Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

agiis kiedy byliśmy w kamieniołomie w Strzegomiu to pytaliśmy też o materiał na ogrodzenie. Jednak na razie temat zostawiamy otwarty, bo z tego co mogłoby się nadawać wychodzi jednak drogo :-? Moim (i pana, który się tym na codzień zajmuje w kamieniołomie), zdaniem jeśli chodzi o odpady to są zdecydowanie za małe. Oczywiście wszystko można, tylko, że taki słupek ma pewną objętość, a kamień waży czyli ton mogłoby wyjść naprawde sporo, a do tego jeszcze byłoby to napewno bardzo czasochłonne i oczywiście jeszcze zabawa z dopasowywaniem nie równych powierzchni i kształtów. Poza tym między słupkami jeszcze chciaż niski murek i ... no dużo tych ton dużo.

Nie wiem jak do tego podejść, my jeszcze się pozastanawiamy, bo słupki granitowe bardzo by nam pasowały do reszty koncepcji :wink: :D

 

masz racje, brzmi sensownie, w końcu to i tak na tony idzie :-?

a gdyby tak słupek z betonu a tylko dookoła granit poukładać? jak kafelki tylko na grubszej warstwie?

ech... trzeba było ogrodzenie robic albo od razu albo przynajmniej rok temu, wtedy spokojnie bysmy w 5 tys. się zmieścili z bramą i mechanizmem 8) a teraz? paranoja z tymi cenami :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje namiary na p. Warchlewskiego Stanislawa 071-387-48-11. kostke układał mi 1 rok temu .Z odpadów myslę że też można zrobić murki (najlepiej plaskie kawałki granitu.zarowno do oblożenia murka cementowego jak i wykonania murka oporowego.Można tez zrobić w odległości np. -30 cm od ściany domu cokół z kostki granitowej a przestrzeń między ścianą a cokołem wypełnić kamieniem otoczakowym lub grubym żwirem. W tym roku już chyba nie zdąże to zrobić ale w przyszłym roku mam taki zamiar.Wiech

 

jak rozumiem ten pan układa zarówno kostke jak i odpady, sam dowozi materiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agiis.Kostke granitowa , podbudowe(gruby tłuczeń).mączke granitową kupowałem w Strzegomiu caly transport ok 25 ton.namiary miałem od Ivoneski jak wczesniej opisałem. Mówił mi wykonawca że układał z odpadów i ładnie to wyszło (ale ja nie widzialem tej pracy choc wykonawca chciał mi tę pracę pokazać).Z tego co wiem sam zalatwiasz sobie materiały. Będąc wczoraj w Strzegomiu wiem że trzeba czekać na kostkę od 1-2 miesięcy.Nie wiem czy wszędzie.cena za tone od 240-270 netto w zależności od wielkości kostki.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulka - gratuluję wyniku !!!

ale i mam pytanie - otwarte - czy dawałaś pod wylewki papę, jeśli tak to czy

chudziak smarowałaś dysperbitopodobnym środkiem ?

 

 

a ja już ma tak w jednym pokoju :lol:

 

 

http://foto2.m.onet.pl/_m/7a719a9edd5f9dd1ccb55a6d671c20fe,5,19,0.jpg

 

Wygląda zupełnie jak jeden z moich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poratujcie mnie proszę namiarami na tartak gdzie mogę dostać łaty. Intersują mnie okolice Kiełczowa, Dobrzykowic.

Miałem zamówione gdzieś z okolicy Sycowa ale taki mi szmelc przywieźli że kazałem zabierać z powrotem.

A.. i chciałem pochwalić się że więźba gotowa....

http://foto.m.onet.pl/_m/5141c5d3fd4d83690ea346eb6f21b462,3,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poratujcie mnie proszę namiarami na tartak gdzie mogę dostać łaty. Intersują mnie okolice Kiełczowa, Dobrzykowic.

Miałem zamówione gdzieś z okolicy Sycowa ale taki mi szmelc przywieźli że kazałem zabierać z powrotem.

A.. i chciałem pochwalić się że więźba gotowa....

http://foto.m.onet.pl/_m/5141c5d3fd4d83690ea346eb6f21b462,3,19,0.jpg

 

 

Witaj

Mini tartak masz w Kiełczowie --za budynkiem ZUK , / rejony cmentarza / ---łaty tam dostaniesz bez problemu -----z wieźbą bym się nie odważyła...ale ją już masz ...

 

Duży tartak jest w Dobroszycach----71/314-18-19 / w Borowej na światłach w lewo ----i cały czas prosto..............

 

 

pozdr

MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, co do odpadów granitowych i kontaktu do Pana który nam je ma połozyć - to wstrzymam sie do poniedzałku/wtorku z podaniem telefonu.

 

Nie jesteśmy jeszcze dogadani i nie wiem jak to ostatecznie wyjdzie. Facet wchodzi do nas w pon/wto z ogrodzeniem i mamy się dogadać dopiero.

 

Jakis miesiąc temu wstepnie rozmawialiśmy o odpadach i mówil o cenie ok. 1200 zł za cały nasz taras i podjazdy (ok 120-130 m2). Robocizna 70zł/m2.

Nie wiem jak i czy to się zmieniło-poczekajmy do przyszłego tygodnia - na pewno się podzielę z Wami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, podpowiedzcie coś w temacie bram garażowych, segmentowych, niedrogich...

 

Co wybraliście?

 

Hoermann, Novoferm, Wiśniewski chyba strasznie drogi

 

My wybralismy Krispola. Duża (podójny garaż) kosztowała nas ok. 3500 z montazem.

 

Kuilismy w MS Karfil - czyli tam gdzie okna bo chcieliśmy jednego dnia zamknąć cały budynek i tak sie stalo:|)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...