Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

w ostatnio modnym temacie szamb, nie mogę skontaktować się z właścicielem z Siedlakowic (sami pracownicy). Zamawiał ktoś u nich szambo? Wyjściowo chcą 3,5 tys. netto bez montażu i transportu, nie wiem co można utargować. Gdzie jeszcze na dolnym śląsku produkują szamba?

 

a czemu szukasz na dolnym slasku skoro gdzie inddziej jest duzo taniej, z montazem i kontakt bezproblemowy?

 

zmiana planów :)

 

Zamówiłem szambo z okolic radomia:

http://szamba.info.pl

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe

,,DĄB-BET’’

Krzysztof Tuszyński

26-634 Gózd k/Radomia

Kiedrzyn 20

Tel: 663-808-301

 

6m3 z transportem około 2tys.zł (przy 3 zamawiających) - facet zbiera chętnych z Wrocławia i dzieli koszt transportu po równo. Płatne przy dostawie, z wysyłką czeka aż zbierze się więcej chętnych czyli zapraszam do zamawiania. Taniej nie udało mi się zlokalizować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana planów :)

 

Zamówiłem szambo z okolic radomia:

http://szamba.info.pl

Taka mała uwaga. Podczas montażu zwróć uwagę, czy płyta wierzchnia rzeczywiście będzie na klej montażowy czy na piankę ;) Ja i tak nie dawałem wiary w szczelność i dodatkowo zaciągnąłem zaprawą i dysperbitem na zewnątrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaineresowanych szambami polecam tą stronke,sąsiad brał te szambo i jest ok.a cena nie zawsze jest adekwatna do jakości (jak to mówią ,za psie pieniądze psy jedzą ) i to się sprawdza bo widziałem u drugiego sąsiada i powiem krótko -żenada :evil: jeśli chodzi o jakość a wcale nie było aż tak tanie http://www.szambo.probud.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej szukam kogos do podbitki.

Poleccie kogos, prosze.

"Scala" miala mi zrobic juz w polowie sierpnia i nic. W polowie wrzesnia maja tynkowac, ale na razie sie nie odzywaja. Telefonow tez nie odbieraja. Juz nie mam sily.

U kogos w ogole cos robili? Jesli tak, to jak. Jacy z nich fachowcy?

 

W Scali nie pracuje już Maciej Widepuhl ten przedstawiciel handlowy i trudno rzeczywiście się z nimi kontaktować ale radze zadzwonić do centrali to podeślą kogoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo widziałem u drugiego sąsiada i powiem krótko -żenada :evil: jeśli chodzi o jakość a wcale nie było aż tak tanie

 

taaa, ładna reklama ;) Za 2-3 lata będzie u nas kanalizacja i nie widzę choćby jednego powodu aby dopłacać 1-3 tys. do "lepszego" szamba...

 

Czytając twój dziennik budowy zauważyłem że starasz się zaoszczędzić każdy grosz dla tego dziwi mnie twoja wypowiedz.A nie rozważyłeś :

1) nie masz 100% pewności że kanaliza będzie za 2-3 lata (nam też tak mówili i skończyło się na tym że tak do końca to nie wiadomo kiedy)

2) kiepskie szambo może ci nie wytrzymać tych 3 lat i co potem(smrodek pod oknem)

3) dobre szambo zawsze można pużniej wykozystać np.na deszczówke do podlewania

4) i naj ważniejsze finanse, pytałeś sąsiadów po ile jest woda? a jakie będą koszty poźniej,przykład (pod Wrocławiem woda jest po 2.70 zł m3 po ostatnich podwyżkach i niema kanalizy we Wrocku 5.40 zł m3 za ścieki (czyli jak sobie podlejesz ogródek to zapłacisz jak za ścieki) i bądź pewien żenie będzie to z kanalizą za 2.70 zł, a wywóz szamba to koszt 60-90 zł raz na 2-3 miesiące przy 10 m3 szambie.

Więc gdzie tu sens i logika ?

Pozdrawiam i przemyślcie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4) i naj ważniejsze finanse, pytałeś sąsiadów po ile jest woda? a jakie będą koszty poźniej,przykład (pod Wrocławiem woda jest po 2.70 zł m3 po ostatnich podwyżkach i niema kanalizy we Wrocku 5.40 zł m3 za ścieki (czyli jak sobie podlejesz ogródek to zapłacisz jak za ścieki) i bądź pewien żenie będzie to z kanalizą za 2.70 zł, a wywóz szamba to koszt 60-90 zł raz na 2-3 miesiące przy 10 m3 szambie.

Więc gdzie tu sens i logika ?

 

faktycznie ciężko Cię zrozumieć...

 

a tak poza tym to wystarczy założyć sobie podlicznik do wody ogrodowej i płaci się za podlewanie cenę samej wody (bez ścieków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam chwilkę to po kolei.

 

Czytając twój dziennik budowy zauważyłem że starasz się zaoszczędzić każdy grosz dla tego dziwi mnie twoja wypowiedz.

 

Nie prawda, oszczędzam tam gdzie można i ma to sens. W przeciwnym razie nie kupiłbym dachówki ceramicznej, okien z oknoplastu itd. Raczej staram się zmieścić w założonym budżecie, aby nie zostać z rozgrzebanym domem zanim zabraknie funduszy.

