Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dabell, napisz kto ci robi oczyszczalnie i jaka wybrałaś - drenażówkę czy biologiczna?

 

Natalio

będę miała niemiecką oczyszczalnię biologiczną (dwukomorowa z osadem czynny + komora złoża biologicznego ) Aquamatic. Firma zapewnia zrobienie wszystkich projektów, operatów wodno-prawnych itp. i co ważne serwis 15km ode mnie w Obornikach Śląskich. Łączny koszt ok 13-14tys. z montażem i dokumentacją.

 

Mam glinę i obok rów melioracyjny. Będę robić zrzut do niego. Niestety u mnie jest to jedyne rozwiązanie. POŚ drenażowy - rozsącznikowy na takiej glinie to perspektywa wymiany warstwy rozsączającej po kilku latach działania oczyszczalni- czyli rycie na działce :-? . Gdybym miała piasek, to tylko POŚ drenażowy, zdecydowanie tańszy.

 

 

dabell ja mam oczyszczalnie z aquamatica, moze chcesz obejrzec, to bede mial okazje na rewanz za ogladanie i angaz Twojej ekipy elewacyjnej. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dabell ja mam oczyszczalnie z aquamatica, moze chcesz obejrzec, to bede mial okazje na rewanz za ogladanie i angaz Twojej ekipy elewacyjnej. :D

 

Pepe :-) - jak tylko czas pozwoli, to bardzo chętnie. Ja się już zdecydowałam i wpłaciłam zaliczkę.

Czy Twoja oczyszczalnia już działa? Czy tylko jest posadowiona i czeka na rozruch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulka

Ze zdjęć w DzB widać że ociplałaś strop garażu od spodu juz po montażu bramy garażowej. Powiedz jak to wygląda przy prowadnicach bramy zamontowanych już do stropu i czy ocieplenie nie przeszkadza w pracy samego skrzydła bramy?

Chętnie obejrzałbym zdjęcia tego szczegółu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie co to znaczy najtaniej !!

 

Bo ja np. brałem w Centrozłomie w Oławie z transportem do Miłoszyc.

 

Aktualna cena za żebrowaną 12-kę to 2.88/1 mb (wiem, bo muszę dokupić 300m), a w hurtowni w Jelczu-Laskowicach 3.60 -

 

Nie wiem co to znaczy najtaniej ale 1kg żebrowanej 12 w Centrostalu-Wrocław na Pełczyńskiej kosztuje 2,79zł czyli 1m = 2,49.

 

Ja transport załatwiłem sobie z jakimś kierowcą bez fakturki i dłużyca do Żórawiny kosztowała mnie 150zł (ale to jest ze 25km przez miasto)

 

do anjamen: ja umówiłem siez kierbudem na 3000zł za całość - nie jest to tanio - (parę razy chciałem żeby rzucił okiem na robotę moich majstrów i nie było problemu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie rozumiem jednego - dlaczego zakladasz, ze polecony dodatkowy kierownik budowy bedzie "be", a inspektor nadzoru "cacy"?

 

Przeciez kazda z tych osob bylaby u Ciebie ponadstandartowo (bo rozumiem, ze deweloper ma swojego kierbuda) i tak naprawde obszar ich wiedzy jest bardzo podobny. Wazniejsze, aby byla to pewna i zaufana osoba - chodzi przeciez i tak o wylapanie ewentualnych bledow.

 

 

Chodzilo mi o cos innego: jak najbardziej chce wziac polecona osobe, ale nie na zasadzie "przyslugi po znajomosci", bez umowy, za symboliczne pieniadze. Ze znajomymi znajomych, tudziez z rodzina, bywa tak, ze jak nawala to glupio (mi przynjamniej...) ich opieprzac, zaczynam miec wyrzuty sumienia, ze przeciez oni pomagali - choc nie musieli itp. itd.

 

Wydaje mi sie, ze w razie nierzetelnej pracy i wtop trudniej by mi bylo dochodzic swoich praw, albo wpisac taka osobe na "czarna liste". Lubie jasne sytuacje: umowa, a potem "klient placi - klient wymaga".

