Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pozdrawiam Szanowną Grupę! Podczytuję Was sobie od czasu do czasu ale (jak kiedyś pisał dobrzykowice) trudno się włączyć w aktualną rozmowę jeśli się w niej na bieżąco nie uczestniczy. Nieważne zresztą!

 

Sluchajcie, gdzie jest Frankai, zaczynam się poważnie martwić???!!!

 

I pytanie "praktyczne": podparcie belek stropowych. Mój wykonawca proponuje oprzeć je na cegłach (leżących na wieńcu) i "doszczelnić" od wewnątrz deskami, a z zewnątrz wymurować na dwie cegły na sztorc, żeby powstało korytko na wieniec. Dobrzykowice, Ty o ile mnie pamięć nie myli, opisywałeś to kiedyś dość dokładnie tylko nie wiem jak tego teraz szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy, witamy - też za bardzo nie wiemy co się z nim dzieje, mam nadzieję że to nic powaznego i jego nieobecność jest chwilowa.

 

co do Twojego pytania to Twoje rozwiązanie napewno spelni swoją rolę ale ja jestem zwolennikiem wieńca opuszczonego czyli:

- wewnątrz budynku do ścian nośnych przy bite zostaly deski wystające gdzieś tak wlaśnie na wysokość ceglu ponad ścianę

 

- na tych deskach a nie na ceglach zostaly ulożone belki stropowe. W Twoim przypadku to jest trochę podwójna robota, pomimo cegiel i tak musisz wewnątrz przybic deski.

 

- od zewnątrz z dalem (patrząc od środka budynku) 10 cm styropianu i pustak 8 cm Porotherm. Zrobilem tak bo dom docelowo nie bedzie ocieplany a bez styropianu wieniec bylby idealnym mostkiem termicznym

 

- w tak przygotowanym wieńcu beton "otula" końce belek stropowych ze wszystkich stron dzięki czemu naprężenia z posadzki nie są punktowo przez belkę stropową i w twoim przypadku ceglę przekazywane na ścianę co w najgorszym przypadku może powodować rysy na ścianach.

 

Takie jest moje zdanie, ale z tego co widzę wielu forumowiczów preferuje calkiem różne od siebie rozwiązania. Wrzuc hasla typu teriva, strop itp i z pewnością wyskoczy ci sporo postów na ten temat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bajer, Ty mi odpisałeś a ja dostałem maila od admina, że mam odpowiedź. No, no, całkiem, całkiem, to nowe forum.

 

Dobrzykowice, to się zasadniczo zgadzamy w tym pomyśle, ja i wykonawca mamy tylko obawy czy belki z pustakami utrzymają się na samych deskach przybitych do ścian. Nie dokładam sobie za wiele roboty, tylko tyle, żeby pod każdą belkę podłożyć cegłę. A czym mocowałeś deski do porothermu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryniu nie zadawa j mi takich podchwytliwych pytań, nie ja przybijalem te dechy do ścian, ja jestem tylko teoretykiem :) myslę jednak że byly to najzwyklejsz gwoździe, nie przypominam sobie abym kupowal wówczas jakie specjalne kolki do tego. Co do wytrzymalości to chyba zamierzasz stemplowac belki czy też nie ? :D Równolegle z ukladaniem pustaków stemplowane byly belki stropowe....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...