Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witaj Parkte

Myślałem, że przy nowym, dobrze ocieplonym domu, z GWC i paleniem ekogroszkiem jest taniej.

U mnie grzeje fundament grzewczy Legalett elektryczny. Jest znacznie taniej. Przy powierzchni 95 m2, parter, ściany Praefa 15 cm + 15 cm styropianu, grzanie II taryfa - za miesiąc średnio 280 zł.

Pozdrawiam serdecznie

 

Jak dla mnie niestety nie

Dom 165mkw z garazem

Koszt zakupu samego pieca 8000zł

Do tego należy dodtać koszty wszelkiej eksploatacji z czasem i pracą własną na czele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

3150 zł uznajecie za zły wynik ??

- ja uważam że to bardzo dobry wynik.......

Grzałem już dom i prądem i gazem w oby przypadkach nie udało mi się zejsc z rachunkami poniżej 600 a w zimne miesiące ponad 800 zł (no chyba ze nie grzałem wcale :D )

 

800zł miesięcznie za prąd?

 

JAAAA to było by super, bo teraz to tyle kosztuje mnie ekogroch i jeszcze czas, transport, składowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3150 zł uznajecie za zły wynik ??

- ja uważam że to bardzo dobry wynik.......

Grzałem już dom i prądem i gazem w oby przypadkach nie udało mi się zejsc z rachunkami poniżej 600 a w zimne miesiące ponad 800 zł (no chyba ze nie grzałem wcale :D )

 

800zł miesięcznie za prąd?

 

JAAAA to było by super, bo teraz to tyle kosztuje mnie ekogroch i jeszcze czas, transport, składowanie

 

super ? ja na całodziennej taryfie za samo ogrzewanie (wiem bo mam pod licznik) płacę ok 300zł/mc !!! a jak skończy mi się taryfa budowlana to będzie z jakieś 150 zł. i to jest właśnie Legalet w ciepłym termosie :)

Zero czasu poświęconego na obsługę, nawet jak prądu nie będzie przez 3 dni, to w domu nadal będzie ciepło - sprawdzałem, wyłączając bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wlasnie dojrzalem do zakupu pstryczkow elektryczkow.

Jakis czas temu czytalem o grupie forumowej na pstryczki.

JA jestem zainteresowany Berkerem.

Czy moze tworzy sie nowa grupa chetnych na wspolne zakupy?

 

Pozdrawiam

 

ja również dojżałem do zakupu pstryczków

zapisz mnie też do grupy

 

Witam

 

Mam prosbe do forumowiczow organizujacych grupe pstryczkowa

o ujawnienie sie celem zasiegniecia informacji gdzie i na jakie rabaty mozna liczyc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3150 zł uznajecie za zły wynik ??

- ja uważam że to bardzo dobry wynik.......

Grzałem już dom i prądem i gazem w oby przypadkach nie udało mi się zejsc z rachunkami poniżej 600 a w zimne miesiące ponad 800 zł (no chyba ze nie grzałem wcale :D )

Oj mi sie wydaje ze to duzo z naszych prognoz duzo mniej zaplacimy za prad

My grzejemy pierwszy sezon pompa ciepla ciekawa jestem jak wyjdzie... w domku tez cieplutko 23-24 stopnie (taka temp lubimy)

pozdrawiam flowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj mi sie wydaje ze to duzo z naszych prognoz duzo mniej zaplacimy za prad

My grzejemy pierwszy sezon pompa ciepla ciekawa jestem jak wyjdzie... w domku tez cieplutko 23-24 stopnie (taka temp lubimy)

pozdrawiam flowi

Flowerka ja pisałem o grzaniu zwykłymi grzejnikami elektrycznymi..... bo tak miałem przez kilka lat........ niestety BARDZO drogo

A pompa to zupełnie inny temat :)

Wszystkiego dobrego w nowym roku - wszystkim życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki parkte:)

no wlasnie juz mi sie moja lazienka nie podoba (hahahah zartuje)

 

Mi się mój salon nie podoba, więc od nowego roku zmieniam, dałam sie przekonać do nie robienia podwiedszanych sufitów i teraz załuje, ale naszczęscie można to zmienić :)

 

Standard, im wiecej domków obejrzysz, tym mniej Ci się podoba, ten w którym mieszkasz :)

 

Co do ogrzewania, to ja mam takie hmm na wode :) I ten piec KOSPEL, grzeje wodę w grzejnikach i podłogówkę wdoną i podtrzymuje temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...