Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Xena - ciągle się waham czy drewniane czy plastiki - bo kto będzie konserwował te drewniane, jak ja nawet czasami nie mam czasu pozmywać :D

 

 

Tak właściwie tą wypowiedzią już sama sobie odpowiedziałaś jakie powinnaś zamówić.

 

Przestań się dręczyć i zamawiaj plastiki w obustronnym kolorze i barwione w masie.

 

Wszyscy przeszliśmy pzrez podobne "schody". A kiedy już są to robisz "uff" - jak dobrze, że mam już to za sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to ciepło mnie chyba przekonuje - tym bardziej, że cały dom mam od północy (połówka bliźniaka), a plastiki oferta wypasione, antywłamaniowa, szyby klejone, okucia antywyważeniowe, wypas krótko mówiąc.

 

Ale mnie tu straszą, że jak będzie pożar, to nie wyjdę.

 

a kiedy pora na parapety? po tynkach wewnętrzych czy przed? po ocoepleniu czy przed? najpierw wewnętzrne czy zewnętzrne?

 

wiem, ze pytania moga się wydac głupie ale do tej pory zajmował się tym wszystkim mąż ale zmienił pracę i ciągle go nie ma, więc spadło wszytko na mnie. Oczywiście, nie czytał niczego z wyprzedzeniem, więc wie tyle samo co ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie podłogówki - gdzie radzicie ją zrobić?

 

Waham się czy zrobić podłogówkę w korytarzu, wiatrołapie, łazienkach na górze i dole oraz salonie, a w pokojach grzejniki, czy też może cały parter podłogówka a poddasze oprócz łazienek grzejniki? Co radzicie?

 

Mam także pytanie odnośnie kominka z płaszczem - na forum głównym opinie bardzo różne (od zachwytów do wybuchów :wink: ). U mnie będzie ogrzewanie gazowe z rurki, w kominku lubię palić, a DGP nie chcę więc nie wiem czy nie szkoda nie wykorzystać tego ciepła? Na pewno kominek nie ma być kotłem na paliwo stałe (drewno) :wink: , więc nie zakładam ciągłego palenia i nie to jest głównym impulsem do jego zrobienia. W skrócie - robić z płaszczem czy nie? :wink:

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie podłogówki - gdzie radzicie ją zrobić?

 

Waham się czy zrobić podłogówkę w korytarzu, wiatrołapie, łazienkach na górze i dole oraz salonie, a w pokojach grzejniki, czy też może cały parter podłogówka a poddasze oprócz łazienek grzejniki? Co radzicie?

 

Mam także pytanie odnośnie kominka z płaszczem - na forum głównym opinie bardzo różne (od zachwytów do wybuchów :wink: ). U mnie będzie ogrzewanie gazowe z rurki, w kominku lubię palić, a DGP nie chcę więc nie wiem czy nie szkoda nie wykorzystać tego ciepła? Na pewno kominek nie ma być kotłem na paliwo stałe (drewno) :wink: , więc nie zakładam ciągłego palenia i nie to jest głównym impulsem do jego zrobienia. W skrócie - robić z płaszczem czy nie? :wink:

 

Pzdr,

TS

tez mam ten etap - ale kafle w salonie mnie nie przekonują, dlatego osobiście zostanę przy grzejnikach

analogicznie płaszcz - BK kiedys pisała mądrze, że generalnie jak gaz z rurki to płaszcz niekoniecznie

mnie przekonuje dodatkowy koszt za płaszcz (z 6000 więcej...), oraz brak możliwości odpalenia tego gdy nie ma prądu

DGP raczej tez nie robię (kominek mam na środku domu) juz chyba wolę zamontować kratki nad drzwiami do pokoi

czyli podłogówka nie (tylko w łazience), płaszcz nie

ale to oczywiście moja opinia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z Xeną - mni etez nie przekonują kafle w salonie

 

co do płaszcza - jak planowaliśmy dom byliśmy bardzo za, ale jak podliczyliśmy sobie, wyszło nam, ze zwróci się za około 25 lat przy naszym trybe życia i pracy. Ogrzewanie i tak mamy gazowe, przy płąszczu trzba by palić cxały czas, a my w robocie 8-18,w weekendy tez często jeździmy gdzieś.

 

Do rozprowadzenia zniechęcił mnie widok ściany u koleżanki po rocznym użytkowaniu - piękny sino-bury kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jeszcze raz ponowie pytanie:

 

Czy nie zostalo przypadkiem komus okolo 200 sztuk cegly klinkierowej ciemnoczerwonej? Jestem w stanie odebrac wlasnym transportem.

