Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Smoku,

sprawdzałem wczoraj te parkiety - ale sklep jest chyba drogi, bo nie było żadnego poniżej 42-45 EUR (mam wrażenie, że w Niemczech wyroby z drewna są raczej drogie). Patenty typu gotowy parkiet kosztowały ok. 60 EUR (naturalnie za m2). Desek podłogowych nie widziałem (szczerze mówiąc nie wiem gdzie jest tartak w mojej okolicy)...

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do licha, to tam za dąbrową już City? :roll:

Ja w sumie bardzo się cieszę, że po latach bycia Wrocławianinem, będę od przyszłego miesiąca Okołowrocławianinem (w sumie zameldowany jestem tam już od roku...).

Przypominają mi się czasy licealne, kiedy dogryzaliśmy sobie nawzajem - dociekając, kto z nas musi jeźdźić codzień do miasta (Różanka, Oporów), a kto tylko do centrum (Szczepin, Popowice, Gaj-Gajowice).

Muszę przyznać, że bardzo chcę, aby na lata tak zostało, że mieszkam poza city... - gdyby było inaczej, poszukałbym raczej jakiegoś mieszkanka w starej kamienicy na Śródmieściu.

Natomiast ciekawi, w którą stronę będzie rozrastał się Wrocław w najbliższym czasie (nie bardzo znam strategię rozwoju urbanistycznego miasta). Podejrzewam jednak, że najłatwiej będzie miastu wyrwać tereny słabszych gospodarczo gmin powiatu ziemskiego Wrocław, anieżeli bardziej autonomicznej Trzebnicy czy Środzie Śląskiej (te najbardziej chyba profitują z terenów przylegających do city, co na pewno się jeszcze powiększy, jak zacznie się budowa zewnętrznej obwodnicy).

A jak Wy spekulujecie?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ku mojemu zmartwieniu troche wczoraj padało ale mam nadzieje ze nie zaszkodzi to klementynce - dzisiaj ma byc koniec prac (stan zero). Wczoraj podziwiałam zagęszczanie gruntu a moj pies z niedowierzaniem zerkał na żółta kopare i kamazy z piachem :D

Więc - mam super humor bo nic tak nie cieszy człeka jak to gdy mury pna się do góry ;)

 

Co do "rozrastania sie" Wrocławia, to my na szczescie mamy do miasta daleko. ;-) Nam grozi ewentualnie rozrastanie się Trzebnicy. Chociaz sąsiadują z nami takie wzgórza, że pewnie nieprędko znajda się chętni...mam nadzieję ;-)

 

Chyba czas stawic swoje zdjęcie tu obok...hmmmm - tzn zdjęcie swojego domu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno przestawił! Głowę bym dał, że jeszcze przed tygodniem było do tej tabelki przynajmniej 1,5 km... :p

 

Żona zameldowała, że grzejniki grzeją a ciepła woda krąży w cyrkulacji!!!

JJJJJuuupppiiiiiiiii!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Oczywiście, podobno nie obyło się bez dwóch fontann - raz na rurze zimnej wody (inst. wodna była robiona razem z c.o.) i raz gdzieś koło kaloryfera. Teraz jestem ciekaw, ile mi tego eko-groszku będzie ubywało - na razie czekam, aż przywiozą większą ilość (górnicy zamiast fedrować eko-groszek, żeby kopalnie poprawiły rentowność, strajkują w najlepsze...).

O raju, jeszcze jak mi rodzony ojciec zrobi wylewkę na podłogówkę, to może przed Nowym Rokiem podłączę całą łazienkę (na razie do użytku jest tylko zlew gospodarczy i stara "toaleta dla chłopców").

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno przestawił! Głowę bym dał, że jeszcze przed tygodniem było do tej tabelki przynajmniej 1,5 km... :p

 

Żona zameldowała, że grzejniki grzeją a ciepła woda krąży w cyrkulacji!!!

JJJJJuuupppiiiiiiiii!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

Gratuluję :D Zlew gospodarczy nie jest zły, ja się w nim od miesiąca kąpię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yemiołka - spotkanie oczywiście aktualne, ale z terminem krucho :-(

chcemy sie wprowadzić na gwiazkę....a czas ucieka i nie wiem czy sie wyrobimy:-(

w najgorszymy wypadku czekamy na karnawał ;-)

pozdrawiam

 

eee tam,przesadzacie jak zwykle :)

wprowadzajcie się już - i już!!

 

Gratuluję :D Zlew gospodarczy nie jest zły, ja się w nim od miesiąca kąpię :D

uuu... biedny Dobrzyk,już się skurczył, niebożę, od tej budowy cholernej.... :cry: :wink:

 

wybiera się ktoś w sob. na giełdę staroci?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie !

