Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki dabell za namiar. Mamy nadzieję, że nie będzie tak tragicznie w tym cesarstwie :D W końcu trzeba być optymistą :)

 

witajcie

podam Wam jeszcze jednen namiar w razie czego bo nie wiem czy Pani Ala wróciła już do pracy. Pani Renata Sielicka 071/312 12 73. Ma biuro na tym samym piętrze co Pani Ala.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scur czy w realu drzwi DRE wyglądają równie dobrze jak w necie? Muszę się zmieścić /z ościeżnicą/ w cenie góra 700 zł

Ela

Witaj Elu,

muszę Ci powiedzieć, że niezależnie od firmy produkującej nie da się zdecydować na podstawie netu. Trzeba zobaczyć w realu, dotknąć, obejrzeć szczegóły, detale. Każda firma ma conajmniej kilka różnych linii. Różnią sie nie tylko paletą występujących w linii wybarwień ale także stylem, jakością , ceną. Kiedy ja wybierałam drzwi też miałam ograniczenia kwotowe. Jechałam po tańsze, kupiłam droższe. Ale nie żałuję. Teraz codziennie na nie patrzę i jestem bardzo, bardzo zadowolona. To jeden z najtrafniejszych wyborów jakiego dokonaliśmy.

POzdrawiam

Agnieszka

 

PS. Będzie bardzo trudno się zmieścić w 700 zł. :cry: Wydaje mi się mało realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę,

 

Czy może ktoś poradzić na dzień dzisiejszy gdzie mozna korzystnie jesli to mozliwe jeszcze zaopatrzyć się w stal do zbrojenia fundamentów?

 

Cześć

Nie wiem gdzie budujesz, ale jutro będzie dostawa stali w Wodrolu w Kiełczowie. Ceny nie koniecznie korzystne, ale jest na miejscu bez zbędnego czekania i nie ma problemu z transportem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój słupek z cegły rozbiórkowej jest już wymurowany. I strasznie mi się podoba. Niestety nie mam czasu, żeby nauczyć się wklejać zdjęcia, bo pochwaliłabym się nim.

 

Pani Koala, a mozesz podesłac mi fotkę na maila? Wyślę na priv Ci mojego maila:)

 

KOALA --Tez poprosze o fotke na maila

 

MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw przepraszam wszystkich za bark odpowiedzi - niestety nie mogłam się od wczoraj zalogować na forum - musialam zrobic małe czyszczenie coockies i dopiero teraz mogę pisać:)

 

kulka my kupowaliśmy Piazzę i Piccolę - jak się dokopię do faktury to podam ceny. Wiem, że kostki Libetu sprzedają jeszcze na Karmelkowej (niedaleko Adako) oraz na Opolskiej 176.

 

Będę wdzięczna:) Własnie robimy dalsze kosztorysy..

 

MichAsiek - ano nie za tani ten Colormix, ale może w czechach.. Zobaczymy, własnie czekam na dokładcniejsze ifnormacje na ten temat

 

Flowera - kontakt idzie na priv:)

 

Angelika ano mamy wykonczeniowców. Zaklepanych już od dłuższego czasu. Mam nadzieję, ze dadzą sobie rade w porę ze wszystkim:)

 

Xena a jakie Ty ostatecznie robisz tynki?l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo i melduję, że:

 

1. u nas tynki zakonczone:))))

 

Panowie zrobili je perfekcyjnie:) Gładziutkie jak d... niemowlaczka:)

Robią gipsowe i cementowo-wapienne. Jak ktoś zainteresowany kontaktem-mogę szczerze i z czystym sumieniem polecic:)

 

 

2. No i zakonczona juz elewacja zewnętrzna:) Jeszcze tylko jutro cokół od razu Panowie trzasną i poproszę Wojty o wpisanie ich na listę Misiów:)

Tych to mogę polecic nawet z zamknietymi oczami. Perfekcyjni. Zaraz nastepni po Panu R. Cepinie od dachu! Oby sami tacy fachowcy!

 

3. pojutrze będzi sakonczona podbitka i będę sie chwalić efektem na forum:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fasola pewnie pędzisz przed moimi oknami jadąc do siebie - my mieszkamy przy głównej drodze :D

 

Bogumiła wyjdę jutro przed chałupę i bedę patrzeć w Twoją stronę :D

 

 

W sumie mamy internet w domu ale roboty jest tyle, że nie wiadomo w co ręce włożyć no i jeszcze najmłodszy potomek rodu zajmuje troszkę czasu :wink: Za tydzień kończy pięć miesięcy :o

 

http://www.kamil.photosite.com/~photos/tn/1140_348.ts1174763898000.jpg

 

 