 

A nie rozważyłeś :

1) nie masz 100% pewności że kanaliza będzie za 2-3 lata (nam też tak mówili i skończyło się na tym że tak do końca to nie wiadomo kiedy)

 

Mam pewność, gminy mają unijny obowiązek zrobienia kanalizy do 2010 - później lecą kary lub zwrot funduszy, czyli będą się spieszyć. Zresztą wczoraj wieczorem przyłapałem na spacerku naszego wójta i jeszcze przepytałem o parę rzeczy, m.in. kanalizację.

 

2) kiepskie szambo może ci nie wytrzymać tych 3 lat i co potem(smrodek pod oknem)

 

No proszę Cię :) Każde może puścić, a nie wiem na jakiej podstawie zakładasz że w Radomiu robią tandetę? Normalny zbiornik z papierami, atestami etc. Powodem niskich cen w radomskim jest znacznie tańszy beton niż u nas, a także (w porównaniu z Wrocławiem) bardzo duża konkurencja.

 

3) dobre szambo zawsze można pużniej wykozystać np.na deszczówke do podlewania

 

Radomskie także można później do tego celu wykorzystać. Zbiorniki nie są jakimś szczególnym osiągnięciem technicznym, "wysmołowany" żelbet z dodatkami ;) W projekcie domu mam rozrysowane szambo do samodzielnego przygotowania/wylania i takie byłoby jeszcze tańsze, ale nie o to chodzi - na wszystko nie mam czasu i chęci... :)

 

4) i naj ważniejsze finanse, pytałeś sąsiadów po ile jest woda? a jakie będą koszty poźniej,przykład (pod Wrocławiem woda jest po 2.70 zł m3 po ostatnich podwyżkach i niema kanalizy we Wrocku 5.40 zł m3 za ścieki (czyli jak sobie podlejesz ogródek to zapłacisz jak za ścieki) i bądź pewien że nie będzie to z kanalizą za 2.70 zł, a wywóz szamba to koszt 60-90 zł raz na 2-3 miesiące przy 10 m3 szambie.

Więc gdzie tu sens i logika ?

 

W matematyce ;) Ściągnięte z radomskiego szambo 6m3 jest tańsze o ok. 1500zł niż lokalne. Koszt wywożenia 6m3 także jest dla mnie optymalny, najbliższe dwie firmy mają beczki o takiej pojemności. Jaka jest różnica między 90zł co 2 m-ce, a 40zł co 1 m-c? Żadna. Do podlewania ogródka będzie mała studnia ogrodowa, lub jeśli szybko zrobią kanalizę zbiornik po szambie. Zresztą to cudo, to i tak zło konieczne. Zakładałem zrobienie oczyszczalni, niestety warunki gruntowe nie pozwalają na jej budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę.

 

Mam pytanie czy ma ktoś z Was namiar na stolarza, który zrobi kuchnię z powierzonego materiału (pomoże mi zrobić zestawienie potrzebnych elementów).

Dokładniej to chodzi mi o kogoś kto zrobi skrzynki (chyba tak to się nazywa) a ja sama zamówię fronty fornirowane, blumy, uchwyty i blat, a on mi to ładnie złoży.

 

Pozdrawiam

Kamila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam ekipy do wykonania fundamentu pod ogrodzenie i wymurowania słupków (nie z klinkieru). Może macie jakieś sprawdzone?

Sprawa nie jest koniecznie na zaraz.

 

Bardzo proszę jak ktoś ma za sobą etap ogrodzenia o info :wink:

 

Kochani - podpowiedzcie :D :D

Chyba, że wszyscy co grodzili niezadowoleni są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam ekipy do wykonania fundamentu pod ogrodzenie i wymurowania słupków (nie z klinkieru). Może macie jakieś sprawdzone?

Sprawa nie jest koniecznie na zaraz.

 

Bardzo proszę jak ktoś ma za sobą etap ogrodzenia o info :wink:

 

Kochani - podpowiedzcie :D :D

Chyba, że wszyscy co grodzili niezadowoleni są?

 

Witam

ja również szukam ekipy do wykonania fundamentu pod ogrodzenie i jest z tym problem bo gdzie nie zadzwonie to mi odpowiadają że nie chcą robic takiego czegoś gdzyż to stało się nie opłacalne bo narobić się trzeba a do tego beton jest drogi i jak coś to tylko wchodzą w gre prefabrykaty ale mnie one akurat nie interesują bo musze mieś murek oporowy jak bede robić podjazd do garażu a te prefabrykaty się na to nie nadaja bo są za słabe

 

tak że będę wdzięczna jak ktos ma namiary na ekipe która robi fundamenty lane z betonu

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej to chodzi mi o kogoś kto zrobi skrzynki (chyba tak to się nazywa) a ja sama zamówię fronty fornirowane, blumy, uchwyty i blat, a on mi to ładnie złoży.

 

Pozdrawiam

Kamila

 

TAK TO TYLKO W ERZE :lol: :lol: :lol:

 

niekoniecznie, znam i takie przypadki, tylko zbyt daleko od Dolnego Śląska. Ludzie oszczędzają po kilka tysięcy.

 

Jeśli ktoś ma namiar na takiego stolarza to bardzo proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...