Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ktoś mówił że przy wentylacji mechanicznej i tak trzeba wietrzyć - to nieprawda. Wietrzymy tylko wtedy kiedy np. zbyt długo jest otwarta szyba do kominka albo komuś się przypalą naleśniki ... To sporadycznie. Wietrzyć naprawdę nie trzeba. Dzięki temu kupiliśmy dużo tańsze okna - bez żadnych wywietrzników. No i mniej kominów ...

 

Po przeprowadzce dzieci przestały chorować - być może wynika to z faktu czystego powietrza, filtrowanego, i faktu że mikroby nie mają gdzie się mnożyć. A może z innych powodów.

a zauważasz oszczędnosci?

i czy czyściłaś juz wentylację, czy orientujesz się może jakie sa tego koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny, jeśli bedziecie kupowały Sadolin do podbitek to proponuję zajrzeć do CASTORAMY.

 

jak kupowaliśmy to różnica między Castoramą i Hurt. w Jeszkowicach był 25 zł na puszce a trochę tego idzie więc warto.

 

Czyli mam rozumieć, że Twoja podbitka jest malowana Sadolinem, a jaki to kolor ??

 

Orzech

 

jak macie ochotę obejrzećc w naturze to zapraszam.

u nas okna też są orzech, ale u sąsiadów jest złoty dąb więc jakieś odniesienie jest

 

Pewnie, że mam ochotę, ba !!! Tylko z czasem w ten weekend strasznie krucho. Może w niedzielę po południu albo pod wieczór ale żeby jeszcze jasno było. Zadzwonię do Ciebie.

Buziaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po przeprowadzce dzieci przestały chorować - być może wynika to z faktu czystego powietrza, filtrowanego, i faktu że mikroby nie mają gdzie się mnożyć. A może z innych powodów.

 

Witaj Beatko,

dawno Cię nie tu było :cry: :cry: . A ciągle potrzebujemy takich fachowców jak Ty - koleżanko ze starej gwardii.

 

Apropo's naszego ostatniego spotkania - dzieci zapisane do szkoły w Kamieńcu. Niech się dzieje wola nieba. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście polecić mi jakiegoś dekarza i cieśle do dachu? Mój zaklepany w lutym się zbiesił... jakieś kłopty rodzinne albo po prostu kręci.

Daszek prosty - będę chciał robić koniec czerwca 300m2 dachówka cementowa[/quote

 

 

nasz dekarz p. Karmelita 606829153

i p.Mikulski 506106463]

MIE ZNAM ICH MOŻLIWOSCI ALE DZWOŃ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po przeprowadzce dzieci przestały chorować - być może wynika to z faktu czystego powietrza, filtrowanego, i faktu że mikroby nie mają gdzie się mnożyć. A może z innych powodów.

 

Witaj Beatko,

dawno Cię nie tu było :cry: :cry: . A ciągle potrzebujemy takich fachowców jak Ty - koleżanko ze starej gwardii.

 

Apropo's naszego ostatniego spotkania - dzieci zapisane do szkoły w Kamieńcu. Niech się dzieje wola nieba. :D

Dobra szkoła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny, jeśli bedziecie kupowały Sadolin do podbitek to proponuję zajrzeć do CASTORAMY.

 

jak kupowaliśmy to różnica między Castoramą i Hurt. w Jeszkowicach był 25 zł na puszce a trochę tego idzie więc warto.

 

Czyli mam rozumieć, że Twoja podbitka jest malowana Sadolinem, a jaki to kolor ??

 

Orzech

 

jak macie ochotę obejrzećc w naturze to zapraszam.

u nas okna też są orzech, ale u sąsiadów jest złoty dąb więc jakieś odniesienie jest

 

też mamy sadolin, ale tez nie mam pojęcia jaki.

Ku8powalismy w castoramie właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz ja z kolejnym pytaniem.

 

Potrzebuję na następny poniedziaek 4 tony cementu na posadzki.

GDZIE teraz jest najlepsza cena i gddzie i po ile warto kupować CEMENT?

