Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czesc wszystkim. Przegladam z wielkim zainteresowaniem forum, ponieważ w tym roku chce rozpocząć budowę.

Bacanek napisał:

Jak reaguja jednostki odpowiedzialne za wydawanie pozwolen na budowe w gminach w nowych warunkach prawnych ? Chcialbym wiedziec o inwestycjach, w miejscu gdzie nie ma planu zagospod. (stary wygasl).

Jeśli chodzi o warunki prawne to ukazały się bodajże w lipcu zeszłego roku. Gdy stary plan wygasł, a nie ma nowego, bo np. jest tworzony albo zaskarżony to wtedy:

składasz o warunki zabudowy i jeżeli twoja działka w nowym planie jest budowlaną, w sąsiedztwie są domy, droga jest gminna to spokojnie powinieneś dostać pozytywną odpowiedź. Ja mam czekać 2 miesiące i powinnam bez problemu dostać (tak mówi architekt który to załatwia)

Najgorzej jest z interpretacją przepisów w gminie. Trwa to tyle czasu ponieważ teraz wiele "instancji" musi się na to zgodzić.

Jeżeli jest plan zagospodarowania w gminie to nie musisz występować o warunki zabudowy (tak słyszałam) Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacanek, będzie dobrze :wink: ja z urzędnikami zadych bojów nie toczyłam, wszystko załatwił za mnie architekt :D Najgorzej to jest z wykonawca, wtedy mozna soboe powalczyć...

 

Betka ja tez przeglądam forum, bardzo ostro... Najbardziej tajemnicze sa dla mnie w tej chwili kwestie zwiazane z dachem, dachówka i więźbą.

No i ciage myślę o ścianach :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aka, widzę u Ciebie fotkę Klementynki czyżby to był Twój projekt :) Podoba mi się, ponieważ ma prostą bryłę bez żadnych udziwnień, ale gdybym od razu chciała wykorzystać górę to zrobi sie trochę metrów :-? Co Ty o tym sądzisz i czy jesteś już w trakcie budowy :lol:

Interesuje mnie wszystko odnośnie Wrocławia. Potrzebuje też ekipy budowlanej ale nawet nie wiem jak się za to zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betka, tak jestem w trakcie budowy (tzn. w trakcie przerwy zimowej w budowie :wink: )

Projekt oczywiście pięęęękny :D Rozumiem ze Ty potrzebujesz wiekszego metrażu? Bo my wlasnie zakładamy ze na początku to poddasza w ogóle nie ruszamy - to zdecydowanie za duzo dla dwóch osób.

 

A w ogóle to napiszę na priv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak reaguja jednostki odpowiedzialne za wydawanie pozwolen na budowe w gminach w nowych warunkach prawnych ? Chcialbym wiedziec o inwestycjach, w miejscu gdzie nie ma planu zagospod. (stary wygasl).

 

ja zaczynam zdobywać doświadczenie.

Jestem (od niepamiętnych czasów) w trakcie kupowania działki, do której przymierzam się od pół roku. W międzyczasie bowiem przyszło nam do głowy żeby kupić już rozpoczętą budowę, i tylko ją wykończyć, coby się nie bawić w tzw. brudną robotę.

Niestety okazało się że nikt nie budował domu zgodnie z naszymi wymaganiami :wink: więc niestety trzeba samemu do roboty. Minął 1 stycznia i oto zmieniły się przepisy. Plan wygasł, ale gmina nie może odmówic wydania decyzji mimo to. Trzeba wystąpić o:

1) zapewnienie dostaw wody - w gminie dadzą druczek

2) zapewnienie dostaw prądu - w energetyce np. na Powstańców, Trzebnickiej dadzą druczek - uwaga na powstanców do 14.30 tel 3322641 na trzebnickiej chyba w środę do 17.00 pani pod telefonem wszystko powie

Oba papierki - 1 miesiąc

Potem z papiórkami do gminy i wniosek o decyzję o warunkach - 2 miesiące.

Ewentualnie w międzyczasie odrolnienie, można robić pomiary (geodeta) żeby było dla architekta, kupić projekt (trochę w ciemno, bo bez warunkw o zabudowie ... nie wiadomo jaki dom będzie można wybudowac i czy w ogóle ... :evil: )

potem projekt, adaptacja, architekt, pozwolenie - co najmniej 6 tygodni.

