Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

dziekuje za slowa otuchy Wszsytkim a macie moze namiary na kogos kto robi audyt? czy kazdy kierownik budowy moze sie pod nim podpisac... bo generalnie maz zrobil kurs i moze zrobic taki audyt tylko jeszcze nie podpisac sie :-(

 

Własnie przed chwilą dzwoniłem do PINB. Jeszcze nie mają wytycznych czy w ogóle wymagać od nowego roku tego certyfikatu. Po szczegóły odnosnie jego wystawiania odesłano mnie do DOIIB a tam dowiedzialem się że ma to obowiazywac od 01.01.2009 i uprawnieni do wystawiania (więc i podbijania ) są :

- osoby posiadające magistra i uprawnienia do projektowania (z litery prawa bez żadnych innych kursów i egzaminów)

- osoby które ukończyły kurs lub studia podyplomowe i zdały egzamin w ministerstwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dziekuje za slowa otuchy Wszsytkim a macie moze namiary na kogos kto robi audyt? czy kazdy kierownik budowy moze sie pod nim podpisac... bo generalnie maz zrobil kurs i moze zrobic taki audyt tylko jeszcze nie podpisac sie :-(

powiem tak

jak zrobi audyt a na przyklad kolega z papierami to zweryfikuje (na ten przyklad) i sie podpisze to bedzie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za slowa otuchy Wszsytkim a macie moze namiary na kogos kto robi audyt? czy kazdy kierownik budowy moze sie pod nim podpisac... bo generalnie maz zrobil kurs i moze zrobic taki audyt tylko jeszcze nie podpisac sie :-(

 

Z artykułu w muratorze wynika że zaświadczenie nie może wystawiać sam sobie investor nawet jeśli ma uprawnienia oraz nie może wystawić kierownik budowy który prowadzi Twoją budowe - musi być obca niezalezna osoba.

 

A w sprawie Twojego kredytu, dla mnie dziwne jest że takie pismo przychodzi listem zwykłym - domniemam że to pewnie standardowe sztampowe pismo wysyłane do wszystkich z klucza którym upłynął termin :roll: - gdyby faktyczni działa się jakaś sprawa roszczeniowa powinno być poleconym.......

 

W paru sprawach bardzo kiedyś pomógł mi właśnie rzecznik praw konsumenta .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie ja pytam powaznie moze lajkonikowo troche- czy od nowego roku do dokumentow zwiazanych z odbiorem domu trzeba dolaczyc audyt?

 

lajkonikowo odpowiem, ze tak :x

a ta przyjemnosc kosztuje 1000zł :evil:

 

Parkte Twoje opinie o Millenium potwierdzaja ze banki teraz poszalaly i rzeczywiscie jest niewesolo

my refinansujemy teraz kredyt zaciagniety w PKO do Nordea, ale to co przezylismy nie miesci sie w glowie, kiedy juz spelnilismy wszystkie warunki i otrzymalismy info ze kredyt mozemy dostac bank ni z gruszki ni z pietruszki zazyczyl sobie zabezpieczenia na drugim domu :evil: :evil: :evil:

stanelo na dodatkowym ubezpieczeniu na zycie

 

dziekuje za slowa otuchy Wszsytkim a macie moze namiary na kogos kto robi audyt? czy kazdy kierownik budowy moze sie pod nim podpisac... bo generalnie maz zrobil kurs i moze zrobic taki audyt tylko jeszcze nie podpisac sie :-(

 

To co jest potrzebne do tego żeby móc się podpisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flowera

 

3mam kciuki, oby wszystko ułożyło się po waszej myśli.

Ja mam zapis w samej umowie o okresie 28 miesięcy, w regulaminie faktycznie nie widzę takiego zapisu.

 

Mam do szanownej grupy:

 

btw

 

Mamy piec na ekogroch... i juz mamy go dosc...

Obecnie od trzech swiatecznych dni (bo serwis nie pracuje) nie mamy ogrzewania, bo siadl sterownik tango negro plus...

Piec Heiztechnik, glosny podajnik itd.

Nie ma gdzie skladowac groszk, a koszty ogrzewania miesiecznego wynosza ok 800zl, dlatego proszę o opinę nt. ogrzewania elektrycznego i kosztow.

Jezeli macie tez jakiegos spradzonego fachowca to barzdo proszę o namiary.

