Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Wszystkich :D

 

Szukam od kilku dni podpory słupa (uchwyt belki) 20x20cm.

Wszędzie (hurtownie, Castorama, allegro) są maksymalnie do 15 cm a jakoś nie mam ochoty podcinać belki, bo wtedy mocno spadnie jej wytrzymałość.

 

Jedynie hurtownia IRMA ma takie jak trzeba, ale, aleeee .... sprzedają tylko sklepom i to za minimum 300 zł :evil:

 

Link do IRMY:

http://irma.pl/11387/uchwyt_belki_regul_0-20cm_do_wmur_ocynk.htm?st=U

 

Czy ktoś z Was wie gdzie można kupić takie cudo ?

 

Sprawa jest dość pilna, bo w poniedziałek zalewają mi strop i chciałbym przy okazji zalać ten uchwyt.

 

Pozdrawiam

 

Grzesiek

 

spróbuj tutaj http://www.metal-zbyt.pl/?id=kontakt

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moi mili,

 

wspomóżcie doświadczeniem !!!

 

Będę dawał projekt do adaptacji i chciałbym wiedzieć jaka cena jest rozsądna.

 

Mam kilka zmian: zmniejszenie kąta dachu z 47 na 45, przestawienie kilku ścianek, przełożenie łazienki w inne miejsce.

Mam wypis i wyrys z MPZP, warunki do wody, prądu, odbiór nieczystości. Uzgodnienie drogi dojazdowej to tydzień czekania.

Potrzebuję adaptacji do działki, planu zagospodarowania.

 

Jaka cena będzie akceptowalna?

 

Po wtóre nie mam pojęcia ile może zaśpiewać geodeta za mapę do celów projektowych. Dajcie jakieś widełki.

 

Dzięki z góry.

 

Pozdrav

 

 

Ja płacilem niedawno za adaptacje 1800

+ każda znacząca zmiana 400 zł tj dodatkowe okno, zmiana położenia ścian,

zmiana umiejscowienia kotłowni.

 

Wszystko zależy też czy musi się zająć zmianą jakiś branżysta

tj konstruktor, instalator czy jest to tylko kilka kresek do narysowania.

 

Mój architekt nie był tani , ale powiedział 2 tygodnie i za 2 tygodnie było.

 

Geodeta z Oławy wziął 400 zł za mapki , ale to było rok temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pogoń nas jak zobaczysz w okolicach twojego domku trójkę wpatrującą się w wasz domek :p O ile go oczywiście w Gajkowie znajdziemy:)

pozdrawiamy

 

Nie ma szans na znalezienie :evil: :evil:

 

Gajków rozstrzelony jak chol.... a !!.

Jeździłam w niedzielę w poszukiwaniu domu Kulki, bo jakoś nie mogłyśmy sie zdzwonić (albo Iwona nie odbierała, albo ja :roll: :roll: i kicha totalna. :-?

Już miałam ochotę z samochodu wysiąść i ludzi przy drodze pytać czy kulki nie znają :wink: :wink: Ale dałam spokój. Nie mam daleko to jeszcze zdążę. :D

 

POzdrówka

Agnieszka

 

a ja trafiłam bez problemu ....z rozpiską trasy od Kulki

:D

 

Jak juz znajdziecie ulice ----to domek poznacje z daleka

mtw1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi mili,

 

wspomóżcie doświadczeniem !!!

 

Będę dawał projekt do adaptacji i chciałbym wiedzieć jaka cena jest rozsądna.

 

Mam kilka zmian: zmniejszenie kąta dachu z 47 na 45, przestawienie kilku ścianek, przełożenie łazienki w inne miejsce.

Mam wypis i wyrys z MPZP, warunki do wody, prądu, odbiór nieczystości. Uzgodnienie drogi dojazdowej to tydzień czekania.

Potrzebuję adaptacji do działki, planu zagospodarowania.

 

Jaka cena będzie akceptowalna?

 

Po wtóre nie mam pojęcia ile może zaśpiewać geodeta za mapę do celów projektowych. Dajcie jakieś widełki.

 

Dzięki z góry.

 

Pozdrav

 

Jeśli chodzi o projekt to jeszcze nie znam ceny, natomiast nasz geodeta powiedział 500 zł + VAT ( nie wiem, który wchodzi w grę :oops: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem 3 oferty od geodetów. 600 PLN brutto i 6 tygodni oczekiwania, 500 PLN brutto i minimum 6 tygodni, oraz ostatnia utargowana 550 PLN brutto i 2 tygodnie oczekiwania. Jak można się domyślić wybrałem tę z najkrótszym czasem oczekiwania, choć szlag może trafić, że za taki świstek, który w ksero kosztuje kilkadziesiąt groszy + pieczątka z kartofla trzeba bulić tak słono. Geodeta się wygadał, że jego koszty to 300 PLN, więc marża to 66-100%. To się nazywa przebitka. Sakrrrrrra !!!! :evil:

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scur, dzięki za odpowiedź. Adam, ja miałam drzwi sosnowe w poprzednim mieszkaniu. Kupowałam je na Robotniczej. Były surowe, do lakierowania i bez szybek. Cena (było to dawno temu) bardzo konkurencyjna. Wstawiliśmy wypukłe szybki i oryginalne4 klamki i wyglądały naprawdę ok. Jedynie łazienkowe w jednym miejscu rozeschły się. Może to kwestia wilgoci. Z resztą nie było problemu. Cena porównywalna z drzwiami z płyty, wygląd wg mnie dużo lepszy. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się doświadczeniem w kwestii betonu (jestem na etapie zalewania stropu).