Przymierzam się do kupna tynku akrylowego webera. Ma ktoś może na domu kolor 100B (złamany biały)? Na wzorniku jest taka mała próbka, że nie wiadomo jak to będzie wyglądać w realu. Dajcie znać gdyby ktoś miał, chętnie podjadę i pooglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny! Jeżeli chodzi o drzwi DRE , to słyszałam niepochlebne opinie. Moja koleżanka ma i ANI JEDNA para się nie domyka. Panowie w Budusie też tych drzwi chyba nie lubią. Oczywiście klientowi gotowemu na zakup powiedzą, że są świetne. Radzę, się jeszcze dowiedzieć, popytać. Są problemy z reklamacją tych drzwi.Tanie drzwi (różnych firm) można kupić na Robotniczej. Tam jest kilka firm handlujących drzwiami. Warto poszukać po lewej stronie jadąc od centrum, tam gdzie (droga )Impro - trochę bliżej są jeszcze inne np. Mata. Te firmy są od strony ulicy Robotniczej, a od strony torów kolejowych jest kolejna, której nazwy niestety nie pamiętam. W tym miejscu na Robotniczejj jest kilka innych ciekawych hurtowni np. ze szkłem (jak ktoś chce na ścianę do kuchni, czxy z blachą - też może być na ścianę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MichAsiek - ano nie za tani ten Colormix, ale może w czechach.. Zobaczymy, własnie czekam na dokładcniejsze ifnormacje na ten temat

 

Jak pochwaliłam się mężowi, że masz takie info o Czechach to stwierdził, że jakby co, to jesteśmy bardzo chętni do wspólnych zakupów :D :D No chyba że ta cena aż taka atrakcyjna nie będzie to wtedy może jednak rozważymy granit :wink: .

Jak myślicie ile teraz może kosztować (oczywiście w przybliżeniu) m2 kostki granitowej - sam materiał bez robocizny? gdzieś wyczytałam, że komuś koło Poznania wyszło ok. 40zł/m2, ale nie wiem czy to realna wartość :-?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drzwi DRE lub innych to niestety zgadzam się całkowicie ze scur :-? Na żywo wyglądają naprawdę zupełnie inaczej - przeważnie na niekorzyść - i różnorodność ogromna. Do tego stopnia, że jak byliśmy w Budusie (wtedy jeszcze nie myślałam o firmie DRE, więc ich jakoś konkretnie nie pamiętam :oops: ) to prawie nic się nam nie podobało! Masakra całkowita, a tam naprawdę jest co oglądać :cry: Oczywiście jak już do czegoś fajnego podchodziłam to cena była powalająca - biorąc pod uwagę założenia kwotowe :-? Ale nic to, trzeba się z tematem poważnie zmierzyć i wybrać coś dobrego. Poważnie rozważam stolarza lub to o czym pisała Bogumiła (wielkie dzięki za cenne rady :lol: :lol: :lol: takich rzeczy nie dowiemy się w sklepie :wink: ). Miłego, słonecznego dnia dla wszystkich :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć grupo !

 

Jak ja tu rzadko bywam ostatnio .

 

Mam kilka pytań .

 

Po jakim czasie od wylania posadzek robiliście parkiety lub inne drewno na podłodze ?

 

Co posadzkarz układał na chudziaku , bo słysze już kolejną wersje .

- folia , styropian , siatka , beton - folie dylatacyjne

- folia , styropian , siatka , folia , beton -folie dylatacyjne ????????????

 

U mnie tynkarze robią ściany , a między nimi biega elektryk i kończy instalacje :lol: :lol:

Po długiej przerwie majowej wchodzi instalator .

Mam nadzieje , że mi się terminy nie poprzesuwają .

 

Pozdrawiam MARPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marpo- u mnie wylewki robił Janzar - forumowy guru od posadzek:

Szło tak:

chudziak

papa termozgrzewalna - koniecznie (NIE FOLIA) -(przy dużych zakładach papy, które miałam na ściany fundamentowe zgrzewana była bez zakładów na ścianę budynku, przy mniejszych wywijana ok. 10-15 cm na ścianę)

folia budowlana (izoluje papę od styropianu zapobiegając reakcjom chemicznym)

styropian (przy podłogówce systemowy z folią i zakładami - nie trzeba potem układać dodatkowej folii na rurki)

folia budowlana z zakładami na scianę (tam gdzie nie ma podłogówki), również na piętrze - parkieciarz powiedział, że tak trzeba, bo dzięki temu wilgoć z posadzek nie wnika między styropian i ma jedną droge ucieczki - w górę

pianki dylatacyjne wokół ścian i w dylatacjach w podłodze

jastrych z mixoreta- z włóknami (bez siatki)

 

Ja mam ok. 8cm jastrychu - parkieciarz powiedział mi, że 1cm wylewki trzeba liczyć ok. 1 miesiąca na schnięcie :roll: , mam nadzieję, że półsuchy jastrych wyschnie szybciej - termin mam zaklepany na połowę września. Wg niego (ortodoksyje podejście do pracy :p ) - żeby sprawdzić poziom wilgotności posadzki, trzeba zrobić odkucie do samego dołu. Inne metody mogą zafałszować wyniki. Facet chyba wie co mówi - to wice-mistrz Polski w układaniu parkietów :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michasiek.Kostka granitowa jest sprzedawana na tony.Wszystko zależy z jakiej kostki chcesz zrobic podjazdy, chodniki itp.Na chodniki kostka mała (z 1 tony wychodzi ok 10 m/2). Na podjazdy do garażu dla samochodów osobowych kostka średnia (z 1 tony ok 6m/2) ,choc ludzie dają czasem i małą kostkę.Cena kostki szarej to ok 250 zl tona i czerwonej od 400- 700 zl t. Do tego trzeba doliczyć podloże z klińca i mączkę granitową . Najlepiej kupować w Strzegomiu (samochod 25 ton) transport do Wroclawia to ok 2.5 zł za km.Obrzeża można zrobic też z kostki ale o 1 stopien wiekszej. Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...