Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Heh, wróciłem z zaświatów, czyli z pod Stuttgartu :) Miałem chwilkę czasu aby zajżeć do niemieckiego Praktikera i szczerze mówiąć to się rozczarowałem, nawet nie cenami bo takich akurat się spodziawałem ale ofertą która była w sumie skromniejsza i taka wogóle jakoś mało ciekawa :) Najprawdopodobniej miałem pecha bo nie wierzę że tak jest we wszystkich niemieckich marketach budowlanych :)

 

I jeszcze jedna refleksja, znalazłem tam również tabliczke z informacją że market jest monitorowany. Niby nic wielkiego ale oprócz niemieckiej wersji była polska, albańska i rosyjska...angielskiej i francuskiej nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

:lol: witam wroclawiakow jesli chodzi o powyzsze obserwacje dodam jeszcze swoje nie tylko w marketach ale i na koszach na smieci oprocz kilku jezykow byla informacja w jezyku polskim, zachod juz sie przygotowal na wspolna europe a my? po ostatniej genewie jestesmy kozlem ofiernym ale tak trzymac, sprzedac sie ale nie za wszelka cene pozdrawiam :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzyk, takie multiligualne nalepki znajdziesz niemal na każdym Aldiku... i to od kilku lat. Podobnie informacje i karach za jazde na gape, np. w monachijskim metrze.

Jeśli idzie o materiały budowlane to Praktiker najcześciej w Niemczech jest porażkowy (od ponad roku mówi się o jego bankructwie - które mimo wszystko nie następuje). W obi jest trochę lepiej - zależnie od wielkości danej placówki..., ale dobre rzeczy trzeba wyszukiwać w innych sklepach branżowych...

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie o to mi chodziło, chodziło mi o to, że jest z góry poczynione założenie, że złodziejami są Polacy, Rosjanie, i ALbańczycy. W ogóle nie założono, że tym złodziejem możę byc Francuż czy też Anglik. Polak to złodziej, Anglik, Francuz w żadnym wypadku - coś tu chyba jest nie tak ??!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to dlatego, że Angole i Francuzi w Niemczech władają niemieckim :wink:

 

Odpada, angole się nie uczą innych języków bo wychodzą z założenia, że wszyscy znają angielski a francuzi to tacy nacjonaliści, wszystko co francuskie to najlepsze a reszta be, podobnie jest z obcymi językami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: witam pisaliscie wczesniej o praktikerze tak sie sklada ze mieszkam narazie niedaleko wroclawskiego praktikera fakt ze wielkiego wyboru tu nie ma a i ceny troche wieksze niz w innych marketach ale czesto gdy cos daja w promocji ma naprawde dobra cene sam juz pare razy korzystalem tylko kto ma czas to czesto sprawdzac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrzyk, byłem ostatnio w twoich okolicach ale jakoś nie wiedziałem gdzie twoja chałupka.... kiedyś chyba opisywałeś do niej drogę ale to było dawno... czy ja dobrze pamiętam, że masz okna od Wójcika? Interesuje mnie twoja o nich opinia

 

Ivonesco... nic do mnie nie doszło....

 

Smoku, ciągle myślę o wilkszynie ale Odra taka zimna brrrr a dachowcom to nie w smak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie o to mi chodziło, chodziło mi o to, że jest z góry poczynione założenie, że złodziejami są Polacy, Rosjanie, i ALbańczycy. W ogóle nie założono, że tym złodziejem możę byc Francuż czy też Anglik. Polak to złodziej, Anglik, Francuz w żadnym wypadku - coś tu chyba jest nie tak ??!!

 

Powiem szczerze, że wkurza mnie takie myślenie, urażona duma narodowa. Dziwisz się, że takie mają o nas zdanie? Zapracowaliśmy (nie my tutaj piszący ale ci złodzieje) sobie na nie ciężką, długoletnią "pracą". Nigdy nie słyszałeś z czego się utrzymuje złota młodzież z pasa przygranicznego na zachodzie Polski? Nigdy nie miałeś kontaktu w Niemczech z człowiekiem, który działa na zasadzie "mów tylko co potrzeba, wszystko załatwię"? Nigdy nie czytałeś o gangach, które masowo kradną samochody w Niemczech? A w Polsce, nigdy nie minąłęś nowiutkiego przystanku tramwajowego, w którym ktoś z kopa powybijał wszystkie szyby bo za ładnie i za porządnie to wyglądało (bo to dla mnie podejście do życia z tej samej półki)? Ja się tym ludziom w Niemczech wcale nie dziwię! Bądźmy bardziej sprawiedliwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrzyk, byłem ostatnio w twoich okolicach ale jakoś nie wiedziałem gdzie twoja chałupka.... kiedyś chyba opisywałeś do niej drogę ale to było dawno... czy ja dobrze pamiętam, że masz okna od Wójcika? Interesuje mnie twoja o nich opinia

 

Ivonesco... nic do mnie nie doszło....

