Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

BK - :lol: tak,tak z tym drzewem do kominka to u mnie akurat aktualne :lol: ....

 

Co do drewna - to ja wprawdzie nie mam jeszcze domu, tym bardziej kominka, nawet pozwolenia na budowę nie mam :(

ale mój luby ślubny marzy o takiej maszynie (chyba Stihl) do rębania drwa

i zrobię wszystko żeby mu to kupić.

Bo on ma kolegę który ma taką zabawkę, a on nie.

Macie takie fajne zabawki w swoich obejściach? Czy rąbiecie siekierą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK - :lol: tak,tak z tym drzewem do kominka to u mnie akurat aktualne :lol: ....

 

Co do drewna - to ja wprawdzie nie mam jeszcze domu, tym bardziej kominka, nawet pozwolenia na budowę nie mam :(

ale mój luby ślubny marzy o takiej maszynie (chyba Stihl) do rębania drwa

i zrobię wszystko żeby mu to kupić.

Bo on ma kolegę który ma taką zabawkę, a on nie.

Macie takie fajne zabawki w swoich obejściach? Czy rąbiecie siekierą?

 

eee tam, prawdziwy, meżczyzna rąbie prawdziwą siekierą a nie wysługuje się jakąś maszynką - żony mają wtedy na co popatrzeć 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK - Ci faceci :wink: :lol:

jak nie kolejka elektryczna to choć piła :lol: :lol:

 

a tak na serio - ostatnio kupowaliśmy juz pocięte....ale siekierę mamy....już mamy....bo ostatnio jak dobrzykowice zawziął się na kasztana to chyba była siekiera Smoka :lol: , pamiętasz yemiołka??

gwoli wyjasnienia dla BK - było to na spotkaniu letnim :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Dobrzykowice SAM ścinał stuletniego kasztana?

 

Też chciałabym takie coś zobaczyć :D

 

A propos zabawek - kolega mojego męża ma taka kosiarkę do trawy, do któej wsiada i którą jeździ po tej trawie, żeby ją ścinać, po całym ogródku (1 ha ogródka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak serdeczne przyjęcie. Niestety na imprezkę nie przybędę, bo każdy wolny czas spędzam na budowie, nawet czasami w niedzielę (ksiądz to chyba mnie przeklina :lol: ).

Teraz chyba kolej się przedstawić:

Duduję się w takiej małej wiosce koło Obornik Śl. która zwie się Skokowa. Jestem na etapie szykowania się do posadzek i tynków. Posadzki będzie mi robił chyba pan Zaremba, znany troszkę tu przez niektórych. Jestem jeszcze na etapie szukania ekipy do tynków, bo jeszcze się nie zdecydowałem czy chcę cem-wap czy gipsowe. I tu właśnie może mi pomożecie. Chodzi mi o rady, chętnie przyjmę namiary sprawdzonych ekip i jakieś wskazówki ile taka przyjemnośc w naszym regionie kosztuje.

Co do domku to zdjęcia możecie zobaczyć tutaj (tylko nie wiem czy uda mi się wpakować tutaj link więc z góry przepraszam za kłopoty)

[/url]http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=15236&q=kraraf&k=2

 

Dzięki za wszelkie rady i dzięki za to miłe powitanie.

Pozdrawiam

KrasnaLL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrasnaLL - oglądałam kiedyś dawno temu jakąś ruinę do remontu w Skokowej - ale ruina była straszeczna naprawdę :wink: :lol:

no i szkoda że jednak nie przyjedziesz :(

a co do tynków to ja mam tradycyjne...zaraz poszukam w dzienniku ile płaciłam, bo juz nie pamietam :-( ;-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krasnaLL - i już znalazłam: materiał + robocizna "tynki: wewnetrzne tradycyjne 14,5 PLN/m2 i zewnętrzne 16 PLN/m2"

Mam pytanie, czy jesteś zadowlona z ich roboty? I kiedy były kłdzione te tynki? Były robione z agregatu?

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrasnaLL - chciałam miec taki drobny piaseczek nie gładź i mam :-) co prawda w niektórych miejscach wyszło więcej w niektórych mniej, ale to w ogóle mi nie przeszkadza....ma wyglądać naturalnie, a jak będzie trochę postarzać to akurat tak mi pasuje :-)

agregat, a kiedy hmmmmmm znów musze się cofnąć do dziennika, bo cholerka skleroza :wink:

znalazłam: maj ubiegłego roku :-)

 

daj się skusic na spotkanie to będziesz te tynki mógł pooglądać, a nawet dotknąc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonesca, przeczytałem twój dziennik budowy i jest imponujący. Moim zdaniem powinnaś zgłosić do muratora chęć publikacji Twojego dzieła. Były by z tego niezłe kwartalniki. Ja niestety nie mam czasu żeby tak sobie popisać o mojej budowie.

 

Pozdrawiam

KrasnaLL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu prosze nie kuście tak. Naprawdę nie mam czasu a i w robocie mam zapie..... . Ale chyba jest mozliwośc podjechania w późniejszym terminie aby oglądnąć tynki? A ekipa skąd była? A gdzie dokładnie macie swoją twierdzę?

 

Pozdrawiam

KrasnaLL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee tam, prawdziwy, meżczyzna rąbie prawdziwą siekierą a nie wysługuje się jakąś maszynką - żony mają wtedy na co popatrzeć 8)

 

yhm, żony i nieżony, choć ja osobiście kasztana nie pamiętam :oops:, ale reflektuję na kolejne pokazy [[zielona morda]];

 

no i kosąąą, a nie jakieś tam samojezdne badziewia [tu puszczam oko do Gagaty :wink: , jeśli jeszcze o nas pamięta]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...