Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Wszystkich.

 

Mam szybkie pytanie odnośnie doświadczeń z użytkowaniem drzwi wewnętrznych z litego drewna ( sosny ). Mój magik od schodów robi również drzwi i wyglądają one całkiem fajnie al słyszałem kilka negatywnych opinii. Podobno drzwi z litego drewna mocno "pracują" i często są tego powodu kłopotu.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

u nas chyba też będzie Porta Nova 5.1 i jakbym z ceną za kompletne drzwi zeszła poniżej 1000 na drzwi to było by super.

 

Myślał ktoś może o zakupie drzwi Porty na Allegro (chwalą sie że dają 18% upustu od cen katalogowych)

 

Nie wiem czy dasz radę - wątpię.

Albo inaczej - zależy jaką ościeżnicę sobie walniesz. :wink:

Moja, regulowana w zakresie muru 140-150 mm kosztowała w katalogu edycji II/2006 477,02 brutto. Skrzydło "Twoje" 550 zł Więc już masz 1000. a jeszcze klamka, zamek, montaż i różne tam takie cośki co sie zawsze nazbierają. :o

Sorki, że tak dołuję.

 

Allegro, cóż - korzystam, nie mówię nie. kiedyś nawet nałogowo.

Ale zastanawiałabym się bo drzwi muszą być w specjalnych warunkach przechowywane i składowane. (gwarancja itd) . Mówił nam o tym montażysta. I jak widziałam jak je układał precyzyjnie u nas w garażu (leżały kilka dni) to wygląda na to, że to ma znaczenie.

A tam nie wiesz skąd, nie wiesz jak, co z gwarancją?? Daj linka - popatrzę. Ale rabacik imponujący.

POzdrawiam

agnieszka

 

PS. A znaki na piasku odczytałaś ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

 

Mam szybkie pytanie odnośnie doświadczeń z użytkowaniem drzwi wewnętrznych z litego drewna ( sosny ). Mój magik od schodów robi również drzwi i wyglądają one całkiem fajnie al słyszałem kilka negatywnych opinii. Podobno drzwi z litego drewna mocno "pracują" i często są tego powodu kłopotu.

 

pozdr.

 

Nie znam się, ale pewnie jak zwykle w temacie "drzewo" zależy to od stopnia wysuszenia materiału, z którego są wykonane.

Pozdrawiam

 

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

u nas chyba też będzie Porta Nova 5.1 i jakbym z ceną za kompletne drzwi zeszła poniżej 1000 na drzwi to było by super.

 

Myślał ktoś może o zakupie drzwi Porty na Allegro (chwalą sie że dają 18% upustu od cen katalogowych)

 

Nie wiem czy dasz radę - wątpię.

Albo inaczej - zależy jaką ościeżnicę sobie walniesz. :wink:

Moja, regulowana w zakresie muru 140-150 mm kosztowała w katalogu edycji II/2006 477,02 brutto. Skrzydło "Twoje" 550 zł Więc już masz 1000. a jeszcze klamka, zamek, montaż i różne tam takie cośki co sie zawsze nazbierają. :o

Sorki, że tak dołuję.

 

 

 

 

Allegro, cóż - korzystam, nie mówię nie. kiedyś nawet nałogowo.

Ale zastanawiałabym się bo drzwi muszą być w specjalnych warunkach przechowywane i składowane. (gwarancja itd) . Mówił nam o tym montażysta. I jak widziałam jak je układał precyzyjnie u nas w garażu (leżały kilka dni) to wygląda na to, że to ma znaczenie.

A tam nie wiesz skąd, nie wiesz jak, co z gwarancją?? Daj linka - popatrzę. Ale rabacik imponujący.

POzdrawiam

agnieszka

 

PS. A znaki na piasku odczytałaś ???

 

 

Nie kalkulujcie kosztów od cen brutto z katalogu ponieważ to znacznie przewyższa faktyczny koszt.

