Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

amba - wysyłam Ci namiary na priva - ja byłam z nich ogólnie zadowolona, choc wiadomo trzeba ekipe pilnować i pewne zastrzeżenia miałam - ale mozna się było z nimi dogadac.

pozdrawiam i życze sukcesów w budowaniu :-)

Hej Ivonesca - dzięki za powitanie. Powoli zaczynam sie orientować w Forum, więc chyba więcej nie namieszam :oops: Czy mogłabyś mi też wysłać namiary na Twoją ekipę? Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bilbo - nie ma sensu czytać wszystkiego od początku - to prawie nierealne :-(

wystarczy pojawiać się na ostatniej stronie - tu czasem żartujemy, czasem piszemy o sprawach budowlanych....sama zobaczysz...jesli oczywiście będziesz chciała :wink:

w kazdym bądź razie zapraszamy serdecznie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

jestem tu nowa, widzę że sympatycznie tu sobie czas spędzacie, ja też chcę do was dołączyć. Na dniach kupuję działkę, chcę się budować, myslę że wszystkie pozwolenia, przyłącza etc. zajmą całą zimę i w marcu bdzie można zacząć. Póki co, jestem zielona we wszstkich tematach budowlanych, wybieram projekt i zaczynam się orientować co ile kosztuje. Powiedzcie mi, proszę, czy jest realny plan następujący - za 200 tys zł (gotówka, ewentualnie niewielki kredyt) wybudować od marca do lipca dom (ok. 150m), w stanie częściowo wykońconym, tak żeby zamieszkać na dole (3 pokoje, resztę zostawić do późniejszego wykończenia? Byłabym bardzo wdzięczna za wsparcie - duchowe i informacyjne - próbuję do tego pomysłu przekonać męża.

 

Pozdrawiam

Beata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj BK :-)

u góry strony jest funkcja "szukaj" - tam możesz wpisać interesujące Cie slowo i się dowiedzieć co ludzie już pisali, np. na temat kosztu domu 150m2 tutaj: http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=11564&highlight=130 lub tutaj http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=375&highlight=130+tys. Koszty mogą być różne, ale możesz poczytać w dzienniku kodiego http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=1737 jak jemu udało się tanio wybudować. A co do terminów - to chyba jedynie dom z elementów mógłby stanąć tak szybko :-?

 

życzę sukcesów w budowaniu i pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady - proszę o więcej. Stoję przed decyzjami finansowymi, czy brac kredyt teraz czy dopiero na wykończenie domu, muszę realnie oszacować czas. jestem gotowa na zamieszaknie w budynku częściowo wykończonym, chciałabym poznać jak najwięcej opinii -czy jest realne to, żeby dom w stanie surowym stanął w czasie powiedzmy 2 miesięcy (marzec i kwiecień), potem instalacje i reszta (wykończenie parteru)

 

Może macie namiary na jakieś dobre i szybkie ekipy (najlepiej niedrogie :) o ile to możliwe

 

Czy w gminie Czernica uzyskanie pozwoleń, zezwoleń, papierologia etc. jest bardzo trudne i uciążliwe (wszytkie warunki techniczne przyłączy, odbiory etc.?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć to jeszcze raz ja - kolejne pytanie:

 

Czy ktoś mieszka w Gajkowie lub Kamieńcu? jak się tam mieszka? Jak z dojazdem kiedy się zepsuje samochód?

 

Czy są w tych stronach jakieś uciążliwości? z boku wygląda wszystko pięknie - Bajkał (sporty wodne, zachody słońca nad wodą ...), trasy rowerowe, spacerowe, niedaleko las, grzyby, jagody ...

 

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w gminie Czernica uzyskanie pozwoleń, zezwoleń, papierologia etc. jest bardzo trudne i uciążliwe (wszytkie warunki techniczne przyłączy, odbiory etc.?)

Hej! Ja się buduję w Chrząstawie. Nie miałem większych problemów z załatwianiem w gminie jakichkolwiek spraw. Było miło, sprawnie i szybko. Ale po samo pozwolenie na budowę musisz się udac do Starostwa Powiatowego we Wrocku (Podwale 28 o ile dobrze pamiętam), gmina wycofała się z ich wydawania. Jeśli chodzi o wykonanie przyłączy to temat mam rozpoznany, jeśli będzie trzeba pomocy - daj znać.

Co do terminów budowlanych to wydaje mi się, że podchodzisz do tego zbyt optymistycznie. Nie jest na przykład wcale pewne, że w marcu będzie można już zacząć budowac. Ja w tym roku mogłem np. zaczynać dopiero na przełomie kwietnia/maja bo ciągle były przymrozki. Realny według mnie termin dojścia do stanu, jaki chcesz uzyskać to jakieś 8-9 miesiecy. Ale trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

ja sie chce pochwalic ze mam jzu ławy, ale to poczatek dopiero i mamyjuz straszne problemy, szykuje si e zmiana ekipy ;)

 

I maz mi powiedzial ze to ja zostaje glownym inwestorem a on musi ciezko zarabiac - ha, ha, ha! ;) Skad ja to znam?

 

Ivonesca, rano w przypływie rozpaczy pisałam do Ciebie :) Juz mi lepiej. Ale pytania ciagle aktualne.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...