Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Trociu,

ja kupowałem już 2 sezony : na ul. Gospodarskiej i na ul. Betonowej we Wrocku, workowany po 30kg z dowozem, Na Betonowej mieli z kopalni Piekary - bardzo dobry jakosciowo, moało spieków i popiołu. Na Gospodarskiej nie pamiętam skad przywozili ale jakość porównywalna z Piekarami.

Teraz chyba jeszcze sprzedają na wjeżdzie do Dobrzykowic za Libetem po prawej stronie ale nie sprawdzałem bo w tym roku nie będę kupował, zostało z zimy dość dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trociu,

ja kupowałem już 2 sezony : na ul. Gospodarskiej i na ul. Betonowej we Wrocku, workowany po 30kg z dowozem, Na Betonowej mieli z kopalni Piekary - bardzo dobry jakosciowo, moało spieków i popiołu. Na Gospodarskiej nie pamiętam skad przywozili ale jakość porównywalna z Piekarami.

Teraz chyba jeszcze sprzedają na wjeżdzie do Dobrzykowic za Libetem po prawej stronie ale nie sprawdzałem bo w tym roku nie będę kupował, zostało z zimy dość dużo.

Hej

Dzięki za info. Właśnie widziałem ten skład w Dobrzykowicach. Czy dobrze rozumiem, że to ten sam skład co na Gospodarskiej?

Ale co tam - wezmę wieczorem przyczepkę z budowy i rano zrobię objazdówkę. Od razu sobie nadproże nad drzwi wejściowe przywiozę z Domexu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem zapytać, nie ma ktoś z Was niepotrzebnej już siatki leśnej? Potrzebuję z 50mb.

 

Tomek u nas się wala siatka ale nie wiem czy bedzie tam akurat 50 mb-zapewne bedzie mniej,tzn kupowaliśmy chyba ponad 100 mb ale siatkowaliśmy nasze tymczasowe ogrodzenie i troche zostało w zwojach i leży + do tego jest rozwinięta i może troche uszkodzona siatka z ogrodzenia bo musieliśmy scięgnąć bo przeszkadzała naszym budowlańcom w odbieramiu transpotru tak że jak chcesz to podjedz sobie i zobacz czy to co mamy to Ci się przyda,może coś z tego wykorzystasz

jak jesteś zainteresowany to namiary podam na priva

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

a ja zupełnie z innej beczki... czy ktoś coś wie o filtrach do wody (takich na cały dom) , czy ktoś stosuje?

Czy ktoś stosuje lampy UV?

 

O zmiękczacze (uzdatniacze) już pytałem i wiem że są przydatne, ale cena, poza tym mają inną funkcję.

A masz jakas bardzo zla wode?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalcie się kto ma studnie, jaką kopaną wierconą, z pompą, ale jaką co z różdżkarzem :o

 

Ja mam wierconą z pompą Omnigena - do kupienia w Castoramie za 271 zł - super pompa ma do 8 barów i spory przepływ - nieźle daje radę - przy podłączonych 2 liniach zraszających po 50 m nawet zraszacz jeszcze działa :-)

 

Ostatnio robiłem testy i węże zraszające z Castoramy dobrze działają i nareszcie tuje wzdłuż ogrodzenia są podlewane bez mojego udziału i chodzenia przez godzinę z wężem :-D

 

Różdżkarz nie był potrzebny - wystarczył porządny wykonawca :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

a ja zupełnie z innej beczki... czy ktoś coś wie o filtrach do wody (takich na cały dom) , czy ktoś stosuje?

Czy ktoś stosuje lampy UV?

 

O zmiękczacze (uzdatniacze) już pytałem i wiem że są przydatne, ale cena, poza tym mają inną funkcję.

 

Zmiękczacz też oczyszcza wodę ;-)

 

Rozpoznałem temat jakiś czas temu i planuję zamontować zmiękczacz (najtaniej są w Allegro).

Przy okazji z ciekawości spytam w wodociągach jaka jest u mnie twardość wody.

 

Jeśli planujesz zestaw filtrów i dodatkowy kranik z wodą pitną to ostatnio widziałem takie filtry w gazetce PSB Mrówka w Jelczu za około 200 zł z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różdżkarz nie był potrzebny - wystarczył porządny wykonawca :wink:

 

i wystarczy żeby była woba bo to chyba najważniejsze :)

 

czasem jednak jest potrzebny różczkarz, jeszcze nie wierciłem, dam znać, ale studniarze powiedzieli że w szymanowie i tych okolicach to bez różczarza nie robią, chyba że chcę wodę z 30 metrów lub głębiej, bo na tych terenach woda płycej jest tylko w żyłach. A są miejsca gdzie kilka metrów pod ziemią jest wszędzie woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różdżkarz nie był potrzebny - wystarczył porządny wykonawca :wink:

 

i wystarczy żeby była woba bo to chyba najważniejsze :)

 

czasem jednak jest potrzebny różczkarz, jeszcze nie wierciłem, dam znać, ale studniarze powiedzieli że w szymanowie i tych okolicach to bez różczarza nie robią, chyba że chcę wodę z 30 metrów lub głębiej, bo na tych terenach woda płycej jest tylko w żyłach. A są miejsca gdzie kilka metrów pod ziemią jest wszędzie woda.

 

lakusz

my u siebie wierciliśmy z różczkarzem w trzech miejscach na działce i różczkarz wykrywał żyły w jednym miejscu na 18 w drugim na 24,doszliśmy do 30 metrów wiercenia i wody nie było ponieważ u nas glina straszna i niestety trafiały się nitki (cieki wodne)ale takie słabe że nienadawały się na studnie,powiedziano nam ze jeżeli chcemy wode to musielibyśmy wiercić głębiej ale akurat ta ekipa co była miała pozwolenie wiercenia tylko do 30 metrów(firma Gutex)a wujek tego gościa (też z firmy Gutex)ma pozwolenie na większe głębokości ale do wiercenia potrzebował wody a my dopiero teraz niedawno wybudowaliśmy wodociąg a oni wiercili u nas w zeszłym roku tak że może zdecydujemy się jeszcze w tym roku spróbować jeszcze raz powiercić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja również będę zakupować pstryczki firmy Berker,byłam w firmie ELGRA na Szczecińskiej,mam im podesłać mailem jakie chce i ile i mają mi podesłać oferte cenową tylko musze przelecieć się po domku i policzyć czego i ile mi potrzeba,zobaczymy jak to u nich wychodzi,Oninena też bede musiała sprawdzić bo jeszcze tam nie byłam,jak ktoś bedzie miał info na temat cen to prosze o info

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...