Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siwa216, nie wiem czy ktos z grupy robil meble we Wroclawiu.

Przewaznie w okolicznych zakladach.

Jesli juz tak sie uwzielas na Wroclaw, to sprawdz BRW, Ikea, na Branoborskiej w Domarze jest duzo ofert.

Osobiscie sprawdzilam BRW, bo nawet mi sie podobaly, ale cena baardzo wysoka, jak sie okazalo, a jakosc... wiadomo.

Meble wolsztynskie. Bylam w salonie przy Jaracza. Zrobiono mi wycene i tez, jak za cos takiego, cena wygorowana.

Dlatego nie chce juz szukac i sie zastanawiac. Anjamen zrobila u daszczyka, widzi co ma i poleca i to jest najwazniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Droga Grupo gdzie we Wrocławiu mogę zamowic meble kuchenne. Zupełnie nie mam pojecia gdzie je zamówic. Może mozecie polecic mi dobrą firmę,zakład?

Będę bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam

 

Ponawiam swoje pytanie - bardzo proszę pomóżcie mi !!!

Nam meble robił stolarz z pod Zakopanego. Żadne tam góralskie. Takie jak chcieliśmy, nowoczesne, z blumami itp. Cena była super, dużo niższa niż np. w BRW, a i z mebli jestem bardzo zadowolona. W użytkowaniu sprawdzają sie bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten FAAC ma brata do bram garażowych?

Widzę, że najniższe ceny na Allegro to 1432 + 830. Już ciut wykracza poza 2000. :roll: No i znowu problem... Skoro taki chwalony...

 

Ale.. ale... on musi być mocowany maksymalnie 10 cm od krawędzi. To nie halo, bo musiałbym wnęki w słupkach robić, lub bramiy nie mocować na środku słupka tylko z brzegu. Ja mam mieć słupki 37 cm.

 

Ja mam garażową Horrmann i dodatkowo kupiłem układ przekaźnika za 250 zł dzięki czemu steruję Faac-em pilotami Horrmanna, a odbiornik i pilot Faac przyda mi się do np. otwierania domofonu :wink:

 

Za co te +830 - czyżby montaż ???

 

Co do wnęk to przy tym typie napędu inaczej nie da rady - musiałbyś raczej kupić inny model tzn. z ramieniem łamanym np. taki:

http://www.allegro.pl/item775999695_naped_life_armor_szerokie_slupki_faac_came_nice.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Grupo gdzie we Wrocławiu mogę zamowic meble kuchenne. Zupełnie nie mam pojecia gdzie je zamówic. Może mozecie polecic mi dobrą firmę,zakład?

Będę bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam

 

Ponawiam swoje pytanie - bardzo proszę pomóżcie mi !!!

 

Meble do kuchni na wymiar robił dla mnie okoliczny fachowiec z Piekar - Marcin Zanin tel. 609 034 113 - miał najciekawszy pomysł na rozsądną zabudowę biorąc pod uwagę nasze zachcianki, dotrzymał warunków umowy (termin, wizualizacja itd.), cena atrakcyjna, więc go polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam garażową Horrmann i dodatkowo kupiłem układ przekaźnika za 250 zł dzięki czemu steruję Faac-em pilotami Horrmanna, a odbiornik i pilot Faac przyda mi się do np. otwierania domofonu :wink:

 

Za co te +830 - czyżby montaż ???

 

Co do wnęk to przy tym typie napędu inaczej nie da rady - musiałbyś raczej kupić inny model tzn. z ramieniem łamanym np. taki:

http://www.allegro.pl/item775999695_naped_life_armor_szerokie_slupki_faac_came_nice.html

 

250zł za integrator? Sporo. Integrator Somfy do 2-skrzydłowego Avidsena to 150zł.

 

830zł za napęd FAAC do segmentowej (żeby uniknąć kosztu integratora)

 

1950? Żartujesz. Za tą kasę mogę mieć obydwa napędy. Somfy za 1400-1600 da sobie radę. Ten Avidsen także. Jedna ma 18cm a drugi 19cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

250zł za integrator? Sporo. Integrator Somfy do 2-skrzydłowego Avidsena to 150zł.

 

830zł za napęd FAAC do segmentowej (żeby uniknąć kosztu integratora)

 

1950? Żartujesz. Za tą kasę mogę mieć obydwa napędy. Somfy za 1400-1600 da sobie radę. Ten Avidsen także. Jedna ma 18cm a drugi 19cm.

 

Z opinii na forach wynika, że najlepszy napęd do bramy garażowej to

Horrmann, a do wjazdowej Faac dla tego założyłem takie.

 

Co do mojego Horrmanna to w stanie spoczynku pobiera 23 W zamiast 5 W wg opisu, więc zamierzam go zareklamować, podobno niektórzy też mieli taki problem, więc warto sprawdzać pod tym względem napędy.

 

Link wkleiłem pierwszy z brzegu, żeby pokazać o jaki typ napędu mi chodzi - nie wybierałem najlepszego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siwa216, nie wiem czy ktos z grupy robil meble we Wroclawiu.

Przewaznie w okolicznych zakladach.

Jesli juz tak sie uwzielas na Wroclaw, to sprawdz BRW, Ikea, na Branoborskiej w Domarze jest duzo ofert.

Osobiscie sprawdzilam BRW, bo nawet mi sie podobaly, ale cena baardzo wysoka, jak sie okazalo, a jakosc... wiadomo.

Meble wolsztynskie. Bylam w salonie przy Jaracza. Zrobiono mi wycene i tez, jak za cos takiego, cena wygorowana.

