Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Majka - czemu nie? organizujecie coś? ;-)

a co do kominka to czekam na decyzje z banku czy dadzą nam kaskę na ogrzewanie , w tym kominek .....

a wiesz w zeszłym tygodniu przez przypadek okazało się że moja znajoma też ma taki rodzaj kominka i jest baaaaardzo zadowolona :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ivonesca,

przyznaję, że zapraszałem zimą do mnie i zaproszenie ponawiam...

Trza przetestować ogrzewanie...

Musimy tylko poczekać aż się tam przeprowadzę i trochę zaaklimatyzuję (przeprowadzę się w okolicach 6.01.04), więc spotkanie wypadnie pewnie gdzieś w lutym (muszę przynajmniej łazienkę podłączyc... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miau!

 

Witam wszystkich i... hmmmm... no nie wiem od czego zacząć.

Czytam forum od ponad roku, ponieważ nie miałem za dużo do powiedzenia to nie pisałem. Czas najwyższy zacząć.

 

Popełniliśmy z moją połówką zakup ziemi (ale to fajnie brzmi!) w zeszłym roku, niedaleko Obornik Śląskich (Nowosielce, pod lasem). Uf! Proces wyboru lokalizacji trwał bardzo długo. Był moment kiedy byliśmy naprawdę lepsi od tych zapyziałych biur nieruchomości....

 

Właśnie podpisujemy umowę z energetyką (ZK już postawili, WLZ gotowe).

Niedługo będziemy odbierać nasz projekt i będziemy składać papierki w starostwie. Dlaczego nie wzięliśmy gotowego? To proste. Im więcej oglądaliśmy gotowych projektów tym bardziej klarowny stawał się nasz projekt funkcjonalny i tym łatwiej odrzucaliśmy kolejne dziesiątki projektów. Tak powstał nasz projekt. Pozostało tylko znależć dla niego architekta. Szukaliśmy, rozmawialiśmy, szukaliśmy dalej a czas biegł; sporo możnaby o tym napisać.

Od architekta otrzymamy projekt arch-bud. ale nie wykonawczy, no i bez instalacji.

Pytania:

1. czy wasze projekty też nie są wykonawcze?

2. jak sobie z tym radzicie?

3. jeżeli były tylko arch.-bud. to co zawierały - jakie rzuty, ile przekrojów?, jak z detalami?

Teraz chcemy zatrudnić kogoś zaufanego (sic!) znającego się na budowlance, być może również inspektora n.

Myślimy również o projektancie instalacji (ogrzewanie, woda, kanaliza), który z jednej strony nam doradzi a z drugiej sporządzi odpowiednie projekty.

Pytanie:

4. jak Wy do tego podchodziliście? projekty instalacji były w Waszych projektach, czy też dogadywaliście się z dostawcą na projekt (np. CO, wiem że tak robił mój znajomy - wybrał sobie sam olejowe, następnie połaził za przedstawicielami, wybrał jednego, chyba Ferroli i tam się dogadał na komplet z projektem i wykonaniem)?

Instalacje elektryczne itp. są mi bliższe i z tym pewnie sobie poradzę.

Poza tym kolejne ekipy do kolejnych zadań i co się da również w swoim zakresie. Mam zamiar poświęcić sporo czasu budowie no ale nie jestem szpecem i moja wiedza poza remonty mieszkaniowe nie wykracza...

 

no tak... na początek to pewnie i tak sporo naskrobałem... no i pewnie nie na temat bo w grupach regionalnych tematy bardziej egzystencjalno-imprezowe ale hmmm... qrcze kogo najlepiej się radzić jak nie sąsiadów?

Chętnie poznamy forumowiczów, gdyby nie zimno to zaprosilibyśmy pod las (opał jest non stop) - może na pieczone ziemniaczki? :lol:

 

Sąsiadom z okolic Wilkszyna proponujemy wpław przez Odrę, najbliżej ma Rogoż i Piękna Ligota... a Kambodża, Nowy York i okolice też są nam bliskie bo ciągle jeszcze mieszkamy na Biskupinie... a swoją drogą nad Kambodżą poważnie się zastanawialiśmy.... ale woleliśmy bliżej PKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dachowiec- witaj mój sąsiedzie :-) ja też na razie mieszkam na Biskupinie :-)

no, musze powiedzieć że rzeczywiście udało Ci się nastukać jak na pierwszy raz ;-)

rzeczywiście, mamy tu czasem bardzpo luźno, tzn. jak pewnie zauważyłeś najwięcej uwag budowlanych jest na forum "wymiana doświadczeń", m.in. funkcjonuje tam taki wątek" gdzie kupować we Wrocławiu" ale pytac oczywiscie należy i takie posty też się trafiają ;-)

co do Twoich pytań to miałam projekty instalacji w projekcie - ale oczywiście i tak były zmiany :-(

pozdrawiam serdecznie

PS.

Ale pamięć miejscowości :wink: :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostęp mam, ale i ostrą zadymę pracowniczą mam jednocześnie...

poza tym ciężko się odnaleźć wśród biliona nowych wątków i nowych twarzy :roll:

ale będę się starać :D

pozdrówka!

 

ps.czy cała stara gwardia już wymarła? Atlantydę ;) widziałam gdzieś w inszych wątkach, czyżby się wypisała z grupy? :wink:

Gagatka mignęła przez chwilę, a co Wujkiem Franusiem? gdzie teraz baluje?

jak tam Agnicha się miewa - czy ktoś wie i mi streści? :)

Piramidka? Asia? Baba? Ryniu? hop hop!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jako osoba związana raczej z zachodnią stroną Wrocławia mógłbym się dowiedzieć, co to jest Kambodża (Kamieniec Wrocławski?) i Nowy Jork (tu mi nic nie przychodzi do głowy).

Swoją drogą progratulować okolic Wilkszyna - też zawsze chciałem mieszkać - ale ciężko było znaleźć jakiś ładny stary domek, poza tym na razie dostęp do A4 bez konieczności przeprawy przez Odrę jest mi bardzo na rękę...

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yemiołka - otóż wiele osób które wymieniłaś pojawia się na forum, ale nie wiem dlaczego omija ten wątek :cry:

pojawiło się kilka nowych twarzy...znaczy się nowych nicków, bo twarzy nie znam :D

zjawia się dobrzykowice i Smok, którego poznałaś u mnie, od czasu do czasu ryniu, Frankai zza wielkiej wody niewiele pisze....

 

no ale może grupa sie reaktywuje jak zobaczą Ciebie????

pozdrawiam

 

P.S.

Jak tam dziennik? Będziesz uzupełniac ?

 

sławek - wiesz, chyba się też pogubiłam w tych nazwach :roll:

 

prosimy o tłumaczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...