Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ponawiam pytanko. Czy ma ktoś baraczek?

Może macie jakiś pomysł na dach nad głową dla materiałów i schronienie przed wiatrem dla ekipy budowlańców? Zaczynamy niebawem i zależy mi na czasie.

Pomóżcie jeśli możecie.

 

hej, też nam na czasie zależało, używanych jakoś akurat nie było a nowe trochę drogawe.

Kupiliśmy deski i przez dwa dni zajmowaliśmy sie praca fizyczną na naszej działeczce. Efekt mamy super szopkę której nie ruszyły żadne wiosenne wichurki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

WITAM

 

Czy ktoś z Was orientował się w cenach :

 

ułożenia kostki brukowej typu puzzle

ułożenia kostki granitowej

 

Czy cena 120 za m 2 ---tej pierwszej do dużo ?

/ robocizna + wszystkie materiały /

My za samo ułożenie kostki z Libetu (wybranie ziemi, zrobienie podbudowy z frakcji 0-62, piasek, zageszczenie, ułozenie kostki - czyli cała robocizna) płaciliśmy 40 zł/m2

do tego koszt zakupu we własnym zakresie kostki, klińca (żwiru) 0-62, piasku,

i 5 worków cementu - wydaje mi sie ze wyszło coś ok 100zł/m2

Ale wszystko pewnie zależy ile musisz zrobic podbudowy - może musisz wysoko wynieś podjazd, wiec wiecej wyjdzie klińca.

My płaciliśmy za kliniec 0-62 - 700zł/28 ton, a poszło prawie 50 ton na 60m2 podjazdu, piachu zaś poszło ok 20 ton

 

zapytaj sie wykonawcy o ilości materiału i zobacz czy sam taniej nie kupisz...

u mnie wykonawca mial wyższe ceny na materiał niz moglem sam go nabyc.

Zaletą jak kupuje wykonawca pewnie jest to że bedzie miał tyle materiału ile jest potrzebne, a jak ty kupujesz to moze zabraknąć, albo w drugą strone, kupisz za dużo

 

Wojty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My za samo ułożenie kostki z Libetu (wybranie ziemi, zrobienie podbudowy z frakcji 0-62, piasek, zageszczenie, ułozenie kostki - czyli cała robocizna) płaciliśmy 40 zł/m2

do tego koszt zakupu we własnym zakresie kostki, klińca (żwiru) 0-62, piasku,

i 5 worków cementu - wydaje mi sie ze wyszło coś ok 100zł/m2

Ale wszystko pewnie zależy ile musisz zrobic podbudowy - może musisz wysoko wynieś podjazd, wiec wiecej wyjdzie klińca.

My płaciliśmy za kliniec 0-62 - 700zł/28 ton, a poszło prawie 50 ton na 60m2 podjazdu, piachu zaś poszło ok 20 ton

 

zapytaj sie wykonawcy o ilości materiału i zobacz czy sam taniej nie kupisz...

u mnie wykonawca mial wyższe ceny na materiał niz moglem sam go nabyc.

Zaletą jak kupuje wykonawca pewnie jest to że bedzie miał tyle materiału ile jest potrzebne, a jak ty kupujesz to moze zabraknąć, albo w drugą strone, kupisz za dużo

 

Wojty

 

Witaj Wojty,

Czy mozesz napisać, czy jesteście zadowoleni z wykonawcy i czy możecie go polecić? niedługo czeka nas ta praca (= ten wydatek) i trzeba powoli się przymierzać :roll: Będziemy wdzięczni za podpowiedzi i sugestie.

Pozdrówka i życzymy miłego, słonecznego weekendu.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanko. Czy ma ktoś baraczek?

Może macie jakiś pomysł na dach nad głową dla materiałów i schronienie przed wiatrem dla ekipy budowlańców? Zaczynamy niebawem i zależy mi na czasie.

Pomóżcie jeśli możecie.

 

hej, też nam na czasie zależało, używanych jakoś akurat nie było a nowe trochę drogawe.

