Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi.

 

Napisze jeszcze raz od początku.

Robilismy tak: między krowie wełna 15 cm osznurowane i na to bezpośrednio wełna 10 cm i też osznurowane żeby nie spadło.

A z tego co piszecie to jest źle, prawda? Ma być tak wełna 15 cm osznurowane i na to stelaż i w poprzek 10 cm? Pytam jeszcze raz dokładnie bo chce żebysmy już zrobili dobrze. Na szczęście zroibliśmy niedużo i w dodatku w garderobie więc nie będziemy tego już poprawiać, chyba.

Jeszcze raz wielkie dzięki

 

ma to wyglądać tak (sorry ze jakies zdjecie z reklama ale takie znalazlam na szybko w necie

http://www.budujdomzpsb.com.pl/files/BlockFoto/n8c0g0006c6oaf/ejht2fr06c6ob6/217_poddasze_numerki_Column1Size2.jpg

http://foto.ojej.pl/ojej/6/0/5/4/18_Ocieplenia_aranzacje1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po konsultacji z moderatorem forum chciałbym zaprosić Państwa na bezpłatną prezentację systemu automatyki domowej nazywanym również systemem typu Inteligentny Dom. Oto link do stosownego ogłoszenia:

 

http://forum.muratordom.pl/system-automatyki-domowej-bezplatna-prezentacja-wroclaw,t161194.htm

 

Ogłoszenie szczególnie skierowane jest do osób które interesowały się już inteligentnymi instalacjami, ale okazywały się one niedostępne cenowo.

 

Prezentacja ciekawa będzie również dla osób które chciały by mieć alarm w domu, który będzie potrafił służyć domownikom przez cały czas, a nie tylko podczas ewentualnego pożaru czy włamania.

 

Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po konsultacji z moderatorem forum chciałbym zaprosić Państwa na bezpłatną prezentację systemu automatyki domowej nazywanym również systemem typu Inteligentny Dom. Oto link do stosownego ogłoszenia:

 

http://forum.muratordom.pl/system-automatyki-domowej-bezplatna-prezentacja-wroclaw,t161194.htm

 

Ogłoszenie szczególnie skierowane jest do osób które interesowały się już inteligentnymi instalacjami, ale okazywały się one niedostępne cenowo.

 

Prezentacja ciekawa będzie również dla osób które chciały by mieć alarm w domu, który będzie potrafił służyć domownikom przez cały czas, a nie tylko podczas ewentualnego pożaru czy włamania.

 

Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu

 

Bez konsulatcji z moderatorem - podjąłem dcyzję o nie wchodzeniu na ten link 8) 8) 8) 8) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje namiar na deske tarasowa sosnowa impregnowana cisnieniowo w przystepnej cenie.

warunek deska musi byc ryflowana rownomiernie a nie tak jak tu: http://photos04.allegroimg.pl/photos/400x300/649/88/82/649888298

 

jezeli mozna to prosze na priv namiary

 

Jakby tak do mnie też takie info dotarło byłabym wdzięczna! Po roku użytkowania nasz eurotaras z europalet nalezałoby jednak na cos wymienić mimo sentymentu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czeka mnie malowanie...

 

pyt nr 1

mam ściany zagruntowane i pomalowane na biało

czy przed kolorem też mam pociągnąć gruntem czy od razu kolor?

 

pyt nr 2

gdzie zakupić farby - beckers/tikurilla?

market czy jakiś skład? czy marketowe są takie same jak w sklepach firmowych czy też słabsza jakośc ?

 

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej nieobecności. Siwa 216 jeżeli robisz pełne deskowanie myśle że lepiej zrobic szczeline wentylacyjna ok 3cm (miedzy ociepleniem a poszyciem dachu). Ja dałbym 15 cm wełne miedzy krokwie (cięcie szersze ok 2 cm od szer. krokwi).Nabić ewentualnie łaty do 3cm.Osznurowanie.Następnie przykrecenie długich wieszaków do poddaszy na jeden wkręt .Łatwiej będzie poziomować całość.Wkładanie do każdego profila wełny i zakładanie na wieszaki.Poziomowanie całości,a po nim dokręcenie reszty wkrętów.Ten 1 wkręt można regulować na wysokości.ODdzielić taśmą piankową każdy profil stykający się ze ścianą ,podłogą.Ułożyć druga warstwę wełny szerszą ok 2 cm.Nakleic taśme piankową dwustronna.Przykleić folie ,i przykręcac płyty.Powodzenia Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie jak ukladaliscie styropian pod wylewke

u mnie styropian ma miec w sumie 15 cm

na 2 czy 3 warstwy?

 

2 pytanie :oops:

pod oknem tarasowym mam wolna przestrzen 25 cm /narazie nie zabudowana/musze ja jakos zabezpieczyc przed przemarzaniem

chcemy dac warstwe styropianu pionowo przylegajaca do wylanego juz tarasu pozniej ytonga

nie wiem czy dobrze wytlumaczylam moj problem mam nadzieje ze tak

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztował Was orientacyjnie prąd na budowie? Wczoraj dostałem z EnergiiPro wyrównanie za okres listopad-maj na kwotę... 3200zł :o .

 

W tym czasie robione były m.in. tynki, wylewki, poddasze, hydraulika, elektryka - mieliście podobnie i jest ok, czy ktoś się jednka może podpina pod mój prąd? ;).

 

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztował Was orientacyjnie prąd na budowie? Wczoraj dostałem z EnergiiPro wyrównanie za okres listopad-maj na kwotę... 3200zł :o .

 

W tym czasie robione były m.in. tynki, wylewki, poddasze, hydraulika, elektryka - mieliście podobnie i jest ok, czy ktoś się jednka może podpina pod mój prąd? ;).

 

Pzdr!

 

mysle ze duzo zobaczymy ile u mnie wyjdzie za wyrownanie

narazie place okolo 100 zl miesiecznie

 

a na liczniku od pozcatku budowy 350

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

quote="TS147]

 

mysle ze duzo zobaczymy ile u mnie wyjdzie za wyrownanie

narazie place okolo 100 zl miesiecznie

 

a na liczniku od pozcatku budowy 350

 

U mnie już ponad 3000 kWh... Fakt, ze w tym czasie chodziły trochę nagrzewnice i lampy oświetleniowe/reflektorowe wewnątrz.

 

to i tak sporo, my też mieliśmy wylewki tynki, podbitka itp kaloryfer elektryczny

 

może masz dom ponad 250m :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztował Was orientacyjnie prąd na budowie? Wczoraj dostałem z EnergiiPro wyrównanie za okres listopad-maj na kwotę... 3200zł :o .

 

W tym czasie robione były m.in. tynki, wylewki, poddasze, hydraulika, elektryka - mieliście podobnie i jest ok, czy ktoś się jednka może podpina pod mój prąd? ;).

 

Pzdr!

 

chyba trochę dużo, ja tyle dostałem przy ogrzewaniu prądowym domu w którym mieszkam, to jest jakieś 1000kWh/m-c to strasznie dużo jak na prace budowlane, no chyba że ostro grzaliście, tak po 10godzin grzałeczką 4kW... i to przy założeniu że prace trwały 30 dni w miesiącu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...