Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam szaloną grupę budujących!!!! :) :) :) Widzę, że robota idzie na przód a cały chaos poskramnia Kulka :D Bardzo dobrze mieć taką osobę w grupie!

 

Dzieki Betty&M:) Ale tu na grupie sami zorganizowani i wiedzący czego chcą ludzie:))))

 

A co do odpadow granitowych - własnie dzisiaj rano przyjechały na działeczkę:) (fotki w naszym foto-dzienniku, ale efekt dopiero mozna ocenic po ulozeniu)

 

W poniedziałek ruszamy z tarasami i podjazdami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czołem Inwestorzy,

od pewnego czasu rozsyłam zapytania do firm produkujących ogrodzenia i załamuję ręce od razu po zapoznaniu się z otrzymywaną ofertą.. Macie może pomysł, gdzie uderzyć, żeby w ludzkiej cenie zrobić 200mb ogrodzenia siatkowego z podmurówką?

pozdrowienia

orzeszek

ja bralam stad:

PLAST-MET

55-100 Trzebnica

ul. Milicka 34

tel. +48 (0) 71 312 07 93

fax. +48 (0) 71 387 08 30

http://www.plast-met.pl

 

Ja bralam w Psarach. Wyszło nas najtaniej jak się nam udalo teraz znaleźć (dla tych co robili kiedyś siatke to pewnie będzie drogo): 29zł/mb (siatka + cały osprzęt).

Zakład Produkcji Siatki Ogrodzeniowej Przemysław Urban

51-180 Wrocław / Psary, ul. Główna 4

tel/fax (0-71) 387-86-24

tel. (0-71) 387-89-43

http://www.ogrodzenia-bramy.pl/

 

Aaaa-właśnie - siatkę juz mamy:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulka,

 

 

Daj znać co robimy dalej....czy mamy się stawić wszyscy w Budusie w konkretny dzień, czy jakoś inaczej jesteś domówiona ?

 

Sympatyczny Pan od pomiarów podobno jutro dowiezie na Ślężną nasze papiery ...

 

pozdrawiam

MTW1

 

Tak-wszyscy mamy byc razem na jeden dzien. Chyba, ze ktoś ufa drugiemu na tyle, że powierzy zamówienie innemu - ale ja bym sie nie podejmowała raczej:)

 

Teraz jeszcze czekamy. Jest nas 11 osob (zamowienie bedzie na ok 40 tys i nie wolno nam skonczyć na tych 20%:-) i jeszcze parę osób nie mialo pomiarów.

 

Jak już wszyscy będą PO, to wtedy umawiamy się w BUDUSIE i robimy renegocjacje rabatu i zamawiamy:)

 

i prośba do tych ktorzy mieli miec pomiary - kto już mial w piątek? Do wszystkich piątkowych pomiarowców Pan dotarł? Napiszcie na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołem Inwestorzy,

od pewnego czasu rozsyłam zapytania do firm produkujących ogrodzenia i załamuję ręce od razu po zapoznaniu się z otrzymywaną ofertą.. Macie może pomysł, gdzie uderzyć, żeby w ludzkiej cenie zrobić 200mb ogrodzenia siatkowego z podmurówką?

pozdrowienia

orzeszek

 

CZESC

 

Ogrodzenie z siatki robiła mi firma

 

EKSPOL BIS

ul. Kętrzyńska 29

 

tel. 71 325 35 30

 

właściciel P.Adam Ausfeld tel. 501 98 97 98

 

cenowo byli lepsi niż Trzebnica

 

pozdr M TW1

 

A jak Cię wyniosło to cenowo za mb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołem Inwestorzy,

od pewnego czasu rozsyłam zapytania do firm produkujących ogrodzenia i załamuję ręce od razu po zapoznaniu się z otrzymywaną ofertą.. Macie może pomysł, gdzie uderzyć, żeby w ludzkiej cenie zrobić 200mb ogrodzenia siatkowego z podmurówką?

pozdrowienia

orzeszek

 

CZESC

 

Ogrodzenie z siatki robiła mi firma

 

EKSPOL BIS

ul. Kętrzyńska 29

 

tel. 71 325 35 30

 

właściciel P.Adam Ausfeld tel. 501 98 97 98

 

cenowo byli lepsi niż Trzebnica

 

pozdr M TW1

 

A jak Cię wyniosło to cenowo za mb?

\

 

poszło na priv

 

pozdr

MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Halszka - powiem B. zeby do ciebie wpadł... On wchodzi do mnie 25 czerwca.

 

Natalio dzięki bardzo za dobre chęci, ale jakoś wątpię, aby to przyniosło jakiś efekt :-?

natomiast ja radzę, abyś pozostawiła jakąś kwotę do zapłacenia po sprawdzeniu wszystkiego przez np. kier budowy,

ja choć swoje lata już mam, to czasami bywam niestety ciągle jeszcze baaaardzo naiwna :oops:

 

ale cóz, może to i lepiej..........

