Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, szczegóły dotyczące mojego dachu poniżej

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164895-dach-nam-siada-prosz%C4%99-o-porad%C4%99

 

mamy ekspertyzę, która określiła :

1) projekt dachu niedopracowany, za duża rozpiętość domu do dachu o takim małym przekroju krokwi i brak wsparcia kalenicy na słupach bądź płatwi pośrednich

2) wykonawca się nie popisał myśleniem:

a) złe połączenia jętek z krokwiami - tylko na jedną śrubę

b) pozostawił luzy na murłatach tj. śruby nie były podokręcane

c) złe przymocowanie kalenicy,

do tego drzewo nie klasy c30 a takie jest ciężko dostępne

Poza tym wykończenie dachu typu łaty, kontrłaty , opierzenia pod kominem, folia cała podziurawiona.

Tak zrobiła nam firma , którą kiedyś tu polecałam, bo myślałam że są dobrzy.

 

Ale na szczęście trafiłam w końcu na dobrego konstruktora i wykonawcę i za 2 tygodnie będę miała ładny dach (chyba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

chciałabym zamontować we wrześniu schody oraz drzwi wewnętrzne Porta i tak sobie myślę czy jesli to cobie postoi przez zime w nieogrzewanym budynku to np się nie powypacza lub coś innego niefajnego się nie stanie ze schodami lub drzwiami....

Może, ale po kolei:

1. Najbardziej wrażliwe na barak ogrzewania będą karton-gipsy i parkiet.

2. Kluczową sprawą jest w zasadzie nie ogrzewanie a wilgotność, którą wentylacja i ogrzewanie obniżają. Gość przykleił parkiet, zamknął budowę i... parkiet wstał.

3. Co powinniście zrobić:

a) zapewnić na okres lata i wczesnej jesieni dużą przewiewność budowy- zostawić jakieś otwory niezamknięte (nie zakładać kratek, uchylone okna, dziury pod przyszłe nawiewniki, itp.

b) zapewnić minimalne grzanie na okres zimy. Powiedzmy 10 stopni jak na dworze -10. Pewnie chwilowe spadki do 5 stopni przy -20 na dworze nie zaszkodzą. U mnie dosuszałem parkiet w jednym pomieszczeniu i to wystarczało na ogrzanie domu. W zależności od temperatury regulowałem grzejnik - był wyłącznik czasowy i dwa klawisze mała/pełna moc. Pewnie jakbym ufał czujnikowi temperatury grzejnika, mogłem grzać bez wyłącznika, ale że nie było nadzoru, to wolałem, żeby mi się tam nic nie sfajczyło.

c) jeżeli w domu jest dużo wilgoci a z ogrzewaniem problem - zrezygnować z elementów G-K i drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy ekspertyzę, która określiła :

No to miałaś może gorzej niż ja. U mnie dach przewracał drugiej zimy (większy śnieg i wiatry), ścianki kolankowe. Popełniono kupę błędów, głównie projektowych i konstruktor z architektem po dobroci zapłacili za pierwotną poprawkę - 1500zł. Potem jeszcze dla własnego spokoju i dorobiłem dodatkowe wzmocnienia. Szlag człowieka trafia kiedy widzi jak jego wymarzone gniazdko rozwala się przez kretynów (u mnie konstruktor).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szczegóły dotyczące mojego dachu poniżej

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164895-dach-nam-siada-prosz%C4%99-o-porad%C4%99

 

mamy ekspertyzę, która określiła :

1) projekt dachu niedopracowany, za duża rozpiętość domu do dachu o takim małym przekroju krokwi i brak wsparcia kalenicy na słupach bądź płatwi pośrednich

2) wykonawca się nie popisał myśleniem:

a) złe połączenia jętek z krokwiami - tylko na jedną śrubę

b) pozostawił luzy na murłatach tj. śruby nie były podokręcane

c) złe przymocowanie kalenicy,

do tego drzewo nie klasy c30 a takie jest ciężko dostępne

Poza tym wykończenie dachu typu łaty, kontrłaty , opierzenia pod kominem, folia cała podziurawiona.