Dlatego nie chce juz szukac i sie zastanawiac. Anjamen zrobila u daszczyka, widzi co ma i poleca i to jest najwazniejsze.

 

Link do strony ze zdjęciami mebli które robi szwagier żony nam też robił meble, atrakcyjne ceny i dobre wykonawstwo namiary na privat, Wrocław i okolice Wrocławia. http://picasaweb.google.com/stolarstwo.wesolowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do strony ze zdjęciami mebli które robi szwagier żony nam też robił meble, atrakcyjne ceny i dobre wykonawstwo namiary na privat, Wrocław i okolice Wrocławia.

Bardzo fajna galeria w sumie. Jedna rada dla szwagra żony: jeżeli zdjęcia robione są aparatem dającym możliwość dołożenie lampy błyskowej: skierować ją na sufit w trakcie robienia zdjęć. Jeżeli nie ma - dokupić wyzwalaną błyskiem zewnątrznym ("slave") i przesłonić lampę wbudowaną. Jeżeli ktoś nie chce dokupować lampy - robić zdjęcia w dzień i oświetlić co się da, a lampę wyłączyć lub przesłonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zorba76 - nie pamiętam ile % było, ale namiar wysłałem na priv.

 

Wielkie dzięki - sprawdzę - zobaczymy co zaproponuje. Generalnie jestem w wielkiej kropce - mam otwor w garażu szeroki na 510cm a wszyscy producenci robią pod max 500cm, tylko hormann robi szersze bramy ocieplane segmentowe - ale sa strasznie drogie. No ale zachcialo sie szerokiego wjazdu to trzeba teraz placic :-(

 

No a pogoda - cóż - zapowiada się ciekawie - rok temu to w grudniu rzadko takie temperatury były - pamiętam bo ściany się murowały :-) a to dopiero październik ...

 

może pomogę, mam bramę 520 i Bramont ze Swojca przygotował mi ją bez problemów, bramy mają TECKENTRUPA. Marek Czubaj 71 3 44 48 63, 602 63 64 79

 

Wielkie dzięki,

Mam już właśnie ofertę od Irgi na Hormanna w specjalnym rozmiarze, także chętnie porównam.

A czy ktoś jeszcze ma bramę Teckentrupa? Szczerze mówiąc to wcześniej o takim producencie nie słyszałem - jak to się sprawuje???

pozdrawiam,

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, po pierwsze chciałem się przywitać.

Kłaniam się z Wrocławia, ale mam nadzieję wiosną rozpocząć budowę w Kiełczowie.

 

Od razu mam pytanko - czy ktoś z Was się orientował czy gmina Długołęka proponuje jakieś dofinansowania do inwestycji ekologicznych (w szczególności chodzi mi o solary) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai a co polecasz do bramy dwuskrzydlowej? I czy mozna jedno skrzydło otwierać na 90 stopni i 180stopni? albo moze to bez sensu czy tez sie nie da?

Trudno mi polecać, bo nie przeleciałem wątków na forum :roll:

Wziąłem Allegro i popatrzyłem na ceny, a potem przejechałem się do Seltex-u, bo miałem blisko. Stwierdziłem, że zaryzykuję. Somfy znane mi jest z systemów roletowych i sterowań. Widziałem kiedyś, że mają tam duże doświadczenie. Zakładam więc, że w napędach do bram też, a jeżeli nie to nie zaryzkują wypuszczenia kitu. Zresztą 3 lata to przyzwoita gwarancja. Z kolei Avidsena widziałem u Seltexu, wiec albo jakoś działa, albo... zamontowali, żeby podbić sprzedaż ;) Ich wiarygodność wzrosła w chwili, kiedy bramowy napęd Avidsena określili jako słaby i nie polecali mi go mimo, że moją bramę teoretycznie by uciągnął.

Na bazie mojej szczątkowej wiedzy - 180 stopni się nie da. Przynajmniej na raz ;) Zdaje się że 110 to jest maksymalny kąt dla większości. Zdarzają się chyba do 130, ale 180... Może są jakieś specjalne rozwiązania, ale będą pewnie kosztowały krocie. A może brama łamana (np 1+2m)? Pierwszy kawałek na pierwszym siłowniku, a na nim kolejny :wink: Otwiera się pierwszy siłownik i brama staje co najmniej pod kątem 90 stopni. Potem drugi i reszta bramy łamie się stając równolegle do płotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, po pierwsze chciałem się przywitać.

Kłaniam się z Wrocławia, ale mam nadzieję wiosną rozpocząć budowę w Kiełczowie.

 

Od razu mam pytanko - czy ktoś z Was się orientował czy gmina Długołęka proponuje jakieś dofinansowania do inwestycji ekologicznych (w szczególności chodzi mi o solary) ?

 

Witam

Gmina nie ma dofinansowania do solarów. W tym roku 1000 zł do szamba ekologicznego i do dachów (wymiana azbestu). W następnym podobnie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gmina nie ma dofinansowania do solarów. W tym roku 1000 zł do szamba ekologicznego i do dachów (wymiana azbestu). W następnym podobnie:(

 

Szamba ekologicznego? Chodzi o przydomową oczyszczalnię ścieków?

 

PS. Czy ktoś z Was próbował wyrwać kasę na instalacje ekologiczne z innych źródeł? (Unia? BOŚ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezła sumka - połowa prostej oczyszczalni. Ale nawet i ten 1000 zł nie do pogardzenia jeśli i tak trzeba wybudować szambo. Biję się z myślami co do oczyszczalni - kanalizacja jest w trakcie budowy. Możliwe, że wybudują ją zanim się wprowadzę, a możliwe, że parę miesięcy później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...