 

Chyba nie kumam, ale może dlatego że prosta kobieta jestem.

Albo jest szczelne albo nie, u nas było szczelne, gdyby było nieszczelne, to byśmy zauważyli; znam innych którzy też mieli te szamba i było OK. Na 100% nic się nie wylewało, więc o co chodzi?

Poza tym - pełna kanalizacja wszystkich polskich wsi to kwestia paru lat.

 

inaczej sprawa wygląda, gdy wody dookoła jest dużo a inaczej gdy jej nie ma..

.. u mnie okresowo jest i podejrzewam ją o duże ciśnienie, więc nie ma siły przez beton przelezie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wody jest ok 90 - 130 cm pod poziomem, więc teoretycznie też by mogła, a nic się nie działo. Przecież całe szambo jest poktyte środkiem uszczelniającym. W badaniu geologicznym wyszły te poziomy.

Skąd wnioskujesz o ciśnieniu wody?

U nas (ale nie tam gdzie szambo, z drugiej strony), stwierdzono że jest podziemna rzeka :roll: cokolwiek by to nie było.

Dziwna rzecz, ale w jednym rogu działki, i to tym wyższym o ok 30 cm od najwyższego poziomu wody, spod trawy wyrastają trzciny :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety kolejny fachowiec fachowo zrobil nas w konia i wiedzac, ze ogolnie kiepsko jest z terminami podniosl cene schodow o 25 procent ;/ ;/

Ale nic to przetrzymamy to .. bez schodow da sie zyc pare miesiecy szczegolnie ze poddasze narazie nie uzytkowe.

 

Szukam wiec schodziarzy drewnianych, ktorzy jeszcze nie zglupieli i maja normalne ceny!!

 

pzodrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety kolejny fachowiec fachowo zrobil nas w konia i wiedzac, ze ogolnie kiepsko jest z terminami podniosl cene schodow o 25 procent ;/ ;/

Ale nic to przetrzymamy to .. bez schodow da sie zyc pare miesiecy szczegolnie ze poddasze narazie nie uzytkowe.

 

Szukam wiec schodziarzy drewnianych, ktorzy jeszcze nie zglupieli i maja normalne ceny!!

 

pzodrawiam

 

Boru tak z ciekawości-jaką cene dostałeś za schody bo tez bede miała do zrobienia,może być na priva

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak budujecie podjazdy (jakie warstwy?)

u mnie proponują tak

- piasek 10cm,

- gruz betonowy 15cm

- tluczen 10cm

- podsypka lub mączka granitowa

- bruk, kamień czy co tam na wierzch.....

 

troche się obawiam tego gruzu....

 

wg mnie to zależy jak usypujesz ten podjazd czy na płasko czy po pochylni?

U nas było pod górkę sporo więc i sporo trzeba było podsypać. Było jednak bez pierwszej warstwy piasku. Że niby jako drenaż? Czy koniecznie? Czy tylko wchodzenie w koszty?

kolejność taka:

 

- gruz betonowy od 20 cm w górę aby usypać górkę

- tluczen

- podsypka cementowo-piaskowa

- kostka granitowa

 

Masz już Kasiu brukarzy, bo mogę Ci polecić świetnych i niedrogich chłopaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...