Tak zrobiła nam firma , którą kiedyś tu polecałam, bo myślałam że są dobrzy.

 

Ale na szczęście trafiłam w końcu na dobrego konstruktora i wykonawcę i za 2 tygodnie będę miała ładny dach (chyba).

czytajac Twoją historię z dachem doszedłem do wniosku, ze wykonawca po prostu robił wszystko zgodnie z projektem tak jak mu kazał kierbud i Wy - inwestorzy. Nawet jesli miał watpliwości to chyba skutecznie mu wybiliscie przeróbki.

drewna w klasie C30 nie swiadczysz na rynku.

luzy na murłatach to wynik wysychania drewna - u mnie w ciągu 2 lat 3 razy dokrecałem śruby i dopiero teraz trzymają.

Jaką folię zakładałaś?

czy w projekcie jest zaznaczony sposób łączenia jetek z krokwiami?

generalnie Ci współczuję choc odnoszę wrażenie, że po części sami przyczyniliście się do problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę. Poradźcie proszę i poratujcie. W ostatniej chwili wycofała mi sie ekipa od regipsów i ocieplenia poddasza, a ja zostałem bez rezerwowych. Pilnie poszukuję fachowców w tej dziedzinie. Wrzućcie proszę namiary na misiów, których polecilibyście na takie roboty. Może byc ekipa od całości wykończeń. Z góry dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowna grupa

 

Poszukuje stolarza do wykonania d rzwi wewnetrznych .mebli kuchennych szafek lazienkowych

Czy ktos z Was korzystal z uslug firmy Impro Centrum Drzwi i Okien /mysle o drzwiach wewnetrznych/

 

ze swej strony moge polecic brukarza /namiary dostalam od Joli z Melisy jestesmy zadowoleni

Jolu dziekuje, pozdrawiam i zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to miałaś może gorzej niż ja. U mnie dach przewracał drugiej zimy (większy śnieg i wiatry), ścianki kolankowe. Popełniono kupę błędów, głównie projektowych i konstruktor z architektem po dobroci zapłacili za pierwotną poprawkę - 1500zł. Potem jeszcze dla własnego spokoju i dorobiłem dodatkowe wzmocnienia. Szlag człowieka trafia kiedy widzi jak jego wymarzone gniazdko rozwala się przez kretynów (u mnie konstruktor).

 

u nas projektant już 3 tydzień myśli nad projektem i dalej nic. Nasz konstruktor przeliczał projekt i za nic nie wychodzi na przyjęte przez nich obliczenia.

 

Ekipa natomiast nie sugerowała nam żadnych zmian, a my całkowicie zdaliśmy się na nich, bo to nasz znajomy.

Nasz największy błąd t niezweryfikowanie przez nas ekip ciesielskich, bo wtedy któraś ekipa zapaliłaby w naszych mózgach czerwone światełko, że dach trzeba skonsultować z konstruktorem itp.

Ale na błędach człowiek się uczy.

 

Frankai, a U Was w jaki sposób naprawiliście daszek - ściągaliście dachówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai, a U Was w jaki sposób naprawiliście daszek - ściągaliście dachówkę?

Podnoszony był cały dach - z dachówką! 10 cm w górę i podkładane były płatwie. Dodatkowa poprawka polegała na rozebraniu części ścianek kolankowych i wybetonowaniu słupków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnoszony był cały dach - z dachówką! 10 cm w górę i podkładane były płatwie. Dodatkowa poprawka polegała na rozebraniu części ścianek kolankowych i wybetonowaniu słupków.

 

to samo u nas, będą dodawane płatwie i słupy podpierajace kalenicę. Dachówkę ściągnęliśmy, bo baliśmy się o ściankę kolankową, ale ta na szczęście jest dobrze zazbrojona. Po ściągnięciu dachówki okazało się, że wszystko jest spie......e począwszy od łat a na opierzeniach skończywszy.

