Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

no, może zamiast hydrantu wystarczy odpowiednio długi sznur od prysznica :wink:

Jak najbardziej Cię Wiech popieram. Nie mam pojęcia, jaki to jest koszt, ale chyba na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać. Nie wiem, czym znajomi gasili pożar podłogi, ale straż na pewno była i trochę im parkiety zmoczyło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Woprz małe nieporozumienie.Mówię o hydrancie małym z prądownicą na końcu weża ,do małych obiektów.Podłączenie rura fi 25 i wąż ok. 25 mb .ciśnienie 3 atm.Koszt szafki nadtynkowej lub podtynkowej ok 150zł wąż z prądownicą 25 mb ok 200 zł.Waż ogrodowy nie zawsze jest pod ręką w czasie pożaru,a nawet jak człowiek jest zdenerwowany choćby był na widoku jest niewidoczny.Woprz mam takie hydranty w firmie gdzie pracuje (są na przyłącza fi 50 mm i 25 mm.)Do dużych obiektów fi 100 mm.Widziałem raz pożar mebli w firmie i gdyby nie hydranty to były by dużo większe straty(mamy też gaśnicę)..Szafka hydrantowa jest zawsze na miejscu.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiadko Yemiołko :) a gdzie kupujecie w Kątach te wrzosy i krzaczki?

 

W tygodniu raczej nie dajemy rady się wyrwać do siebie na wieś - oboje pracujemy a jesteśmy programowo niezmotoryzowani (co się pewnie będzie musiało kiedyś zmienić). W lecie Moja Silniejsza Połowa remontowała własnemi rencami i ja czasami pojechałam pomóc, poprzeszkadzać albo się poopalać. Teraz już tylko jeden miejscowy na miejscu pracuje, a posiadłości dogląda nasz Niezastąpiony Sąsiad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy trzeba czekać po wymurowaniu i zaizolowaniu ścian fundamentowych na zasypywanie piachem i ubijanie? Jeśli tak, to ile?

 

Czy nikt nie zauważył mojego pytania?

Czekaliście czy nie?

Zależy mi na odp.

Dzięki.

jak tylko wyschnie dysperbit możesz zasypywać piachem, krótko mówiąc 1 dzień powinien wystarczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajta, jak zdobyć namiary na jakichś faciów, którzy zakładają internetowe sieci radiowe?? Dobrzyk, ten Twój to grasuje tylko u Was?? RATUNKU! kce Interneta 8) 8)

Niestety, to jest lokalna nie globalna sieć :) Musisz popytać w okolicy, na pewno ktos to udostępnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuuugiej absencji.

Domku już niestety nie stawiam, ale na wczoraj potrzebny mi jakiś fachowiec od wykańczania wnęrz - zdarcie starych pokładów farby, wyrównanie gładzią i malowanie (stare budownictwo). Mój niestety złamał łapkę, a robota miała ruszać od pierwszego.

Będę wdzięczny za namiary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he - a u nas szefem ekipy od dachu był trzeźwy alkoholik, który zarządził zero picia na budowie pod żadnym pretekstem. W ramach wiechy stuknęliśmy się z mężem piwkiem w zaciszu mieszkanka :lol:

 

Yemiołko - skąd braliście ubijarkę do piasku? Jest w okolicy jakaś wypożyczalnia takiego sprzętu?

 

Nawet ładny ten poniedziałek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne że dobra wola, ale oni naprawdę ciężko pracują - w niedziele też, Na budowie nie zauważyliśmy zeby był alkohol.

Hadraadae - ja myślę że w zaciszu mieszkanka fajnie wiechę świętować, ale chyba jeszcze lepiej przy grillu - jeśli pogoda pozwala.

Ponoć ma być ciepła jesień i zima :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...