 

Pozdrawiam wszystkich 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTW1 - czy zrobiłaś już drenaż? Możesz polecic? Moj maż chcę się za to zabrzać sam, a widze że kompletnie sie na tym nie zna...

 

Czy ktoś moze polecić firme układajaca drenaż opsakowy (okazuje się że jest trochę roboty - nie tylko opaska, studzienki itd) ?

 

Pozdrawiam Natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTW1 - czy zrobiłaś już drenaż? Możesz polecic? Moj maż chcę się za to zabrzać sam, a widze że kompletnie sie na tym nie zna...

 

Czy ktoś moze polecić firme układajaca drenaż opsakowy (okazuje się że jest trochę roboty - nie tylko opaska, studzienki itd) ?

 

Pozdrawiam Natalia

 

Mój mąż też zrobił sam. Nie znał się - to się poznał. Chyba nic w tym trudnego nie było. :)

POzdrawiam

agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wyjechałam na cały dzień z domu (do naszej forumowej koleżanki) wracam wieczorem do domu a tu.... Ktoś mi świsną kilka taczek piasku sprzed domu :o :o :o Widać było wyraźne ślady po jakimś samochodzie, który wjechał nam na działkę i sobie ładowali piasek. Śmiać mi się chce z tak zuchwałej kradzieży :lol: (straty pieniężne znikome) ale żeby tak bez żenady komuś sprzed drzwi wejściowych piasek kraść???? No ręce opadają..........

 

Nie wiem co powiedzieć. :o :o :-? :-?

Swój musiał być. widział, że wyjeżdżasz i ma czas żeby spokojnie się uwinąć.

Sąsiedzi nic nie widzieli??

 

pozdrawiam cieplutko

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTW1 - czy zrobiłaś już drenaż? Możesz polecic? Moj maż chcę się za to zabrzać sam, a widze że kompletnie sie na tym nie zna...

 

Czy ktoś moze polecić firme układajaca drenaż opsakowy (okazuje się że jest trochę roboty - nie tylko opaska, studzienki itd) ?

 

Pozdrawiam Natalia

 

Mój mąż też zrobił sam. Nie znał się - to się poznał. Chyba nic w tym trudnego nie było. :)

POzdrawiam

agnieszka

 

 

Wielkiej filozofii nie ma ale jest dużo pracy fizycznej. Za mojego doświadczenia wynika, że firmy specjalistyczne są bardzo bardzo drogie. Mi krzyknęli 6000pln.

Jeśli chcesz zrobić kompletny drenaż to przemyśl kilka kwestii :

1. lokalizacja studzienek rewizyjnych ( wystarczą 2 )

2. lokalizacja zbiornika chłonnego lub inne odprowadzenie wody ( w przypadku rowu chyba musi być zgoda gminy )

3. lokalizacja schodów, tarasów, podjazdów do garażu

4. Miejsce na tony drogiego żwiru i piachu.

 

U mnie wyglądało to tak :

 

http://foto.onet.pl/5i0cv,o88y0yodydy0,6ipdw,u.html

 

http://foto.onet.pl/5i0cv,o88y0yodydy0,6ipdw,u.html#6ipey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszko, a skąd wiedział jak to robić? Niestety moj mąż ma dobre chęci, ale nie wiedzy na ten temat.

Na jakiej głębokosci układał rury i czy robił studzienki rewizyjne? :roll:

 

dobre chęci to już połowa sukcesu. jeszcze trochę poczyta, popyta, popracuje i będzie gotowe.

 

Studzienki robił, oczywiście. Rury ok. 1,2 -1,5 od stanu zero.

Cały system rur i innych potrzebnych pierdółek kupowaliśmy w Pipe Life na Brucknera. panowie tam mają pełne głowy wiedzy :wink: i chętnie odpowiadają na wszystkie pytania i służą pomocą.

 

POzdrówka

agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze czekamy. Jest nas 11 osob (zamowienie bedzie na ok 40 tys i nie wolno nam skonczyć na tych 20%:-) i jeszcze parę osób nie mialo pomiarów.

 

Ale jaja. :lol: :lol: 11 osób - niezła gromada. W "kupie " siła.

 

 

Jak już wszyscy będą PO, to wtedy umawiamy się w BUDUSIE i robimy renegocjacje rabatu i zamawiamy:)

 

Jak się doczłapiemy wszyscy do Budusa to się dopiero zdziwią.

 

i prośba do tych ktorzy mieli miec pomiary - kto już mial w piątek? Do wszystkich piątkowych pomiarowców Pan dotarł? Napiszcie na priv.

 

Do mnie dotarł. Wszystko ładnie wymierzył. I już.

 

Duża buźka dla Ciebie, Iwonko

 

Pozdrawiam Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...