Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktoś z Was widział gdzieś do kupienia wełnę z folią (aluminiową lub PE lub PA) - potrzebuję taką 5 cm do polepszenia izolacji rur wentylacyjnych ?

Ja wprawdzie nie wiem, ale ciekawi mnie w jakim celu? Rozumiem rury kanalizacyjne, można izolować akustycznie, ale... wentylacyjne?

 

zeby sie para nie skraplala jak bedzie zimno na zewnatrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyczytałam, że na okna czeka sie i po 4c tygodnie to zaczęłam wydzwaniać za więźbą. No i czeka sie tak średnio 2 tygodnie - nie jest źle :wink:

Obdzwoniłam tartaki w

-Skałce

-Piotrowicach

-Gorzelinie

 

Gorzelin wypada najlepiej cenowo choc trzeba doliczyć sporo za transport.

Napiszcie skąd braliście więźbę ? Podzwonie jeszcze troszkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyczytałam, że na okna czeka sie i po 4c tygodnie to zaczęłam wydzwaniać za więźbą. No i czeka sie tak średnio 2 tygodnie - nie jest źle :wink:

Obdzwoniłam tartaki w

-Skałce

-Piotrowicach

-Gorzelinie

 

Gorzelin wypada najlepiej cenowo choc trzeba doliczyć sporo za transport.

Napiszcie skąd braliście więźbę ? Podzwonie jeszcze troszkę :)

Sprawdź jeszcze Gawina (ten od mebli) -też ma swój tartak :) w ubiegłym roku cenowo konkurencyjny a więźba bardzo przyzwoita :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was widział gdzieś do kupienia wełnę z folią (aluminiową lub PE lub PA) - potrzebuję taką 5 cm do polepszenia izolacji rur wentylacyjnych ?

Parę tygodni temu przerabialiśmy ten temat :) jak dobrze pamiętam nasz hydraulik kupował w Raab Karcher przy Avicenny :wink: w razie problemów mogę dokładnie ustalić namiary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzelin wypada najlepiej cenowo choc trzeba doliczyć sporo za transport.

Napiszcie skąd braliście więźbę ? Podzwonie jeszcze troszkę :)

 

Ja brałem z Obornik Śląskich: http://www.tartak.biz.pl/

 

Jako jedyni z tych których obdzwaniałem dawali certyfikat na drewno konstrukcyjne i impregnację a cenowo byli tacy sami jak inni. Jakiś tartak (już nawet nie pamiętam skąd) sprzedawał chyba więźbę od wiatrołomów bo jak chciałem certyfikat to tak protestowali jakbym do wampira po czosnek przyszedł...

 

Więźbę zrobili błyskawicznie i przywieźli na plac - chyba nawet w cenie drewna. W domu mam papiery jakby co to mogę sprawdzić ile i co kosztowało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już o ociepleniach mowa - to po ile teraz robocizna na gotowo??

różnie... wystawiłem ofertę zapytaniową na serwisie getup.pl - dostałem ceny robocizny od 38 do 60zł

 

Rozmawiałem z kilkoma wykonawcami - najczęściej pada kwota ok. 45zł z prostymi boniami w okół okien

 

Potwierdzam cena 45zł/m2 to norma :) z tym, że większość wykonawców niestety wlicza wszystkie otwory okienne, drzwiowe, garażowe itp.:x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już o ociepleniach mowa - to po ile teraz robocizna na gotowo??

różnie... wystawiłem ofertę zapytaniową na serwisie getup.pl - dostałem ceny robocizny od 38 do 60zł

 

Rozmawiałem z kilkoma wykonawcami - najczęściej pada kwota ok. 45zł z prostymi boniami w okół okien

 

Może zadam głupie pytanie :oops: , ale co znaczy cena na gotowo ?

Czy to znaczy, że obrobienie wszystkiego, ale materiał trzeba mieć swój???

Dobrze rozumiem? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was widział gdzieś do kupienia wełnę z folią (aluminiową lub PE lub PA) - potrzebuję taką 5 cm do polepszenia izolacji rur wentylacyjnych ?

Parę tygodni temu przerabialiśmy ten temat :) jak dobrze pamiętam nasz hydraulik kupował w Raab Karcher przy Avicenny :wink: w razie problemów mogę dokładnie ustalić namiary :)

 

Dzięki za info - pewnie chodzi o ten sklep:

 

Raab Karcher Materiały Budowlane Wrocław

Avicenny 14

54-611 Wrocław

tel.: 713346350

 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was widział gdzieś do kupienia wełnę z folią (aluminiową lub PE lub PA) - potrzebuję taką 5 cm do polepszenia izolacji rur wentylacyjnych ?

Ja wprawdzie nie wiem, ale ciekawi mnie w jakim celu? Rozumiem rury kanalizacyjne, można izolować akustycznie, ale... wentylacyjne?

 

zeby sie para nie skraplala jak bedzie zimno na zewnatrz

 

Chodzi o to, że orginalnie rury wentylacyjne są izolowane zaledwie 3 cm warstwą wełny.

Przy instalacji z rekuperatorem gdy są one najpierw wyprowadzone na strych, gdzie sie rozdzielają, a potem dopiero schodza do pomieszczeń jest to zbyt cienka warstwa izolacji.

 

Zwłaszcza teraz jest to problem, bo co z tego, że gdy na zewnątrz jest 30 stopni powietrze po przejściu przez GWC i centralę wentylacyjną ma 17 stopni skoro na strychu przez słabą izolację instalacji nagrzewa się i do pomieszczeń wlatuje 21-22 stopni (wiekszość efektu chłodzenia trafia szlag).

 

Skosy strychu są obłożone 16 cm wełny.

 

W garażu, gdzie jest centrala wentylacyjna też są spore straty chłodu przez instalację - tam najlepiej się to odczuwa, bo przez to jest to najchłodniejsze pomieszczenie w domu.

 

Zimą tez pewnie wystepowały niepotrzebne straty ciepła, lecz nie było to tak odczuwalne.

 

Podsumowując - jesli ktoś z Was planuje wentylacje mechaniczną w podobnym układzie jak u mnie (przewody went. na strychu) polecam od razu dołożyć 5 cm wełny do orginalnej izolacji przewodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Czy ktoś z Was współpracował z architektem wnętrz?Poszukuje namiarów na sprawdzonego architekta , który doradzi sensownie w urządzeniu wnętrza domu. :lol:

 

Pozdrawiam

 

witam

z pełną odpowiedzialnością polecam architektkę wnętrz panią Elę

 

tel. 791-851-257

 

oprócz kreatywności i ciekawych aranżacji podpowie gdzie co kupić w dobrych cenach

 

polecam - Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Jakie macie doświadczenia z BelPol'em z okolic Korony?

Mam możliwość w dobrej cenie u nich na panele Classen AC-4 ale nie wiem jak wygląda u nich montaż i podejście do klienta.

 

Też jesteśmy przed zakupem paneli byliśmy w BelPolu na Bielanach , ale tam z upustami ciężko i dalej szukamy. Gdybyście coś ciekawego znależli proszę o info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...