 

 

Oraz jeszcze, czy macie kogoś kto robi starannie za przystępną cenę wykończeniowkę, chodzi mi o sufit podwieszany i kafle (miej wiecej cena) bo moj nie dość ze kosmicznie drogi to jeszcze fajans tłumaczy wielkością domu, że nie da sie dopilnować wszytskiego...

 

PS2.

Potrzebuje jeszcze sprawdzony preparat do czyszczenia matowych kafli Calle z Tubądzina - masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o info czy ma ktoś z Was firmę godna polecenia jeśli chodzi o okna z pcv.

Zależy mi również na sprawdzonym montażu, bo to jest podobno połowa sukcesu.

 

Z czystym sumienieom mogę polecic okna AVANTE od Krysiaka.

 

Polecam kontaktować się z Panem Wiesławem - właściciel

Bardzo sumienna, solidna firma

 

Zero partactwa, bez problemów z montażem.

 

http://avante.com.pl/index.php?lang=pl&mod=contacts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakusz podpisać sie moga

"- osoby posiadające magistra i uprawnienia do projektowania (z litery prawa bez żadnych innych kursów i egzaminów) znaczy inzynier z uprawnieniami

- osoby które ukończyły kurs lub studia podyplomowe i zdały egzamin w ministerstwie"

 

dzisiaj bylam w zudzie - u mnie jest tak,ze do 21 dni mozna uzupelnic brakujace lub niekmpletne zalaczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw

 

Mamy piec na ekogroch... i juz mamy go dosc...

Obecnie od trzech swiatecznych dni (bo serwis nie pracuje) nie mamy ogrzewania, bo siadl sterownik tango negro plus...

Piec Heiztechnik, glosny podajnik itd.

Nie ma gdzie skladowac groszk, a koszty ogrzewania miesiecznego wynosza ok 800zl, dlatego proszę o opinę nt. ogrzewania elektrycznego i kosztow.

Jezeli macie tez jakiegos spradzonego fachowca to barzdo proszę o namiary.

O piecach na ekogroszek jest już długi wątek na forum. Ogólnie masa z tym problemów. Miało być tak pięknie - zasypywanie co 5 dni w sezonie. A czym się kończy - po powrocie ze Świąt wewnątrz miałem 2 stopnie, bo węgiel się skończył, a że nie ocieplone to i szybko się wychłodziło.

Ale spalanie na poziomie 800zł/m-c to ponad 1 tonę. A to już za dużo. Może coś z ustawieniami trzeba zrobić.

To jest chyba wspominany wątek o piecach z zasobnikiem - polecam lekturę: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=2962289#2962289

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do okien to ja mam na profilach Shuco kupione u Przybyłkiewicza w Ratowicach i są sztywniejsze od np. Drutex Igloo.

 

Mój piec Enka 18 kW ze sterownikiem Tatarek spala aktualnie niecały worek 25 kg groszku na dobę (dom 145 m2 około 20 stopni w domu + 24 m2 garaż około 12 stopni).

Poza ogrzewaniem wody także CWU - zbiornik 140l - codziennie opróżniany przy okazji kąpieli.

Dom z Poromur 25 + styro 15 cm.

Wentylacja z reku i GWC.

 

Przy ustawianiu pieca zwróćcie uwagę, żeby obroty wentylatora były na 50-70%, a nie na 100% co mylnie zalecił mi serwisant, bo przy 100% piec ogrzewał mocno komin, na palenisku ciągle powstawały zgrzewy, i zużywał 2 razy tyle węgla.

Teraz mam ustawione: czas podawania 18s, przerwy 105s, wentylator praca 50%, wentylator przerwa 30% przez 30s, temperatura pieca 55 stopni (strefowo zmieniana na 52 i 57).

Kratka przy wentylatorze jest uchylona na 20-30% i przy tych ustawieniach jest ok.

Popiół wyrzucam co 2 doby, węgla dosypuję co 4.

 

Wyjeżdżając na sylwka skręciłem termostaty w grzejnikach na 1 i zobaczę czy szwagier będzie musiał dorzucać węgla przez 7 dni mojej nieobecności.

 

Aktualnie nowa ENKA ma jeszcze lepszy bajer - sterownik PID - sam się uczy i dostraja - sąsiad ma taki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do okien to ja mam na profilach Shuco kupione u Przybyłkiewicza w Ratowicach i są sztywniejsze od np. Drutex Igloo.

