Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Śmiejus - miło się było poznać :-) - podaję jak obiecałam, ale na forum, bo może komuś się przyda, namiary na przedstawiciela STOMIXU - czeskiego systemu dociepleniowego, tynków zewnętrznych. Pan zna się na rzeczy, doradza, odwiedza budowy w czasie prac, polecam.

STOMIX Janusz Szkolnicki 505-33-66- 36 ( firmę bestbud - czasem się odzywa jak nie może odebrać) . Jak się zapyta skąd namiar - mówcie z Muratora :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś z Was może zdecydował się na zasypywanie fundamentów piaskiem, który firma Janicki przywozi z Placu Grunwaldzkiego?

Piasek wygląda nieźle, ale tak się zastanawiam, czy w nim przypadkiem tablicy mendelejewa nie ma.. w końcu to od wieków środek miasta..

Nie wiem, czy się zdecydować.. Jak myślicie?

Jedno jest pewne: cena jest b. dobra.

 

Pozdrawiam,

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwaliłam się na forum, że kupiłam działkę uzbrojoną. Moje "uzbrojenie" wodociągowe na odcinku 14m miało 8 (słownie osiem) złączek :evil: :evil: :evil: Najkrótszy sztukowany odcinek miał 10 cm :o , a gazownicy po przerwaniu mi rury dosztukowali ją 30 cm rury gazowej :o

 

Ale woda nie płynęłą nie z tego powodu. Rura w pewnym momencie się urywała w glinie, która zrobiła bardzo szczelny korek... Ręce opadają! Dzisiaj zamiast podciągów ryliśmy sąsiadom drogę, dokonując coraz to ciekawszych odkryć...

 

No i przez to na przyszły tydzień odsunie się też chyba wymurowanie tej ceglanej ścianki. Oczywiście może oglądać każdy kto chce. Jest kłopot z załatwieniem transportu tego. Pan Koala woził to wczoraj przyczepką wypożyczoną na Statoil (35 PLN/doba). Zrobił 3 kursy i przewiózł 600 sztuk. Bardzo były już potrzebne, bo podciąg ma się wspierać na słupie z tej cegły. Pertraktujemy z rolnikiem, który może użyczy swój zarejestrowany traktor z przyczepą(wszystkie inne w okolicznych wioskach są nieporejestrowane :o ), ale to dopiero za tydzień, bo teraz opryski robi. Numer do Pana od Cegły puszczę na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziełam ten piasek do zasypania. A on sie czasem im nie skończył juz? Bo mojemu koledzoe juz odmowili:)

 

Znowu coś tam kopią i piasek można kupić.

Czy ktoś jeszcze się na niego zdecydował? Albo coś więcej o nim wie?

 

Pozdrawiam,

K

 

Mój keirbud powiedzial, ze tam gdzie kopią od wiekow było koryto odry i ten piasek na zasypkę jest dobry.

 

Mendelejewa się nie boje, bo nie sądzę, zeby była w nim większa niz w innych miejscach (chyba, ze z doliny ropudy byłb piaseczek:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za nasz dach (dwuspadowy) z konstrukcją i wszystkimi wykończeniami (podbitka, malowanie, wykończenie ozdobne zewnętrznych krokwi, okna, wyłazy, ławki, rynny) płaciłam 70 zł/m2, bez ozdobnych zakończeń krokwi byłoby 65 zł/m2.

 

daszek tu: http://www.prv.warco.pl/slides/PICT6780.html

 

Jeśli cieśla jest dobry to chyba ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalia - ja za dach 4 spadowy z 2 lukarnami (wiezba,, dachowka, rynny, okna, deska czołowa z malowaniem ale bez podbitki) placilam 60zł/m2. Ale umawiane w listopadzie.

 

Xena w Liroy widzałam wapno hydratyzowane po 4,5 zł za 3kg worek

 

co do parapetów: kupiłam wlasnie klinkier parapetowy po 4,67 brutto za sztuke. Na moje parappety pójdzie ok 70 sztuk.

 

Widzialam tezw Liroy mase wełny na poddasze: ISOVER, ROCKWOOL na pewn 15tka, nie wiem jak inne grubosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dabell, bedę miała taką dachówkę jak u ciebie.

Co prawda, zależało mi na jaśniejszej dachowce, ale jak mój małżonek zobaczył ten granat brązowy :o powiedział - ta i żadna inna...

Natalio - nie dziwię się Twojemu małżonkowi - mój zareagował podobnie :roll: :p . Coś ta dachówka ma w sobie :-). Z Lechbudu mam sporo wycieczek oglądających dachówkę :-), tym bardziej, że dom dalej to Creaton brąz finezja :-). Chyba wezmę prowizję :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...