 

Podnoszę. Dołączam się do pytania. Ja dzisiaj za najmniej 600 zł tonę znalazłam :o Kto widział tańszy i gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emango i jak tam? zaczeliście wczoraj? bo rozgladam się za wami, dzis jak jechałam do pracy tez zerkałam i niewiem w sumie... cos nie moge zlokalizować tej działki z drogi 8) jak tam u was postępy? pewnie na weekend uda mi sie podejśc tam z Olcią w trakcie spaceru to poglądne jak idzie ;)

 

agiis, zaczynamy jutro w południe :)

Zapraszam tym razem do nas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w dodatku jeszcze mam tu forumowiczów z Marciknowic jak się cieszę,bo

 

ja też z tamtąd :wink:

 

pozdrawiam wszystkich :wink: [/i][/u][/b]

 

No ja też się cieszę, bo właśnie w czwartek (pojutrze?! :o ) zaczynamy (już to dzisiaj na tym forum pisałam, ale tak się cieszę, że pozwolę sobie powtórzyć ;) ) też w Marcinkowicach :)

 

HEJ WITAJCIE :) super że będziemy sąsiadami :wink: może was znajdę w sobotę bo my jak zwykle pracujemy na budowie.Jak byscie chcieli dam namiary na tel.na priv

 

pozdrawiam asia

 

Asia, zaczynamy jutro. Na razie tylko humus, reszta w przyszłym tygodniu. Nasz domek, tzn. jeszcze działka, jest na Jastrzębiej na rogu ze Sportową. A Wy? Gdzie "mieszkacie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po przeprowadzce dzieci przestały chorować - być może wynika to z faktu czystego powietrza, filtrowanego, i faktu że mikroby nie mają gdzie się mnożyć. A może z innych powodów.

 

Witaj Beatko,

dawno Cię nie tu było :cry: :cry: . A ciągle potrzebujemy takich fachowców jak Ty - koleżanko ze starej gwardii.

 

Apropo's naszego ostatniego spotkania - dzieci zapisane do szkoły w Kamieńcu. Niech się dzieje wola nieba. :D

Dobra szkoła :)

 

Podstawówka jest bardzo OK. Co do gimnazjum - dowiem się od Was :) ale pewnie też jest OK. Moja córka twierdzi że szkoły nie lubi (nie wypada mówić inaczej) ale jak ma zostać w domu (np. choroba) to jest nieszczęśliwa.

 

Kochani, przeżyłam właśnie komunię córki - w niedzielę. Jest wiele zalet mieszkania na wsi - do komuni szło 13 dzieci, msza była naprawdę piękna, można powiedzieć że rodzinna. Jeśli ktoś nie widział kościoła w Gajkowie, polecam, naprawdę urokliwy, ma atmosferę.

W tematach gastronomicznych, mogę wszystkim polecić restaurację w Hotelu Antonio w Jeczu - 10 minut drogi, ceny fajne, jedzenie i atmosfera super. Komunie, chrzciny, wesela - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mówił że przy wentylacji mechanicznej i tak trzeba wietrzyć - to nieprawda. Wietrzymy tylko wtedy kiedy np. zbyt długo jest otwarta szyba do kominka albo komuś się przypalą naleśniki ... To sporadycznie. Wietrzyć naprawdę nie trzeba. Dzięki temu kupiliśmy dużo tańsze okna - bez żadnych wywietrzników. No i mniej kominów ...

 

Po przeprowadzce dzieci przestały chorować - być może wynika to z faktu czystego powietrza, filtrowanego, i faktu że mikroby nie mają gdzie się mnożyć. A może z innych powodów.

a zauważasz oszczędnosci?

i czy czyściłaś juz wentylację, czy orientujesz się może jakie sa tego koszty?

 

wiesz, już mieszkam dwa lata, nie chce mi się liczyc oszczędności ... pewnie są, bo jest odzysk ciepła, a do tego nie muszę otwierać okien w mróz. Poza tym musiałabym liczyć oszczędności w stosunku do czegoś - a nie wiem do czego, nie mam benchmarku innego niż mieszkanie w bloku ...

 

Czyszczenie - zmieniamy filtry co miesiąc, jest jakiś wkład letni i zimowy, a reszta - to mój mąż sie tym zajmuje. Natomiast odradzam GWC - kompletnie bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...