 

Mój piec Enka 18 kW ze sterownikiem Tatarek spala aktualnie niecały worek 25 kg groszku na dobę (dom 145 m2 około 20 stopni w domu + 24 m2 garaż około 12 stopni).

Poza ogrzewaniem wody także CWU - zbiornik 140l - codziennie opróżniany przy okazji kąpieli.

Dom z Poromur 25 + styro 15 cm.

Wentylacja z reku i GWC.

 

Wow, trochę policzyłem i wyszło mi że zużywasz ok 90kWh energii cieplnej dziennie, to bardzo dużo !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wlasnie dojrzalem do zakupu pstryczkow elektryczkow.

Jakis czas temu czytalem o grupie forumowej na pstryczki.

JA jestem zainteresowany Berkerem.

Czy moze tworzy sie nowa grupa chetnych na wspolne zakupy?

 

Pozdrawiam

 

ja również dojżałem do zakupu pstryczków

zapisz mnie też do grupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale miałem akcję przd świętami...

ekipa zainstalowała butle z gazem na zewnątrz, za parę dni gaz przyjechał i przy pompowaniu okazało się że butla jest nieszczelna (!!!)

gaz zaczą się ulatniać, przyjechały 4 jednosatki straży pożarnej + jednostka chemiczna + policja - DRAMAT;

najlepsze jest to że butla miała atest, po instalacji był przeprowadzony test szczelności a firma posiada ISO

starż mówiła że było zagrożenie wybuchu w promieniu 150 m , także skończyłbym z dziurą w ziemi po wybuchu za którą miałbym spłacać raty (:

wszystko skończyło sie dobrze a zdjęcia z akcji dodam do albumu zdjęć z budowy

 

motto:

lepiej dmuchać na zimne i nie palić koło butli z propanem :)

szok :o a nikt nie sprawdzał ci szczelności butli przed napełnieniem?Jest to niedopuszczalne :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

SUSPENSER napisał:

Mój piec Enka 18 kW ze sterownikiem Tatarek spala aktualnie niecały worek 25 kg groszku na dobę (dom 145 m2 około 20 stopni w domu + 24 m2 garaż około 12 stopni).

(...)

Dom z Poromur 25 + styro 15 cm.

Wentylacja z reku i GWC.

-------------------------------------------------------------------

niecały worek 25 kg groszku na dobę Czy to nie jest pomyłka?

25 kg x 30 dni = 750 kg/miesiąc x 7 miesięcy zimowych = 5,250 kg na sezon x 600 zł za 1t ekogroszku = 3 150 zł - koszt ogrzewania.

Czy dobrze liczę?

(przyjąłem średnio 30 dni w miesiącu, średnią cenę ekogroszku)

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

SUSPENSER napisał:

Mój piec Enka 18 kW ze sterownikiem Tatarek spala aktualnie niecały worek 25 kg groszku na dobę (dom 145 m2 około 20 stopni w domu + 24 m2 garaż około 12 stopni).

(...)

Dom z Poromur 25 + styro 15 cm.

Wentylacja z reku i GWC.

-------------------------------------------------------------------

niecały worek 25 kg groszku na dobę Czy to nie jest pomyłka?

25 kg x 30 dni = 750 kg/miesiąc x 7 miesięcy zimowych = 5,250 kg na sezon x 600 zł za 1t ekogroszku = 3 150 zł - koszt ogrzewania.

Czy dobrze liczę?

(przyjąłem średnio 30 dni w miesiącu, średnią cenę ekogroszku)

Pozdrawiam serdecznie

 

U mnie dokładnie jest tak samo, fakt, że dom jest póki co w szczerym polu i bez podbitki, ale i tak uważam, że ten ekogroszek to nie jest jakiś szał cenowy.

 

Ciągle chodzi mi po głowie ten piec KOSPEL i grzeanie tylko w II tarfie w nocy, bo przez dzien będzie ciepło, akurat długo jest ciepło po wyłączeniu ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Parkte

Myślałem, że przy nowym, dobrze ocieplonym domu, z GWC i paleniem ekogroszkiem jest taniej.

U mnie grzeje fundament grzewczy Legalett elektryczny. Jest znacznie taniej. Przy powierzchni 95 m2, parter, ściany Praefa 15 cm + 15 cm styropianu, grzanie II taryfa - za miesiąc średnio 280 zł.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...