Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Havena -mieszkamy dopiero parę miesięcy

 

:) Poczytam chetnie dziennik!

Jak macie rozwiazany problem okapu w kuchni? Czy powietrze 'z dworu' jest pozbwione niemilych zapachow? My mamy problem z sasiadami, ktorzy pala Bog wie czym (oponami, podlym weglem?) i w sezone grzewczym strasznie zadymiaja okolice... Ciekawi mnie, czy wentylacja mechaniczna poradzi sobie z tym...

 

Kuchnia - ja mam relację niezależną z osobnym wentylatorem do wyrzucenia powietrza znad kuchenki najkrutszą drogą nad dach.

 

Złe zapachy - wszystko zależy odfiltrów, czy będzie to zwykły filcak czy węgiel aktywny, filtrów jest masa. Ja nie mam z tym problemu.

 

Koszt - podałem ze wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

:) Poczytam chetnie dziennik!

Jak macie rozwiazany problem okapu w kuchni? Czy powietrze 'z dworu' jest pozbwione niemilych zapachow? My mamy problem z sasiadami, ktorzy pala Bog wie czym (oponami, podlym weglem?) i w sezone grzewczym strasznie zadymiaja okolice... Ciekawi mnie, czy wentylacja mechaniczna poradzi sobie z tym...

 

Ja też mam instalację z tej firmy co Daro K :-)

 

Nie mam jeszcze centrali, bo najpierw kafelkarz musi skończyć łazienki a potem garaż, gdzie będzie rekuperator.

 

Co do zapachów z dworu to jeśli zrobisz GWC i wlot powietrza w części ogrodu najmniej zadymianej, a do tego kawał wkładki filtracyjnej z węglem aktywnym w centrali Nikol (w niej są duże wkładki) to jest szansa na poprawę, choć nikt nie zagwarantuje Ci, że na 100% to zadziała.

 

Wlot powietrza do GWC jest nisko, więc samo to już powinno pomóc.

 

U mnie całość wraz z GWC kosztowała niecałe 20 tys (zamówione na początku roku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam trzy pytania:

 

1. slyszalem, ze w budusie mozna "za darmo" miec montaz drzwi - tzn budus schodzi z ceny o 15% ze wzgledu na "usluge" i te 15% idzie na montaz - czy to jest prawda?

 

2. czy pokusic sie o samodzielne montowanie drzwi z oscieznica regulowana nie majac w tym zadnego doswiadczenia/? jesli nie jest to trudne to prosze o krotki kurs :D

w tym przypadku czy drzwi mozna odpisac od podatku?

 

3. jaki i gdzie piec c.o. na ekogroszek z podajnikiem?

 

pozdro

 

p.s. do szukajacych szamba: negocjacje trwaja.. mam nadzieje ze we wrzesniu szambo bedzie gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reku - znajoma firma instalatorska chce zaczać montaże Nikol - dam znać jak zaczną.

 

Boru - daj ceny szamb ; drzwi w Bususie są po dobrych cenach - daj znać jak chcesz namiar

 

ALE

 

byłem w firmie LAKBUD i pokazano mi tam drzwi DEWRO - naprawdę fajne i tańsze nieco niż CAL - poważny mankament dla mnie to termin realizacji - mają teraz na styczeń :o - jak ja zarządzałbym tą firmą zwiększyłbym natychmiast ilość ekip montujących, bo widać że ssanie mają

...gdby termin mieli na 4-5 tyg - brałbym ich z pewnością - a tak muszę dumać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani ja też w temacie ogrodzeń: kto wie gdzie mogę kupić gotowe betonowe podmurówki.

 

Ja kupowałem w Trzebnicy w firmie Plastmet (czy jakosc tak, na ulicy Milickiej).

Za plyte (230x20x5) placilem okolo 27PLN brutto, za kształtke wokół słupka okolo 23PLN.

Maja tam ploty o jakich mi sie nie snilo i bardzo mila obsluge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dnia :D

Co budowlańcom szykowaliście na wiechę? Jutro przymierzają się do przyczepienia zielska i trzeba przygotować się ;) Woda bezalkoholowa, piwo jw i grill?

 

co?

no tak - tradycja rzecz święta, ale niech oni najpier do niej wrócą i zaczna solidne traktować terminy itd... jak to spełnią można im wiechę stawiać...

 

.. wiecha jest dla inwestora , odbierzesz robotę wtedy o tym pomyśl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieche robi się jak bedzie gotowa więźba dachowa to wtedy robi się wieche-tak przynajmniej wielu ludzi mówi

ale wpełni zgadzam się z Daro

no tak - tradycja rzecz święta, ale niech oni najpier do niej wrócą i zaczna solidne traktować terminy itd... jak to spełnią można im wiechę stawiać...

U nas nie było wiechy gdyż nasz pan od dachu nie skończywszy jeszcze więźby wołał już zapłaty 2/3 ceny całego dachu a do tego żeby było śmiesznie mieli opóźnienia ponad 2 miesiące i skończyło się to kłótnią i brakiem wiechy,nawet nie przyczepili zielska więc grilowania nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okazji dostępu do kabla pozdrawiam wszystkich serdecznie z mieszkania na placu budowy :lol: Podglądam wasze zmagania czasami, ale po tym jak zapłaciłam 450PLN za neta z komórki za jeden miesiąc, to dwa razy się zastanowię, zanim wejdę na Forum :cry:

 

Niestety Tp SA nie ma możliwości technicznych, żeby podciągnąć mi 20m kabla... Zaczynam się rozglądać za jakimś operatorem. Ma ktoś jakieś doświadczenia i doradzi, gdzie najlepiej się udać? PLEASE!

 

Ja ze swojej strony polecam wykonawców mojej kuchni. Sławek Kasza 500 257018. To dwaj bracia z małej wioski koło Trzebnicy. Mają mały warsztat i podobno wystawkę sobie swoich "prac" ostatnio zrobili. Jestem b. zadowolona z kuchni. Robią też szafy wnękowe. Ja za moją (8m zabudowy dolnej + dwie szafki wiszące z mlecznymi szybami + płyta w kolorze blatu na ścianę) zapłaciłam 5860. MDF laminowany. Okucia nie Blumy, ale jakieś włoskie, hulają dobrze. Taka sama kuchnia w IKEA 8.500 + montaż 150PLN od mb.

 

Chłopaki terminowe, bezproblemowe, fachowe.

 

Zdjęć nie mam czasu zrobić, więc jak kto chce oglądać to zapraszam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boru - daj ceny szamb ; drzwi w Bususie są po dobrych cenach - daj znać jak chcesz namiar

 

szambo 2300 za 10m3 standard + dowoz do wrocka okolo 2000 za transport (w przypadku kilku chetnych transport sie rozklada na ilosc)

 

wiem ze ceny w budusie sa ok ale pytam o montaz.. gdzies slyszalem ze oprocz tego ze daja znizke to w tej cenie jeszcze jest montaz.. bo wtedy schodza sobie na 7% vatu i za roznice 15% placa ekipie montazowej.

prawda to jest czy cos ktos pomieszal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...