Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Grupę Dolnośląską!! Ja co prawda z wielkopolski, ale z racji swojego zawodu mam przyjemność współpracy z ludzźmi z branży budowlanej również na południu naszego pięknego kraju.

 

No właśnie - "przyjemność" ;) Z czystym sumieniem polecam geodetę - szybko, sprawnie i za rozsądną cenę, dodatkowe pikietowanie gratis (bez negocjacji!!).

 

Pan Jarosław Steciuk (71) 792 04 06, kom. 0 604 057 304

 

Sama korzystam i jestem w 100% zadowolona. Polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Natalio!!

Jeśli chodzi o okna drewniane to mogę polecić firmę Lignomar (http://www.lignomar.pl), w której my braliśmy okna. Stronę www mają fatalną, ale okna robią rewlacyjnie i nie musze dodawać, że w b. dobrej cenie :wink:

Może też nie byłoby tak źle z terminami :wink: Mnie te okna zachwyciły, poza tym dostaliśmy namiary od znajomych, panowie sa już sprawdzeni :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie do bardziej zaawansowanych budowniczych. Jaką robiliście izolację podłogi na gruncie? Z papy+folia, sama folia czy macie inne patenty?

Pozdrawiam

 

My dawaliśmy folię-styropian-folię i na to wylewkę

 

Kominy wentylacyjne na parterze ciągnie się od samej posadzki, czy można zacząć od miejsca w którym jest kratka wlotowa?

 

Kominy zaczynaliśmy na trzech wartwach bloczków betonowych ponad posadzką

 

Gdzie mozna zobaczyć duży wybór dachowek w jednym miejscu? W lech-budzie byłam, sporo jest niemieckich dachowek wybranych firm

 

Dachówkę braliśmy z Gilnianek to jest ulica Kosmonautów :) Kupowaliśmy w 2005 roku i nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń co do obsługi. Jednak wybór dla nas był prosty - chcialiśmy antracytową Robena i szukaliśmy korzystnej oferty.

 

Jakie ilości dachówek kupiliście '' na zapas'' ????

 

Mamy około 20 podstawowych i 5 gąsiorów w zapasie. Problem pojawia się wtedy kiedy przestają produkować Twoją dachówkę. U nas właśnie tak jest. Jakiś rok temu zmieniono rozmiary podstawowej dachówki w Robenie :-?

 

Ola i Jacek trudno coś doradzić ponieważ ja budowałam z Porothermu jednak skłaniałabym się raczej do silikatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olla i Jacek.Ja myśle że dobrym pomysłem jest budowanie z silikatów 18 cm.Wytrzymałość na ściskanie ma bardzo dużą więc nie ma obawy że są słabe . Jest natomiast inna kwestia a mianowicie rozstaw belek stropowych na silikatach roznica wynosi 6 -7 cm i punkty podparcia belek i rozstaw ścian tez są inne o ok 6- 7 cm.Najlepiej niech przeliczy Ci to inspektor nadzoru.Co do ocieplenia wełny czy styropianu musisz sam zadecydować .Ja mam co prawda wełne lamelowa Rockwoola ale jak ja się budowałem to styropian podrożal a wełna jeszcze nie i była mała różnica w cen miedzy styropianem a welna.Ściany mam z BK. Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola i Jacek

ja budowałam z silikatów Ludynii - bloczki 24cm. Bloczki 18 maja mniejszą bezwładnośc cieplną (szybciej się nagrzeją ale też szybciej oddadzą), bo wytrzymałośc to przy domku jednorodzinnym jest zupełnie wystarczająca.

Ja docieplam styropianem Termoorganiki Platuinum Plus (lambda 0,031) - to najdroższy styro na rynku a wyszedł mi i tak o połowę taniej ( 29,5zł m2 za 15 cm) niż wełna (a może juz teraz więcej :roll: ). Jak doliczę do tego inne koszty, które odpadły (m. in. nawiewniki, kominy wentylacyjne) - to rekuperator na który się zdecydowałam, wyszedł mi za kilka tysięcy.

Pomyśl o tym jezeli zalezy Ci na oddychaniu :-) domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MichAsiek!

 

Gdzie mozna obejrzeć te okna we Wroclawiu -czy tylko na www? :o

 

Halszka - ile płaciłaś za domino, tak nawiasem piekna jest ta dachówka.

 

Dabell - ja właśnie zastanawiam sie nad Bogenem-brąz glazurowany lub brylant miedziany.Ja mam tego dachu aż 360mkw i boje się czy w kolorze czekolady nie będzie odrobinę za ciemny... :roll: Ale twoj dach wygląda przecudnie!!!

 

Pozdrawiam wszystkich. Natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...