Formalnie powinno ty być tak :

cena katalogowa netto - rabat np.15% + koszt montażu ( w Budusie zaproponowali 120pln od drzwi ) + 7% VAT

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

uuu niestety nie :(

 

No to teraz już pewnie deszcz zmył :(

 

 

Sprzedający ma jeden pozytywny komentarz i to nie wiadomo czy za sprzedaż drzwi bo nie widać aukcji.

 

Natomiast za drzwi ma neutrala o treści:

Po rozmowie ze Sprzedajacym okazalo sie ze drzwi sa uszkodzone co dyskwalifikuje je ze sprzedarzy jako nowe - łagodnie go ktoś ocenił.

 

Ja bym uważała. Zbyt mało wiarygodny. Na jednych aukcjach pisze , że rabat 15- 20, na innych 18 na innych 20%. Na jednych jest wrocław jako miejsce odbioru, na innych nie. KOszt wysyłki 28 zł - zadziwiająco tanio jak z Krakowa??

 

Buźka

 

[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baaardzo zachęcające te twoje wyceny na drzwi... 8)

 

u nas chyba też będzie Porta Nova 5.1 i jakbym z ceną za kompletne drzwi zeszła poniżej 1000 na drzwi to było by super.

 

Myślał ktoś może o zakupie drzwi Porty na Allegro (chwalą sie że dają 18% upustu od cen katalogowych)

 

smiejus - mozesie na wspóne zakupy umowimy? Wieksze zakupy-lepszy rabat.

tylko chce jexszcze zobaczyc drzwo 'sokółka" w Radwanicach. Ktos je ogladał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola z Melisy

 

Nas obsługiwała jakaś kobitka. Może trzeba gadać z szefem?

 

Z kobitką nic nie wskórasz. Ale z szefem też nie za wiele bo twierdzą, że ceny znają i że mają świadomość swojej konkurencyjności. Pan nazywa sie Andrzej Pasek.

Mimo wszystko są ok.

 

Pozdrawiam Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

smiejus - mozesie na wspóne zakupy umowimy? Wieksze zakupy-lepszy rabat.

tylko chce jexszcze zobaczyc drzwo 'sokółka" w Radwanicach. Ktos je ogladał?

 

czemu nie :):):)

 

podeślij mi proszę zestawienie wymiarów drzwi, szerokości ościeżnic, no i modeli które byś z porty chciała ewentualnie, mam zamiar w przyszłym tygodniu posprawdzać ceny i rabaty u różnych dystrybutorów. Zobaczymy kto zostanie na placu boju 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :D

 

Szukam od kilku dni podpory słupa (uchwyt belki) 20x20cm.

Wszędzie (hurtownie, Castorama, allegro) są maksymalnie do 15 cm a jakoś nie mam ochoty podcinać belki, bo wtedy mocno spadnie jej wytrzymałość.

 

Jedynie hurtownia IRMA ma takie jak trzeba, ale, aleeee .... sprzedają tylko sklepom i to za minimum 300 zł :evil:

 

Link do IRMY:

http://irma.pl/11387/uchwyt_belki_regul_0-20cm_do_wmur_ocynk.htm?st=U

 

Czy ktoś z Was wie gdzie można kupić takie cudo ?

 

Sprawa jest dość pilna, bo w poniedziałek zalewają mi strop i chciałbym przy okazji zalać ten uchwyt.

 

Pozdrawiam

 

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi mili,

 

wspomóżcie doświadczeniem !!!

 

Będę dawał projekt do adaptacji i chciałbym wiedzieć jaka cena jest rozsądna.

 

Mam kilka zmian: zmniejszenie kąta dachu z 47 na 45, przestawienie kilku ścianek, przełożenie łazienki w inne miejsce.

Mam wypis i wyrys z MPZP, warunki do wody, prądu, odbiór nieczystości. Uzgodnienie drogi dojazdowej to tydzień czekania.

Potrzebuję adaptacji do działki, planu zagospodarowania.

 

Jaka cena będzie akceptowalna?

 

Po wtóre nie mam pojęcia ile może zaśpiewać geodeta za mapę do celów projektowych. Dajcie jakieś widełki.