 

Pytałem o ceny B20 w kilku miejscach i

 

- w Zakpol Oława kosztuje 270 zł/m3 + 280 zł/godzinę pompa do betonu, która przyjeżdża na osobnym aucie,

 

- w Oła-bet podali mi 292.80 zł/m3 + 500 zł za pompę do betonu, która jest zamontowana na betoniarce,

 

- Bosta-Beton 330 zł/m3 + 427 zł dojazd pompy + 427 zł godzina jej pracy.

 

Z tego wynika, że we Wrocławiu zdzierają potężnie, no i dziwi mnie, że pompa na osobnym aucie z osobnym kierowcą jest o połowę tańsza od tej zintegrowanej.

 

Napiszcie gdzie i po ile bierzecie beton - może się komuś przydać, bo różnice w cenach są spore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Th beton - 225(B-20) + pompa 250 za godzinę + dojazd pompy 180

Berger- 260 + pompa 500

Sanbet - 240 + pompa 500

Abet - 250 +pompa 280 za godzinę + dojazd pompy 200

 

Ceny z dzisiaj, netto, z dojazdem na miejsce, w zasadzie prawie wszędzie są w stanie zejść około 10 pln ma m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne ja dzisiaj dzwonilem to mi w abecie podali 220 netto za B20 a w sanbecie 260 netto. Czy oni podają ceny z sufitu?

 

Mam pytanie. Gdzie można kupić pospółkę do zalania podciągu i filarów? Majster mówił mi że to muszą być takie kamyczki od 0,4 do 1,5cm. Mi sięzawsze zdawało że pospółka to taki grubszy piach...

 

Potrzebowałbym niewielką ilość z dostawą do Żórawiny (auto typu Star starczy) Ile to może kosztować i gdzie udeżyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby kogoś interesowało .... na tynki elewacyjne weber teranova jest promocja do końca maja.. lepszy tynk w cenie gorszego ;-)

 

Ja byłabym zainteresowana tynkiem ale jeszcze zielona jestem jakim :oops: :oops: .

A temat coraz bliżej. Coś możesz o nich powiedzieć? czy ten lepszy jest rzeczywiście dobry??

 

Inni tez coś podpowiedzcie. Pomożecie ???

 

Pozdrówka

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scur, dzięki za odpowiedź. Adam, ja miałam drzwi sosnowe w poprzednim mieszkaniu. Kupowałam je na Robotniczej. Były surowe, do lakierowania i bez szybek. Cena (było to dawno temu) bardzo konkurencyjna. Wstawiliśmy wypukłe szybki i oryginalne4 klamki i wyglądały naprawdę ok. Jedynie łazienkowe w jednym miejscu rozeschły się. Może to kwestia wilgoci. Z resztą nie było problemu. Cena porównywalna z drzwiami z płyty, wygląd wg mnie dużo lepszy. Pozdrawiam.

 

 

Dzięki za odpwiedź. Mam mały dylemat ponieważ mój magik od schodów proponuje bardzo fajne drzwi sosnowe potrójnie bejcowane, kolor do wyboru za ok. 1000 zł. z regulowanymi super framugami. Na pocżątku wydawało mi sie to dużo ale po wizycie w Domusie to trochę zmieniłem zdanie.

Drzwi, które mi się w miare podobały kosztowały ponad 1300 neeto bez rabatu i klamek. Mocno podraża temat okleina naturalna ale jak nie chcę zwykłej. Sprzedawca przestrzegał mnie przez drzwiami z litego drzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne ja dzisiaj dzwonilem to mi w abecie podali 220 netto za B20 a w sanbecie 260 netto. Czy oni podają ceny z sufitu?

 

Mam pytanie. Gdzie można kupić pospółkę do zalania podciągu i filarów? Majster mówił mi że to muszą być takie kamyczki od 0,4 do 1,5cm. Mi sięzawsze zdawało że pospółka to taki grubszy piach...

 

Potrzebowałbym niewielką ilość z dostawą do Żórawiny (auto typu Star starczy) Ile to może kosztować i gdzie udeżyć?

 

 

Masz racje, to nie jest pospółka. Pospółka to rodzaj piachu używanego do zasypywania fundamentów. Ma on trochę glinki w domieszce.

Do filarów betonowych potrzebny jest tzw. drobny żwir.

Ja płaciłem 30 zł. za tone+ 250 pln transport ale to było rok temu i niestety nie zapisałem telefou do dostawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku maja była mowa o granitach na parapety czy na co kto tam chce. ja akurat potrzebowałam na parapety.

 

Kolega Wiech podawał namiary na firmy w Strzegomiu i jeszcze ktoś na firmę pod strzegomiem. Obdzwoniłam wszystkie.

oprócz tego jeszcze kilka firm we Wrocku.

Wybrałam sobie wcześniej konkretny rodzaj granitu Multicolor (ewentualnie Vange) i tylko o te pytałam, więc o innych się nie wypowiadam.

Nie będę Wam pisać dokładnie wszystkich cen bo dużo tego ale zbierając temat "do kupy" wyszło, ze w wyrobie gotowym typu parapety (szlifowane, zaokrąglone lub proste brzegi, odwodniki, gr. kamienia - 3 cm) najtaniej jest pod Wrocławiem w Smardzowie (pod Oleśnicą). Wyszło po 490 zł brutto/ m2.

OLGRAN

Podaję namiary:

Smardzów 27b

tel/fax /071/ 399 27 03 .

Pan jest w firmie nawet do 22, co nam bardzo odpowiadało. Sprawa załatwiona szybko i bez problemów.

 

Polecam i pozdrawiam

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...