Ale się uparliście na tę granicę ;)

Przysięgam, że granica miasta przebiega tuż koło mnie i mam nadzieję , że tak pozostanie

Na wsi możesz mieć dwa psy bez podatku hehe, a my zamierzamy nabyć drugiego, podwórkowego, bo Tyson jest wybitnie poduszkowy ;)

Sławek, szmuglujemy parkiet ? sic !

A kto robi spotkanie, bo trochę się już gubię

Obiecywał Dobrzyk, Jemiołka, Sławek i jeszcze ktoś, byle sobót starczyło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... z tą częstotliwością pisania z mojej strony to będę aliczony do bardzo białych kruków... może sobie zmienię nick na Kruka białego podobornickiego... hehe... nieźleto koresponduje z "byłym dachowcem"... no tak... byłem tu może miesiąc temu tak więc:

... Ivonesco.. sąsiadeczko - ja też z tych okołotrzebnickich, wszak to będzie mój powiat

... Dobrzyk... mój sąsiedzie - chętnie wpadnę z połowicą na lustrację Twojej posiadłości... te okienka... a co do Arcona+ to powiem tak: opanowałem i wrzuciłem swój domek i może oczekiwałem więcej ale efekt i tak mnie oczarował. Pooglądałem go sobie i zzewnątrz i w środku i nie powiem - pojawiły się pewne zastrzeżenia do projektu a nawet znalazłem kolejny błąd w projekcie (niewidoczny na przekrojach i rzutach). Przy okazji moich poprzednich dylematów architektonicznych to muszę przyznać, że temat projektu to temat-szambo.

... Ivonesca, Aka, HankaR - też mam baloniki z soczkiem z kulek... u mnie tradycja rodzinna... już na miejscu myślę nawet czasem o małej winnicy, wszak klimat nam się zmienia, ale póki co mam swój sprawdzony mix: cz.jagoda-cz. porzeczka-wiśnia. Półwytrawne, gęste (oleiste), kolor niesamowity... mógłbym to nazwać czarnym winkiem... takie Pinot Noir

... BK - co do WLZta to niestety też płaciłem 600zł, fakt, że materiały w tym to połowa ceny (gość wręcz dał mi na to potem fakturkę zakupową na 274PLN) reszta to jego "projekt" - schemat jednokreskowy, pomiary, uprawnienia, robocizna, uzgodnienie i odbiór z ZE. Myślę, że niewiele mógłbym tu zaoszczędzić.

... mam wrażenie, że ktoś tu pisał, że jest historykiem sztuki? Ja się co prawda zupełnie w mojej rodzinie wyrodziłem i popełniłem PWr ale mam w kierunku HS niejaką słabość (poza giełdami :lol:) - moi rodzice ciągle aktywnie udzielają się w tej materii.

 

A u nas ciągle jeszcze papierki - projekt poszedł sobie pozwolić, robi się projekt przyłącza wody, w sobotę mam pierwszą naradę z kierownikiem nad kosztorysem stan SZ (gość kosztorysuje, zrobił przedmiar, będziemy ustalać szczegóły technologii bo architekt szedł po najmniejszej linii oporu jak nie powiem... ruski przycinak)

 

A ja siedzę sporo przy kompiku i robię teraz przetargi wstępne na stolarkę, elementy dachu... no i poważnie zastanawiamy się nad ogrzewaniem. Nie mamy gazu i nie będziemy mieć. Pozostaje z wygodnych olej i propan. Wiem, wiem, są i pompy c. ale czy to się opłaca??? Niestety nie jesteśmy w Niemczech i na gadżet pt. ekologia mało kogo jeszcze stać. Mam tam dwóch sąsiadów, domki ładne, proste ale ogrzewanie na paliwo stałe ("bele co"). Inni mówią: nie będzie tam nigdy gazu to nie pchać się w propan, lepiej olej... Co wy na to?

 

No i znowu za dużo konkretów, no ale ostatnio tyle było na wrocławkim o instalacjach, temat bieżący, brrrrr.

Ostatnio wspominałem coś o spotkaniu na naszej działce... poza aprobatą dobrzyka... nie było chętnych... a ja płot stawiałem i grzybki zbierałem chociaż było zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachowiec,

zdradź coś nt. działalności rodzicieli...

Szczęściarzu, mikroklimacik Ci się trafił.

 

Smoku, a ty na poważnie chcesz ten parkiet szmuglować? 8)

Cholera, chyba sobie zapuszczę kucyk, jak taki jeden z serialu "przemytnik", pamiętacie coś takiego w sobotnie, czy też niedzielne poranki?

W tę tabelkę z napisem "Wrocław" wierzę, tak się tylko zgrywałem.. :p

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, chyba sobie zapuszczę kucyk, jak taki jeden z serialu "przemytnik", pamiętacie coś takiego w sobotnie, czy też niedzielne poranki?

ups, no pewnie, przemytnik był wery sexi z tym kucykiem i w koszulce z żabocikiem, kochałam się w nim platonicznie!!!!

[jak dla mnie możesz zapuścić :D]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...