 

Nie upieram sie przy inspektorze czy kierowniku budowy - po prostu o inspektorze powiedzial mi architekt. Wiem tez, ze moze on wpisywac uwagi do dziennika budowy. Nie mam pojecia, czy drugi kierownik tez ma takie uprawnienia, no i czy deweloper dopusci, by budowa miala dwoch "szefow".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawałam dziś namiary na nich dla Secama :-).

 

To prawda podałaś za co bardzo dziękuję :) :) :)

dzwoniłem już i umówiłem sie za jakiś czas na spotkanie

 

Wątpie... Centrostal-Wrocław zaopatruje siębezpośrednio w hutach.

 

 

Pierwek masz rację -Ja stal brałem z Centrostalu nikt nie był w stanie przebić ich ceny - na miejscu w biurze dało się nawet wynegocjowac lepszą cenę

 

Nie wiem, czy to efekt tych stempli, czy mojego pomysłu na ustawienie domu względem stron swiata - wybrałam widok...i teraz mam

U mnie gdy były stęple też było ciemno po zdjęciu wróciło do normy :)

 

Ponawiam prosbe o podanie kwoty jaka placiliscie kierownikowi budowy

 

Płacę między 800 - 1000 zł za kolejne etapy A: fundament B: sciany + strop C: więżba dachowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Wie ktos moze gdzie we Wroclawiu mozna dostac PUSTAK CERAMICZNY WENTYLACYJNY ?

 

To jest takie cudo :

http://www.bud24.pl/produkt/60/86

 

Troche juz podzwonilem ale nigdzie nie znalazlem.

 

Z gory dziekuje

 

pozdrawiam

Ja takie kupowałem w BUILDERZE na A.Krajowej (ale jesienią)

Jeśli masz problem zostało mi takich kilkanaście sztuk jek chcesz mogę ci odstąpić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za informacje o stali.

 

Nawiazujac do temetu poruszonego przez aga_b3, jak byllo/jest na wszych budowach z kierownikiem budowy, kierownik sprawdzal tylko pewne etapy robot (zbrojenie, sciany, stropy...) czy mieliscie takiego kierownika co byl codziennie na budowie? Ile placiliscie kierownikowi?

Moze ktos polecic dobrego kierownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownik nie jest od pilnowania budowy tylko od wpisów do dziennika i tego żeby dom się nie zawalił. Aczkolwiek może i tacy się trafiają co bywają często i dopilnowują.

 

Kierownik powinien (w zasadzie musi) zobaczyć wszystkie elementy konstrukcyjne przed zakryciem. Czyili zbrojenie ław, izolacje fundamentów, zbrojenie wieńca i stropu. Konstrukcję więźby. Ogląda też sam wykop żeby upewnić się co do gruntu na jakim będzie stał dom.

 

Pilnowanie robotników należy do inwestora lub inspektora nadzoru inwestorskiego (o ile taki osobnik jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownika budowy warto mieć swojego. Przy okzaji lepiej, żeby nie był związany z ekipą. Jeśli jest porządnym człowiekiem i macie z nim dobry kontak, a do tego umówicie sią na sprawowanie nadzoru w sposób jaki uzupełniłby Waszą wiedze to najlepszy układ. Często są pytania jak podejść do jakiegoś problemu, musicie mieć kogoś kto Wam pomoże w podjęciu decyzji (rady z tego forum tylko częściowo nadają się do zastosowania) :wink: . Więc kierownik, jeśli nie chcecie dodatkowo płącić za inspektora nadzoru, może przejąć nieformalnie taką funkcję (pewnie za dodatkowym wynagrodzeniem), ale musi o tym wiedzić wcześniej, musi się na to zgodzić i musi być fajnym/normalnym człowiekiem. Należy pamietać, że nie każdy kierownik zna się na wszystkim często jest tylko uzupełnieniem wiedzy jaką Wy/my 8) dysponuje-cie;my, ale to właśnie o to chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...