Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kulko

 

mamy problem z Platinum+ - w ramach paczki są płyty o różnych wymiarach - od 14 do 15,5 a nawet 16cm grubości. Ściągnęłam dzisiaj dyrektora regionalnego Termoorganiki i będą nam w ramach reklamacji wymieniać płyty poza zakresem grubości, który jesteśmy w stanie zaakceptować 14,7-15.

Sprawdź u siebie, bo ja mam chyba feralną partię. Jakby co - daj znać na priv, podam Ci telefon do siebie.

 

Pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mamy problem z Platinum+ - w ramach paczki są płyty o różnych wymiarach - od 14 do 15,5 a nawet 16cm grubości. Ściągnęłam dzisiaj dyrektora regionalnego Termoorganiki i będą nam w ramach reklamacji wymieniać płyty poza zakresem grubości, który jesteśmy w stanie zaakceptować 14,7-15.

Sprawdź u siebie, bo ja mam chyba feralną partię. Jakby co - daj znać na priv, podam Ci telefon do siebie.

 

No ladnie... Myśmy brali z innej hurtowni i w innym czasie więc moze nie trafilismy na felerną partie, ale o tym sie przekonamy we wtorek-środę.

 

Ale nie za dobrze to świadczy o termoorganice.

Możesz podac na priv swój telefon??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam starych znajomych , chyba ruski rok mnie tu nie było .

 

Dabell, halszka , secam , kulka - aż miło poczytać jak wam budowy idą .

 

Ja coś nie mogła sie zebrać z robotą w tym roku ,no i troche załatwianie kredytu nas zatrzymało , ale wszystko ruszyło z kopyta .

Okna roleta i drzwi zewnętrzne tymczasowe zamontowane , alarm założony .

Okienka śliczne złoty dąb na profilu REHAU.

Mam bardzo dobrą cenę na alarm i ochrone info na priva , halszka tobie się przyda .

Elektryk działa , ma skończyć za tydzień , a potem ekipy ustalone są kolejno ,aż do wykończeniówki .

 

Odwiedzając hurtownie czuje się jak za czasów ciężkiej komuny

- co jest - nic nie ma

- a kiedy będzie - nie wiem

- a jaka cena - jak przyjdzie to się zobaczy

- NO TO PROSZĘ MNIE ZAPISAĆ NA LISTE OCZEKUJĄCYCH .

 

A jeszcze rok temu było tak miło , rabaciki , towar od ręki , sprzedawcy mili i sympatyczni , a teraz ZGROZZZZZA .

 

No ale nic jakoś trzeba skończyć ten dom marzeń .

 

Secam nic się przejmuj niepowodzeniami , może to tylko złe dobrego początki .

 

Dabell przy twojej organizacji w jednym sezonie mogłabyś 2 domu wybudować , a nie jeden - gratulacje . Koleżanko miła ,napisz mi na priva plisss namiary na hurtownie z AGD , płytki juz wybrałaś więc teraz pewnie myślisz o kuchni.

 

Halszka twój domek śliczniutki , widze , że też zabrałaś się za instalacje i ocieplenie .

 

pozdrawiam wiosennie MARPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D Jestem raczkująca na tym forum ale mam nadzieję ze zadomowię się tu na dłużej. Czytam już od dawna ale dopiero teraz pozwoliłam się przedstawić :D Budowa rozpoczęta w Pęgowie, ławy zalane, powoli pną się ściany fundamentowe. To forum to istna skarbnica wiedzy :D

Mam pytanko czy ktoś może ma do sprzedania barak/blaszak na budowę? Potrzebujemy na wczoraj a moze komuś już nie jest potrzebny na budowie i sprzeda?

Pozdrawiamy Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaszaka nie mam, tzn. szczątki po huraganie wczesnowiosennym leżą w kątku działki, ale możesz na cito sprowadzić sobie taki garaż blaszany - my kupiliśmy z Allegro u faceta o nicku lechmaro - przyjechał w ustalonym dniu, w 1,5 godzinki postawił - super. Wziął od niego również nasz sąsiad - polecam.

Koszt ok. 1500-1600 za garaż 3m*5m. Montaż i transport był w cenie.

 

No ladnie... Myśmy brali z innej hurtowni i w innym czasie więc moze nie trafilismy na felerną partie, ale o tym sie przekonamy we wtorek-środę.

Kulko - zalecam pomierzyć płyty w paczkach, bo jakby co to szybko trzeba działać - znaczy reklamować, jak Ci zaczną ocieplać to juz może być problem.