Oczywiscie zaplace za cegle :-)

 

Z gory dziekuje za pomoc.

 

Andrzej

 

zadzwoń do Pana Jerzego Skalskiego 507 145 199 - może jemu coś zostało.

Spróbuj

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie podłogówki - gdzie radzicie ją zrobić?

 

Waham się czy zrobić podłogówkę w korytarzu, wiatrołapie, łazienkach na górze i dole oraz salonie, a w pokojach grzejniki, czy też może cały parter podłogówka a poddasze oprócz łazienek grzejniki? Co radzicie?

 

 

Pzdr,

TS

 

Ja mam w łazienkach (dół i góra) oraz w kuchni. jestem zadowolona i gdybym robiła jeszcze raz to na pewno w tych pomieszczeniach byłaby podłogówka.

 

Oprócz tego rozważ kwestię podłogówki w salonie. Jeśli nie przeszkadzają Ci i są dla Ciebie do przyjęcia kafle w salonie to dałabym podłogówkę. Jeśli drewno, to już nie koniecznie. Ja nie mam podłogówki w salonie bo nie chciałam mieć kafli.

 

Jeśli chodzi o wiatrołap i korytarz to chyba zbędnie.

 

Pozdrawiam

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie podłogówki - gdzie radzicie ją zrobić?

 

Waham się czy zrobić podłogówkę w korytarzu, wiatrołapie, łazienkach na górze i dole oraz salonie, a w pokojach grzejniki, czy też może cały parter podłogówka a poddasze oprócz łazienek grzejniki? Co radzicie?

 

Mam także pytanie odnośnie kominka z płaszczem - na forum głównym opinie bardzo różne (od zachwytów do wybuchów :wink: ). U mnie będzie ogrzewanie gazowe z rurki, w kominku lubię palić, a DGP nie chcę więc nie wiem czy nie szkoda nie wykorzystać tego ciepła? Na pewno kominek nie ma być kotłem na paliwo stałe (drewno) :wink: , więc nie zakładam ciągłego palenia i nie to jest głównym impulsem do jego zrobienia. W skrócie - robić z płaszczem czy nie? :wink:

 

Pzdr,

TS

tez mam ten etap - ale kafle w salonie mnie nie przekonują, dlatego osobiście zostanę przy grzejnikach

analogicznie płaszcz - BK kiedys pisała mądrze, że generalnie jak gaz z rurki to płaszcz niekoniecznie

mnie przekonuje dodatkowy koszt za płaszcz (z 6000 więcej...), oraz brak możliwości odpalenia tego gdy nie ma prądu

DGP raczej tez nie robię (kominek mam na środku domu) juz chyba wolę zamontować kratki nad drzwiami do pokoi

czyli podłogówka nie (tylko w łazience), płaszcz nie

ale to oczywiście moja opinia

 

A my mamy CAŁY parter w podłogówce, tzn. będziemy mieć, poza garażem i kotłownią. Będzie w kuchni, salonie, hallu, wiatrołapie i łazience. Na górze będzie podłogówka w przedpokoju i lazience. W sypialniach grzejniki. W obu łazienkach dodatkowe po grzejniku drabinkowym :-)

 

Podłogówka systemem wodnych rurek :-)

 

Do tego planujemy kominek, ale dopiero, jak będzie więcej pieniążków :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do kafli, to mamy zamiar wykaflować cały dół. W salonie, w miejscach takich jak koło kanap, foteli i w całym tym kaie wypoczynkowym będa jasne włochate dywaniki albo biale skórki barankowe, również włochate.

Na górze w przedpokoju damy gres drewnopodobny a w górnej łazience oczywiście kafle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, jak się akceptuje kafle w salonie to podłogówka jest super
- dokładnie, popieram w 100 %. Kafle mi się milion razy bardziej podobają, gdyż wyglądają o wiele lepiej niż grzejniki, które w dużym salonie muszą być odpowiednio dlugie, przez co specą ściany. I druga rzecz: zawsze nad grzejnikami unosi się przepalony kurz, który po pewnym czasie pozostawia wstrętne psmugi na ścianach - to dopiero potworny widok. :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuch - też jakiś czas temu miałam podobne dylematy 8) , teraz mam ine :roll:

otóż - patapety wewnętrzne jeśli nie drewniane to możesz montować przed tynkami, razem z oknami.