 

Smoku, ciągle myślę o wilkszynie ale Odra taka zimna brrrr a dachowcom to nie w smak...

 

A jak tam jest w tym Wilkszynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrzyk, byłem ostatnio w twoich okolicach ale jakoś nie wiedziałem gdzie twoja chałupka.... kiedyś chyba opisywałeś do niej drogę ale to było dawno... czy ja dobrze pamiętam, że masz okna od Wójcika? Interesuje mnie twoja o nich opinia

..

Powiem tak z okien jestem zadowolony, do jakości nie mam zastrzerzeń. Jednak firma Wójcik jako firma zjadła mi bardzo dużo nerwów, są bardzo niesłowni i trzeba ich bardzo pilnować przy pomiarach i montażu. Tak więc produkt 5 ale organizacja 2. W rezultacie , nie polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="ryniu"

Powiem szczerze, że wkurza mnie takie myślenie, urażona duma /.../

 

 

Moja Duma nie została urażona, wiem jacy potrafią być Polacy za granicą... uważam jednak, że nie każdy Polak jest złodziejem i nie każdy np. Anglik jest chodzącym ideałem. Takie ostrzeżenie powinno być skierowane do WSZYSTKICH złodziei, nie tylko złodziei Polaków i złodziei Rosjan....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie o to mi chodziło, chodziło mi o to, że jest z góry poczynione założenie, że złodziejami są Polacy, Rosjanie, i ALbańczycy. W ogóle nie założono, że tym złodziejem możę byc Francuż czy też Anglik. Polak to złodziej, Anglik, Francuz w żadnym wypadku - coś tu chyba jest nie tak ??!!

 

Powiem szczerze, że wkurza mnie takie myślenie, urażona duma narodowa. Dziwisz się, że takie mają o nas zdanie? Zapracowaliśmy (nie my tutaj piszący ale ci złodzieje) sobie na nie ciężką, długoletnią "pracą". Nigdy nie słyszałeś z czego się utrzymuje złota młodzież z pasa przygranicznego na zachodzie Polski? Nigdy nie miałeś kontaktu w Niemczech z człowiekiem, który działa na zasadzie "mów tylko co potrzeba, wszystko załatwię"? Nigdy nie czytałeś o gangach, które masowo kradną samochody w Niemczech? A w Polsce, nigdy nie minąłęś nowiutkiego przystanku tramwajowego, w którym ktoś z kopa powybijał wszystkie szyby bo za ładnie i za porządnie to wyglądało (bo to dla mnie podejście do życia z tej samej półki)? Ja się tym ludziom w Niemczech wcale nie dziwię! Bądźmy bardziej sprawiedliwi.

A ja uważam, że niepotrzebnie się obaj denerwujecie. Przede wsztstkim nie czuję się absolutnie urażona, bo nic nikomu nigdy nie ukradłam i nie zamierzam :wink: A poza tym to chyba świadczy o zdaniu człowieka, który te tabliczke kazał zawiesić a nie każdego Niemca z osobna. Znam osobiście i sporo Polaków i sporo Niemców (a co!) i zapewniam, że i wśród jednych i drugich są dobrzy i źli. Może czas najwyższy przestac mysleć w kategoriach: "my Polacy i oni Niemcy " a zacząć "my uczciwi i oni złodzieje".

A tak zupełnie na boku to wydaje mi się, że powodem umieszczenia napisu po polsku jest po prostu fakt, że mieszka tam mnóstwo osób mówiących w tym języku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha! A oprócz tego spotkałam w San Marino mnóstwo właścicieli sklepów z alkoholem biegle mówiących po polsku (w środku Włoch!) i wcale nie poczułam sie jak pijaczka, chociaż również oferty przed sklepami były po polsku :lol:

 

Strasznie poważnie się zrobiło w tej grupie, bo chociaz mało pisze to stale czytam, co się u Was dzieje :oops: Mam nadzieję, że sie rozpogodzicie :D

 

Przy tej okazji składam wszystkim najlepsze życzenia z okazji Bożego Narodzenia, żeby sie wszyscy powprowadzali jak najszybciej do nowych domów: ze sprawnym ogrzewaniem, nie cieknącymi rurami itd. Czego i sobie życzę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...