 

Dzięki z góry.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja oglądałam sokółkę

jak dla mnie to co oglądałam to było gniotsjaniełamiotsja

 

 

Oferta sokółki jest faktycznie średnia ale w niczym nie odbiega jakości np. Porta.

Mają jednak dość ciekawy model: ramiak pełny, sosnowy, z naturalną okleiną w kolorze dowolnym z palety sokółki, przylgowe, ościeżnice regulowane.

Naturalna okleina ma ta zaletę że w przypadku uszkodzenia powierzchni można to uratować. W przypadku zwykłej bez szans.

Wadą jest czas realizacji około 6 tygodni.

 

http://www.sokolkasa.pl/?lang=pl&page=2&pid=23

 

Pozostaje kwestia czy komuś taki wygląd odpowiada.

 

pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dabell czy możesz mi zdradzić gdzie znalazłaś zdjęcie swoich ewentualnych drzwi wew - chodzi mi o te z trzema szybami??? :lol:

Widziałam takie drzwi w Budusie, ale na stronie internetowej firmy od tych drzwi oferta jest tak skromna, że "moich" nie ujęli. Bardzo chciałabym je pokazywać, a tu kłopoty techniczne :-? :wink: A propos jakiej firmy są te drzwi, których zdjęcie Ty wkleiłaś?

Pozdrawiam serdecznie :D :D

 

To drzwi Lutostański - jeden z modeli- do zobaczenia w Impro na Robotniczej, podobny model ma też DEWRO (ale z szerszymi szprosami). Zdjęcie ze strony producenta, ale na stronach Impro też są.

http://www.lutostanski.pl/cms/images/torino_SL_09_3_h142.jpg

 

Agniecha1- ja czekałam ok. 1,5 miesiąca (ale brałam Platinum+ z Termoorganiki), nie wiem jakie terminy ma teraz Aris dla innych firm. Przy moim styropianie byli tańsi o ok. 13% od Madaru, - rozmawiałam tam z szefem hurtowni, który mówił, że taka cena jest niemożliwa :evil: - a jednak była w Arisie. Ale jak się bierze 20% marży na styropianie bo klient kupi, to czego oczekiwać :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :D

 

Szukam od kilku dni podpory słupa (uchwyt belki) 20x20cm.

 

Sprawa jest dość pilna, bo w poniedziałek zalewają mi strop i chciałbym przy okazji zalać ten uchwyt.

 

Pozdrawiam

 

Grzesiek

 

SUSPENSER jeśli nie znajdziesz nic gotowego to proponuję dwa rozwiązania awaryjne.

1. Kupić uchwyt do belki np 15 cm, rozgiąć i podgiąć ponownie (np. w imadle - wyjdzie dość estetycznie).

2. Kupić 2 uchwyty L 75 i zamontować je obok siebie.

 

Poza tym poszukaj w sklepach typu Elmet na Tęczowej, i coś podobnego na Karmelkowej koło rowerów.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Agniecha1- ja czekałam ok. 1,5 miesiąca (ale brałam Platinum+ z Termoorganiki), nie wiem jakie terminy ma teraz Aris dla innych firm. Przy moim styropianie byli tańsi o ok. 13% od Madaru, - rozmawiałam tam z szefem hurtowni, który mówił, że taka cena jest niemożliwa :evil: - a jednak była w Arisie. Ale jak się bierze 20% marży na styropianie bo klient kupi, to czego oczekiwać :evil: .

 

A ja zamówiłam dzisiaj na posadzki i elewację, i na poniedziałek/wtorek obiecali dostarczyć, tyle że nie Platinum+. Ja porównywałam ceny do Trzebnicy i wyszło ok. 50 zł różnicy na 1m3. Procentowo nie wiem ile i praktycznie już mnie nie interesuje.

Póki co obsługa miła, nie mogę narzekać. Pan Demkowicz poprosił, żeby tylko ktoś był przy wyładunku, bo kierowca sam nie da rady. Samego kleju będzie kilka ton. Dla mnie to jasne. Ponoć ma przyjechać cały tir. :o

U Was też był tir?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...