ocieplenie i tynki zewnętrzne po tynkach wewnętrznych

oczywiście przed tynkami instalacje elektryczną,

instalacje wod kan i CO po lub przed tynkami,

na koniec wylewki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pepe* - to ty żeś też FORUMOWICZ :lol:

Witam , tak to ja oglądałam tynki pana Marka, już u nas skończyli , namiary na ekipę od ogrodzeń już zanotowałam,

może wykorzystam, ale za jakiś czas, teraz zaczynamy ocieplanie poddasza i instalacje wod - kan i CO,

nie potrafię ogarnąć zbyt wiele na raz :roll:

 

Andrzej_24 - cegłę Winerbergera pełną czerwoną klinkierową widziałam dziś w Castoramie na Bielanach, albo w Leroy Merlin, resztkę ok, palety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam ten etap - ale kafle w salonie mnie nie przekonują, dlatego osobiście zostanę przy grzejnikach

 

No własnie to największy minus dla mojej żony :wink: . Dla mnie kafle w salonie bylyby nawet z kilku powodów bardziej użyteczne, ale żona woli drewno. A nie można zrobić drewnianej podłogi na przykład z http://www.kahrs.net.pl/ogrzewanie%20podlogowe.htm ? Piszą że będzie się sprawdzać - to tylko marketing i lepiej w to nie wierzyć?

analogicznie płaszcz - BK kiedys pisała mądrze, że generalnie jak gaz z rurki to płaszcz niekoniecznie

mnie przekonuje dodatkowy koszt za płaszcz (z 6000 więcej...), oraz brak możliwości odpalenia tego gdy nie ma prądu

DGP raczej tez nie robię (kominek mam na środku domu) juz chyba wolę zamontować kratki nad drzwiami do pokoi

No właśnie palił bede tylko po pracy wieczorami, wic nie bedzie to bardzo czesto a co za tym idzie o okres zwrotu bedzie dramatycznie dlugi. Ale przy podlogowce plaszcz wodny w zimie moze sporo dawac.

 

DGP odpada - moi teściowie majai czarne ściany mnie nie pociągają (choć wiadomo, że wiele zalezy od instalacji, etc).

 

Ciągle te wybory i wybory :( ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie podłogówki - gdzie radzicie ją zrobić?

 

Waham się czy zrobić podłogówkę w korytarzu, wiatrołapie, łazienkach na górze i dole oraz salonie, a w pokojach grzejniki, czy też może cały parter podłogówka a poddasze oprócz łazienek grzejniki? Co radzicie?

 

Mam także pytanie odnośnie kominka z płaszczem - na forum głównym opinie bardzo różne (od zachwytów do wybuchów :wink: ). U mnie będzie ogrzewanie gazowe z rurki, w kominku lubię palić, a DGP nie chcę więc nie wiem czy nie szkoda nie wykorzystać tego ciepła? Na pewno kominek nie ma być kotłem na paliwo stałe (drewno) :wink: , więc nie zakładam ciągłego palenia i nie to jest głównym impulsem do jego zrobienia. W skrócie - robić z płaszczem czy nie? :wink:

 

Pzdr,

TS

 

Witaj ja mam podlogówke doslownie wszedzie (nawet w garazu) ale to dlatego, ze mamy pompe ciepla gdybysmy nie mieli pompy ciepla na pewno zrobiłabym podlogówkę wszedzie tam gdzie mam kafle a wiec jak najbardziej łazienki,

ubikacje przedpokoj. Wlasnie z mezem skonczylismy sami ukladac podlogówke

w sobotę w czwartek wreszcie pierwsze wylewki na gorze :-)

radze Ci sie zastanowic moze poczytac jakies porady formowiczów

wątków na forum jest na prawdę duzo

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w łazienkach (dół i góra) oraz w kuchni. jestem zadowolona i gdybym robiła jeszcze raz to na pewno w tych pomieszczeniach byłaby podłogówka.

 

Czy miałaś juzgotowy projekt kuchni przed układaniem podłogówki zeby uniknąć tam kładzenia rur?

Oprócz tego rozważ kwestię podłogówki w salonie. Jeśli nie przeszkadzają Ci i są dla Ciebie do przyjęcia kafle w salonie to dałabym podłogówkę. Jeśli drewno, to już nie koniecznie. Ja nie mam podłogówki w salonie bo nie chciałam mieć kafli.

 

No właśnie to drewno w salonie to warunek mojej żony ;). Czy w przypadku pustki nad salonem lepiej będzie sięsprawdzać podłogówka czy grzejniki? Chyba podłogówka bo ciepło nie będzie uciekać do góry? Czy się mylę?

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...