Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Po 14 mesiącach załatwiania podziałów i scalań, załatwiania pozwoleń, wypisów i wyrysów, pism i załączników maści wszelakiej, projekrów, badań geotechnicznych etc. wczoraj uprawomocnił się ostatni papierek pozwalający na sprzedaż działki, w sprawie której biegałem, latałem i rozświetlałem uśmiechem pokoje urzędnicze ...

 

... i właściciel sprzedał ją za plecami swojemu sąsiadowi a mnie poinformował łaskawca po fakcie

 

 

kurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.. :evil: :evil: :evil: :evil:

 

W związku z powyższym życzę wszystkim pięknej pogody budowlanej i więcej szczęścia w wyborze inwestycji. Niech wam ściany prosto się trzymają a kominki grzeją skutecznie. 8)

Na jakiś czas chyba znikam z forum.

Miło było

 

PS Ivo chyba jednak nie pojawię się na oblewaniu, bo w obecnym stanie ducha mógłbym zmonopolizować dostęp do alkoholu i goście mieli by mi za złe ))

 

hejka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak biegałem 3 miesiące za domkiem ss zadaszony

i jak już miałem wszystko kredyt ugadanego notariusza to gość powiedział ze bank mu się nie podoba i cala ta procedura z bankiem to po to żeby go oszukać.

Później był Styrobud w Obornikach Śląskich - chodziłem oglądałem i mówię ok wchodzę w to a oni mi, że na luzie mi to wybudują. Podpisujemy umowę (zwykłą pisemną :lol: ) generalnie każdy etap prac zaliczkowany poza ostatnimi 5% . JA im na to że raczej wolał bym przyrzeczenie w formie aktu notarialnego, a oni mi na to, że po co? ŻEBYM ICH PO SĄDACH CIAGAŁ - odpuściłem w tym samym momencie

 

W końcu przyszedł czas na archipelag od razu zaproponowali mi że zaczynamy od tego, że kupuję od nich działkę. zaliczka 10% a później każda wplata po wykonaniu prac. urzekło mnie uczciwe podejście do sprawy i właśnie zaczynamy budowę.

 

Precz z burakami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak z terminami? mam już szykować coś na tę parapetówę ??

 

 

Powiedz tylko kiedy a na pewno przyjedziemy :)

dobrze Dobrzyk gada! :) :)

Bartt, cholibka,rzeczywiscie można się solidnie wq., :cry: ale ponoć wszystko ma swój sens - tam by Wam pewnie źle było :oops: ,znajdziecie lepszą!!!!! uszy do góry!

 

pozdrówka ekipos!

y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Pozdrawiamy całą Grupę Wrocławską i mamy nadzieję, że nie jest za późno żeby dołączyć do waszego szczęśliwego grona. Do grona budujących dołączyliśmy w sierpniu 2002 r. kiedy to stanęły fundamenty naszego domku APS 99 na Kiełczowskich polach.

Na wiosnę ruszamy "z kopyta". Czy wie ktoś z was może ile jeszcze potrwa ta zima?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima - ja stawiam na koniec kwietnia.

W ciągu ostatnich paru lat tak było - w okolicach przełomu kwietnia i maja zrzucaliśmy kurtki puchowe i zakładaliśmy t-shirty.

Wiosny nie będzie. :(

Ponieważ przepowiadanie pogody mam w genach (góralskich) możecie mi zaufać - pogoda zrobi się po świętach wielkanocnych. :(

Hej!!

 

Ja to chyba się nie doczekam na to żeby móc zbudować - pozwolenie najwcześniej w maju, czerwcu lipcu.

Działka nie może być jeszcze nawet wytyczona, bo wszyscy swięci się jeszcze nie wypowiedzieli ze nie ma przeciwwskazań - archeolodzy, zabytki, energetyka, drogi etc.

Potem warunki, potem wytyczanie domku, potem znowu czekanie ... Zwariować można od tego czekania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVo,

a ta parapetówa to tylko dla wybranych, a czas i miejsce podane na pisemnym zaproszeniu :roll:

Bo jak nie..., to daj znać...

Pozdrowienia z zaśnieżonego parku...

 

tak dla wybranych...wyobraź sobie że zostałeś wybrany :wink:

a pisemne zaproszenie owszem będzie - jak sobie wydrukujesz czas i miejsce które podam :wink: :lol:

pozdrowienia z zasnieżonej Ligoty :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przepowiednie dotyczące pogody. Jedne nam się podobają innych nie przyjmujemy do wiadomości...

My też mamy dosyć czekania. Żeby chociaż już mury stanęły to by można było wyobrazić sobie resztę... Na razie kupujemy materiały z jednoczesnym składowaniem w hurtowni. Czy mieliście jakieś niedobre doświadczenia z takim płaceniem za materiały przed obiorem dostawy?

A może możecie nam polecić jakiś solidnych dostawców z dobrymi cenami. Na razie kupiliśmy strop w Nova Gips.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK - od Ciebie był chyba pytanie o mieszkanie komunalne we Wrocku? ja wykupiłam właśnie za 20% , jest to norma. I, umówmy się, to na prawdę mało!!!!

Pozdrawiam Wrocławian! Z dobrych wiadomości to właśnie podprowadzili nam gaz pod dom. Teraz będę szukać dla nas pieca.........!

No i (to do tych co u nas byli swego czasu..) mamy parę elementów kamiennych za domem w tym piekny mur z granitowych bloczków. To wszystko dzięki bliskości Strzegomia.

Będę też robić w domciu kominek - może o coś Was (kominkowcy) będę podpytywać......

 

Pozdrawiam ciepło (i wypatruję wiosny:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie dobrze ludzie....Szukam:

1. dobrej,

2. godnej zaufania,

3. uczciwej,

4. fachowej,

5. TANIEJ

ekipy budowlanej z okolic Jeleniej..... plizzzzz..... Bo tracę nadzieję.....

 

Dobra... ograniczam moje wymagania do dwóch punktów, niechaj będzie

1. dobra i

2. tania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...