 

Wyszło mi min. 4 m-ce, czyli maj - początek budowy :( A ja chciałam się wybudować w jeden sezon :cry: )

u mnie problem jest taki że działka ma z jednego boku 38 m od drogi, a z drugiego 18, więc nie wiem czy zmieszczę się z domem taki jak chcę - czy pozwolą od drugiej drogi (z tego dłuższego boku) wybudować 6 m czy 4 m. Bo od tej tzw powiatowej, to w gminie powiedzieli że 8, a nie wiedzieć czemu wszyscy obok budują 15 m od drogi ...

Działka jest podobno w gminie budowlana, ja nie mam na to żadnych dokumenów, wg mnie jest rolna, ale na działeczce jest prąd (sąsiad założył na zapas), obok domy się budują, nie ma powodów żeby gmina odmówiła. Na wszelki wypadek piszę umowę przedwstępną w razie jakby co. Nie wiedziałam że tyle z tym zachodu. Podobno ludzie zlecają to architektom - papióry i urzędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie duchowe.

 

Otarłam łzy i zaczęłam dzwonić. A ponieważ jestem operatywna :D

to mam namiary. Miejsce mam sprecyzowane - Gajków, najlepiej przy ulicy asfaltowej, żeby nie tonąć w błocie. W gajkowie jest gdzie wyjść na spacer na ryby czy pojechać na rower z dziećmi (mam dwójkę) - można jeździć po wałach Odry, aż do Bajkału.

mam namiary na pana który sprzedaje jakieś 200 m od drogi asfaltowej (ale nie tej głównej na Jelcz)

Jak masz coś ciekawego, to daj namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrzykowice

czy Twój stolarz robi również drzwi wewnetrzne? i za ile? :wink:

 

Jeżeli masz na mysli tego od okien to nie . Okna fajne robi ale jest strasznie niesłowny i dałem sobie z nim spokój. Jestem właśnie w trakcie rozmó z innym stolarzem. Jak bedę wiedział więcej to powiem co i jak.

 

Tak przy okazji ...wilk ciagle czeka :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK- Jeżeli chcesz w niedługim czasie zacząć to lepiej kupuj budowlaną ponieważ:

-jeżeli rolna to prawo pierwokupu ma Agencja Rynku Rolnego. Spisujesz umowę przedwstępną z właścicielem u notariusza (500zł) i czekasz :-? aż ARR odpisze odmownie (około 1 miesiąc)

-kupujesz działeczkę (kilka dni- wszyscy muszą się spotkać) :cry:

-występujesz o warunki zabudowy (2 miesiące) w między czasie możesz kupić projekt (to ryzyko ) :(

- gdy warunki wydane architekt (w moim przypadku - jeżeli samemu to jeszcze geodeta) załatwia pozwolenie na budowę (3 tygodnie)

- gdy pozwolenie w ręce czekasz nie wiem dokładnie ile chyba 2 tygodnie (mogą byc jakieś sprzeciwy) i zaczynasz zabawę

Ja czekam na warunki zabudowy i ciekawa jestem jak szybko załatwię pozwolenie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

ale co do rolnej, to nie zawsze tak jest - zależy na jakiej podstawie właściciel nabył - bo jeśli odziedziczył po pradziadku to agencja chyba nie ma nic do gadania?

 

Tak mi w gminie powiedzieli (albo w starostwie, nie pamiętam).

Szukam dalej. może macie jakieś namiary - Gajków, coś niedrogiego w Kamieńcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK napisał:

 

Dzięki,

ale co do rolnej, to nie zawsze tak jest - zależy na jakiej podstawie właściciel nabył - bo jeśli odziedziczył po pradziadku to agencja chyba nie ma nic do gadania?

 

Tak mi w gminie powiedzieli (albo w starostwie, nie pamiętam).

Szukam dalej. może macie jakieś namiary - Gajków, coś niedrogiego w Kamieńcu?

 

Z tą agencją to może tak być, ale moi wszyscy znajomi kupujący po zmianie przepisów załatwiali w ten sposób

Co do tanich działek to zależy jaką chcesz kupić. Czy blisko do szkoły, kościoła, sklepów i komunikacji miejskiej :-? Jeżeli tak to prześle na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...