Kupiliśmy deski i przez dwa dni zajmowaliśmy sie praca fizyczną na naszej działeczce. Efekt mamy super szopkę której nie ruszyły żadne wiosenne wichurki :)

 

Hejka, my podobnie. :)

Mąż sam zbił szopkę z desek. Może nie jest zbyt urodziwa ale na pewno w czasie budowy okazała sie bardzo przydatna (pojemna). Przetrwała deszcze i wichury i stoi nadal. POwoli jednak trzeba będzie się z nią rozstać :cry: :wink: - nie jest już potrzebna. POzdrwiamy serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja równieżmiałem na działce do usunięcia kilka pni drzewek - śliw, a te korzonki mają straszne... Wynająłem sprytnego pana z koparko-ładowarką i pięknie je wszystkie podkopał i wyciągnął łychą a dziury potem zasypał. Ani śladu pniaków i wszystko w należytym porządku, a do tego zleciłem to przy ściąganiu humusu więc robotę miałem gratis ;-)

 

Tak też rzeczywiście zrobię :). Koparka to lepsza opcja niż traktor, bo tak jak napisałeś od razu po wszystkim wyrówna mi teren/dziury.

 

Stąd moje drugie pytanie - czy ktoś ma namiar na jakiegoś koparkowego w okolicach Malina/Ligoty Pięknej/Rogoża/ogólnie Płn. Wrocławia (od razu duże dzięki za orientacyjną cenę za h/etc)? Na forum znalazłem 1 numer, ale telefon jest już martwy :(.

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60 - 70 pln za godzinę. Ceny z jesieni 2006. Dojazd najczęściej 100pln chyba, że wynajmujesz na dłużej to wtedy należy negocjować. :D

 

Ok, dzieki - mas zmoze namiar na kogos? Dzwoniłem w jedno miejsce, ale cena 85zl/h (a u mnie pewnie z 5-6 godzin pracy) + 1h płatna dojazdu.

 

Pzdr.

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60 - 70 pln za godzinę. Ceny z jesieni 2006. Dojazd najczęściej 100pln chyba, że wynajmujesz na dłużej to wtedy należy negocjować. :D

 

Ok, dzieki - mas zmoze namiar na kogos? Dzwoniłem w jedno miejsce, ale cena 85zl/h (a u mnie pewnie z 5-6 godzin pracy) + 1h płatna dojazdu.

 

Pzdr.

TS

 

 

311-42-98 lub 501 631 589. Lepiej dzwonić na komórkę do właścicielki firmy.

Firma jest na południu Wrocławia koło Św. Katarzyny ale może będzie zainteresowana. ceny negocjuj. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja zgodnie z sugestią szanownych Forumowiczowów polecam:

 

1) BUILDER II ul. Ziębicka32 (koło Armii Krajowej) (wg nas dobre ceny i można przetrzymać materiał)tel 3679561

2) Gaja ul Opolska (Artur Malinowski, Rafał Arendt) dobra i szybka wycena , można towar przetrzymać, nam dawali mniejsze rabaty,

3) BUDOSKŁAD ul Grota Roweckiego168 na piętrze Adam Wróblewski tel 3730000

4) BUDINPOL Sp. Z o.o.Wrocław ul. Brucknera 27071/ 325 10 35

5) BUDUS GRUPA PHMBWrocław ul. Brucknera 51071/ 325 47 27

6 MADAR-PREISWrocławul. Kwidzyńska 23/25071/ 372 75 21

7 RAAB KARCHER WROCŁAWWrocławul. Avicenny 14071/ 357 80 74

 

pięęękna lista. dzieki za namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry grupo!

 

Troszkę mnie tu nie było- awaria netu ale już nadrobiłam zaległą lekturę :)

 

anndy mówisz, że moja kuchnia dorze się prezentuje z ulicy :lol: Miło słyszeć. Mogę polecić babkę od mebli. Konkurencyjna cenowo- doradzi ale kilka miesięcy się czeka.

 

scur chłopaków od podjazdu bierzemy z polecenia od Wojtyego wchodzę 19.03 - mają do zrobienia taras, podjazd do garażu i dojście do drzwi razem ok 100 m2. Wycena podobna jak u Wojty Po robocie opisze wrażenia.

 

mtw1 cena, którą podajesz jest ceną do przyjęcia. Trzeba liczyć się z takimi kosztami. U nas wyjdzie podobnie. Kostka Libetu Picola i Piazza.

 

Ziemia potrzebna!!! Podajcie prosze namiary do kogoś z Pd Wrocławia (ok. Św. Katarzyny)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie - skąd braliście kamienie/tłuczeń granitowy do utwardzenia drogi dojazdowej? Rozumiem, że bierze się go na wywrotki (jaki jest orientacyjny koszt jednej?)?

 

Pzdr,

TS

Tłuczeń granitowy kosztuje średnio 40 zł/tona + koszt transportu. Jeśli robisz podbudowę pod drogę warto użyć zamiast tłucznia gruz kruszony /tłuczeń betonowy/ - cena w granicach 15 zł/t ale trudno dostępny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...