Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki za pocieszenie Drogie Panie, a ja Wam mówię, że niektóre śwnki są nietykalne i postaram się je dochodować do końca budowy.

Lapiej opowiedźcie o tym jak widzicie koszty, o kótre pytałem we wcześniejszym poście.

 

Podaj maila przęśle Ci wycenę z specjalistycznej firmy na instalację :

kominek z płaszczem, Viessmam 19kW+ 300l zbiornik dwie wężownice, całość spięta w jeden system, podłogówka i całe ogrzewania dom 180mkw.

Na dzień dzisiejszy mam poważne wątpliwości czy to się opłaca.

Koszty osprzętu kotłowni to koszmar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Koala jako baran rozumiem w całej rozciągłości, choć czasem mnie ta cholerna niecierpliwość irytuje.

 

ElaMa polecam do parkietów i schodów mistrza Majocha. Kontakt znajdziesz na http://www.schody-wir.pl Jeśli masz tego parkietu trochę to może się zgodzi, bo jest ze Złotoryi i nie wszystkie roboty we Wro mu się opłaca brać. (Możesz powołać się na Michała, u którego zrobił schody z badi - trudno mu będzie odmówić :D )

 

Ja muszę jeszcze odrolnić część swojej działki, ale nie wiem czy jest to rzecz do samodzielnego załatwienia bez większych problemów, czy zlecić to pani architekt (która mnie dzisiaj oświeciła, że klasa IIIa wiąże się z dość dużym skomplikowaniem procedury). Czy wypis z rejestru gruntów dostaje się na poczekaniu, czy też trzeba odczekać swoje?

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

muszę zrobić przyłącze wody do domu i już prawie kończę załatwiać formalności,

ale okazało się że potrzebuję jeszcze inspektora nadzoru robót drogowych, żeby się przekopać przez drogę, czy ktoś zna i może mi polecić kogoś takiego???

 

Pozdrawiam,

 

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę jeszcze odrolnić część swojej działki, ale nie wiem czy jest to rzecz do samodzielnego załatwienia bez większych problemów, czy zlecić to pani architekt (która mnie dzisiaj oświeciła, że klasa IIIa wiąże się z dość dużym skomplikowaniem procedury). Czy wypis z rejestru gruntów dostaje się na poczekaniu, czy też trzeba odczekać swoje?

 

Pozdrav

 

Wypis z rejestru gruntów dostałem od razu. Jeśli masz klasę IIIa to odrolnienie chyba nie jest tak proste jak w przypadku klasy IV. Chociaż ja mam IVb a i tak chcą sprawdzać czy jest mineralna czy organiczna... :evil: . A to wszytsko to czas czas...

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne są te cegiełki i też się na nie zasadzałam, ale ponieważ trzeba było ja samemu załadowac i przewieźć a ja z Hanką i z mężem pracującym do późna i wracającym z działki po nocy i transportem na drugi koniec miasta - nie mialam jak sie tym zająć - zamówilam z wygody w cegelni Hoffmanowskiej w Kraśniku :lol:

 

Wygodniej było mi o tyle, że wszystko załatwilam na telefon i transport był z krasnika na samą działeczkę.

 

Drożej wyszlo niz ta od Pani Koali, ale taniej niż we wszytskich innych sklepach.

 

Zaplacilam 2 zl za cegiekę. Już z transportem (w sklepach po ok 3,7, u P. Koali duużo taniej:)

 

Moja cegiełka wygląda tak (jeszcze nie ulożone, widoczne połówki cegiełek):

http://galeria.wozik.com/albums/userpics/10001/g_2007_06_16_007978.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja walczę z daszkiem nad drzwiami wejściowymi, bo mój projektant - magik zaprojektowa na wizualizacji ale nie wyliczył konstrukcyjnie i nie wyrysował na więdźbie, nop to majster zrobił jak ma na więźbie. A teraz już za bradzo się nie da tak jak było na wizualizacji. Da się inaczej ale mi się to nie podoba.

 

Jak tak dalej pójdzie, stanie na daszku pomiędzy drzzwiami a rynną, ma ktoś moze coś takiego. daszek spadzisty, podwójny ? o taki /\ tylko bardziej płaski

 

cholera mnie bierze normlanie, niby moja wina bo nie sprawdziłam tego no a le chyba nie od tego jestem zeby sprawdzac czy to co na wizualizacji jest wyliczone i ujęte w rysunku więźbu, no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie. Jak płaciliście za zabudowę poddasza?

Czy za obrobke okien płaciliście osobno??

 

Bez przesady z tym doliczaniem za wszystko :evil: :evil:

Się wkurzam jak tylko coś takiego słyszę.

 

MOżE NP. KAFLE POłOżą A ZA FUGę TO TEZ OSOBNO POLICZą???

 

Bleee

 

No wiec własne tak myslałam, ale wolałam sie upewnić. W kązdym bądź razie Panowie zostali sprowadzeni na ziemie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja walczę z daszkiem nad drzwiami wejściowymi, bo mój projektant - magik zaprojektowa na wizualizacji ale nie wyliczył konstrukcyjnie i nie wyrysował na więdźbie, nop to majster zrobił jak ma na więźbie. A teraz już za bradzo się nie da tak jak było na wizualizacji. Da się inaczej ale mi się to nie podoba.

 

Jak tak dalej pójdzie, stanie na daszku pomiędzy drzzwiami a rynną, ma ktoś moze coś takiego. daszek spadzisty, podwójny ? o taki /\ tylko bardziej płaski

 

cholera mnie bierze normlanie, niby moja wina bo nie sprawdziłam tego no a le chyba nie od tego jestem zeby sprawdzac czy to co na wizualizacji jest wyliczone i ujęte w rysunku więźbu, no nie?

 

 

Raczej tak.... ale widzisz jak to jest. Przymierzam się do zrobienia podobnego rozwiązania żeby zamontować drewniane drzwi. Muszę porozmawiać z projektantem.

Ze swojego majstra jesteś zadowolony ? Może zrobiłby u mnie podobną konstrukcję ?

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cale dokładnie 2,15 brutto z transportem do Wroclawia, a połówki 1,8 brutto z transportem:) (bo ciecie, kurzenie itd :wink: )

 

To jest tradyyjna postarzana, ale przyslali mi jeszcze zdjecia innych-masa tego. i np. francuska gładka cała - 1,50zł brutto, połówka: 1,20zł brutto z transportem

 

Wielkie dzięki. Czegoś takiego szukałem. Nie chcę robić z całej cegły po jest ciężka a nie wszyscy producenci oferują połówki.

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...