Dam Ci namiar na gościa z Termoorganiki jakby co - oby nie :roll: .

Wysłałam wiadomość na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany! Wczoraj spędziłam 12 godz na budowie :o Super było!

 

A tu w tym czasie nie próżnowaliście! Kupa rzeczy do podpytania na priva. Ale tym zajmę się później.

 

Czy ktoś nie reflektowałby na większą ilość cegły rozbiórkowej? Mam namiary na dobrą cegłę (pd Wrocka), zdrowa, z grubsza oczyszczona. Zamierzam postawić z niej ścianę w salonie, śianki w holu i kuchni. Gość mówi, że im więcej wezmę tym będzie taniej. Wstępnie mówił 0 0,65/szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STROP wylany!!!

Wczoraj ekipa uwijała się do 19 ale wszystko wyszło ok. Dzisiaj było podlewanie, ale w taką pogode to czysta przyjemność. Na schodach i stropie znaleźliśmy rano odciśnięte ślady jakiegoś kotka, ciekawe że tylko w jedną stronę... ale pewnie jakoś sobie poradził. Teraz tydzień przerwy - ekipa na innej budowie- a potem śc. kolankowa i więźba...

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kedob

Gratulacje !!! Pamiętam jak to cieszy :-) teraz już za chwilę będziesz wyczekiwał dachu :-).

Kulko - mamy do zwrotu 12 paczek platinum+, bedą wymienione w poniedziałek do godz. 15 (przyjedzie transport z fabryki). Przynajmniej tyle dobrze, że zachowanie i podejście firmy jest jak najbardziej właściwe.

Jeśli chodzi o dziwne zachowanie styropianu, to przedstawiciel termoorganiki obiecał mi, że w poniedziałek będzie sprawę wyjaśniał u źródła. Jak coś będę wiedzieć - dam znać. Umiesciłam zdjęcia w dzienniku, śmiesznie wygląda szary domek jak ma się w zakodowane, że styropian jest biały :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

 

Buduję dom w okolicach Wrocławia. Jestem tuż przed wylaniem fundamentów .Początkowo chciałem go budować z YTONG /tak mam w projekcie/ ale problemy z dostępnością tego materiału na rynku mocno mnie zniechęcają. :evil: W hurtowni GAJA na Opolskiej dowiedziałem się o możliwość zastosowania jako alternatywy materiałów H+H.

 

Mam kilka pytań dot. H+H:

1) czy ktoś z tego budował? Jakie są doświadczenia?

2) czy ktoś wie czym technologicznie różnią się od YTONGa.? Chodzi mi zwłaszcza o przenikliwość cieplną. Miałem budować ściany zewnętrzne z YTONG 36,5 cm więc nie było by potrzeby dodatkowego ocieplenia. Jak to będzie w przypadku H+H?

3) gdzie najtaniej można kupić H+H we Wrocławiu lub okolicach?

 

 

PS. Oczywiście nadal pozostaje aktulane pytanie czy gdzieś można dostać tego YTONGA? :D

Pozdrawiam i z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

 

SPO_WRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

 

Buduję dom w okolicach Wrocławia. Jestem tuż przed wylaniem fundamentów .Początkowo chciałem go budować z YTONG /tak mam w projekcie/ ale problemy z dostępnością tego materiału na rynku mocno mnie zniechęcają. :evil: W hurtowni GAJA na Opolskiej dowiedziałem się o możliwość zastosowania jako alternatywy materiałów H+H.

 

Mam kilka pytań dot. H+H:

1) czy ktoś z tego budował? Jakie są doświadczenia?

2) czy ktoś wie czym technologicznie różnią się od YTONGa.? Chodzi mi zwłaszcza o przenikliwość cieplną. Miałem budować ściany zewnętrzne z YTONG 36,5 cm więc nie było by potrzeby dodatkowego ocieplenia. Jak to będzie w przypadku H+H?

3) gdzie najtaniej można kupić H+H we Wrocławiu lub okolicach?

 

 

PS. Oczywiście nadal pozostaje aktulane pytanie czy gdzieś można dostać tego YTONGA? :D

Pozdrawiam i z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

 

SPO_WRO

mój wykonawca mówił mi o tym materiale polecając go bardziej niz Ytong.(że niby równiejszy, lepiej wykonany itd - tylko format się troche różni więc cięzko łączyc na ścianach gdyby trzeba było dokupić)

ponieważ rok temu był droższy od Ytonga to raczej niewiele hurtowni go sprowadzało.Teraz cena zdaje sie jest nizsza niz Ytonga bądź niewiele sie różni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...