Edytowane przez ania klepka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę. Poradźcie proszę i poratujcie. W ostatniej chwili wycofała mi sie ekipa od regipsów i ocieplenia poddasza, a ja zostałem bez rezerwowych. Pilnie poszukuję fachowców w tej dziedzinie. Wrzućcie proszę namiary na misiów, których polecilibyście na takie roboty. Może byc ekipa od całości wykończeń. Z góry dziękuję

 

Napisz gdzie budujesz dom, bo to bardzo istotne !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje stolarza do wykonania d rzwi wewnetrznych .mebli kuchennych szafek lazienkowych

 

U mnie to były 3 osobne tematy i 3 firmy.

 

Drzwi wewn. faktycznie Impro lub jeśli chcesz drewniane to porządny stolarz (tunele na mury 30 cm są w sklepach nieraz droższe od drzwi, a stolarz bierze za nie duuużo taniej).

U mnie wszystkie wewnętrzne robili miejscowi stolarze, ale ostatnio się nie wyrabiają, rozstali się i mają 2 osobne firmy, więc póki co nie chcę ich polecać.

 

Meble kuchenne i szfki łazienkowe - tu musi być firma, która się w tym specjalizuje, bo ja nie spotkałem stolarza, który projektu i wizualizację wykonania a do tego ma duże doświadczenie w temacie bo specjalizuje się w kuchniach i robi ich dziesiątki rocznie - chyba, że takiego znajdziesz.

Ja polecam mojego wykonawcę: http://meblemix.com.pl/index.php/kontakt

 

Meble łazienkowe kupiłem gotowe, bo nam odpowiadały rozmiarowo, estetycznie i cenowo (kupiłem w cermax w Jelczu):

http://www.cersanit.com.pl/katalog.php?mod=seria&id=112&dzial1=112&nr_dz_gl=2&lang=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meble kuchenne i szfki łazienkowe - tu musi być firma, która się w tym specjalizuje, bo ja nie spotkałem stolarza, który projektu i wizualizację wykonania a do tego ma duże doświadczenie w temacie bo specjalizuje się w kuchniach i robi ich dziesiątki rocznie - chyba, że takiego znajdziesz.

Mój stolarz najpierw mi robił drzwi, a potem kuchnie i meble do pokoju. Ponoć - wg innego stolarza - specjalizował się w kuchniach. Zresztą sam mi opowiadał, że dopiero po uruchomieniu własnego tartaku zabrał się za drzwi, bo ma tańszy materiał. Drzwi oceniam chyba najlepiej z tego co zrobił. Szafka do łazienki wygląda fajnie. Zobaczymy za jakiś czas, czy się coś z nią nie stanie. Jej bok jest gięty (zdjęcie jak powieszą, czyli pewnie za 2 tyg.).

Wydaje mi się, że dopóki nie mówimy o rzeźbieniu w drewnie, czy giętych nogach, to każdy kuchniarz powinien dać radę z meblami do pokoju, a odwrotnie może być ewentualnie problem i raczej widziałbym go w kwestii montażu AGD. Blum ma tak przygotowane instrukcje montażu, że każdy kto ma prawą i lewą rękę da sobie radę. Na forum był wątek, w którym gość namawiał, żeby kuchnię... zrobić sobie samemu. Opisane było dokładnie jak się zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga grupo !

Miałam kłopoty z komputerem a co za tym idzie utraciłam zapisane dane -namiary na fachowców, które częściowo dostałam również od Was.

Szukam ekipy do ocieplenia zewnętrznego styropianem wraz z zamocowaniem rynien oraz do zrobienia podbitki. W sumie szukam ekipy , która zrobi inne drobne prace ogólnobudowlane. Buduje się na północ od Wrocławia.

Z góry dziękuję za wszelkie namiary. !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...