Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

tez sie wtrace co do kosztow ogrzewania.

mam nastawione 15 stopni bo jeszcze nie mieszkam.

cuw nie wlaczone.

grzane 105m2, strych nieocieplony, strop drewniany 20cm welny, sciany 12cm welny ale niefachowo ocieplone (mostki)

duze okapy, dobrze docieplone

gaz sieciowy, dwa razy przepalone po godzinie koza 6kW sosnowymi deskami

piec BBS20KW, krzywa grzania 1

4 grzejniki, mikropętla podlogowki

reku nie wlaczony

zero urzadzen "pomocniczych" typu lodowka, kuchenka, brak wytwarzajacych cieplo mieszkancow :)

beznadziejny dla oszczednosci uklad wzgld.stron swiata

 

od wrzesnia do teraz 140m3.

myslalam o kominku z pw ale chyba jednak w tym wypadku zrobie powietrzny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po analizie waszych wypowiedzi co do ekogrochu jż widać efkty, usatwilismy piec na 60st i odrazu mniej odpadow ze spalania.

Probujemy pokochac piec na ekogroch, chyba jedak ten prad to ni taki swietny pomysl.

 

z którego posta wywnioskowałeś że "prąd to nie taki świetny pomysł" ?

 

Chociażby po wypowiedzi frankai i po temacie w ktorym sie udzielam a popos ogrzewania.

W sytuacji obecnej, bez okolicznych domostw, podbitki i regulatorów prąd jest tak jak napisałam nie najlepszym rozwiązaniem, ale wez pod uwagę, że każdy mierzy wg swoich potrzeb.

 

Jeszcze i tak muszę przemyśleć rozwiązanie kotłowni ktora jest bezpośrednio przy salonie... beznajdziejnie pomyślane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai swietnie to wyglada ale czy ja dobrze widze, ze jetki tez oplytowales?

 

Nie. Tak jak pisałem - na jętkach leżą deski tworzące podłogę stryszku, a opłytowane są kleszcze. W sumie teraz już nie pamiętam, czy kleszcze obłożyli ociepleniem (tak sugerowałem) czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie może jakiegoś bystrego tapicera albo zakład produkujący mechanizmy do kanap? Przejrzałem kilka stronek takich zakładów i nie ma tego, co poszukuję. Ale ab ovo - byliśmy dziś z małżonką w salonie mebli i zakochaliśmy się w sofie S28-C, którą handluje ERAMEBEL

Urzekła nas jej zarówno wygoda jak i design. Problemem jest tylko kolorystyka - biel lub czerń. Gdyby udało się znaleźć mechanizm, to dałbym do zrobienia elementy z kwasówki, a jakiś tapicer by to obił. Nie mam jednak pojęcia gdzie szukać mechanizmu :-? Jest to w sumie 5 stopniowy zatrzask z resetem, taki jak często jest w zagłówkach samochodowych, tylko od 0 do prawie 90 stopni, bo w zgłówkach to pewnie 0-20 stopni.

 

Oto widok przy największym podniesieniu:

 

http://sklep.eramebel.pl/photo/product_big/2/d/1/6_2d11cbc21509.jpg

 

I pełnym rozłożeniu:

http://sklep.eramebel.pl/photo/product_big/2/d/1/2_2d11cbc21509.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai swietnie to wyglada ale czy ja dobrze widze, ze jetki tez oplytowales?

 

Nie. Tak jak pisałem - na jętkach leżą deski tworzące podłogę stryszku, a opłytowane są kleszcze. W sumie teraz już nie pamiętam, czy kleszcze obłożyli ociepleniem (tak sugerowałem) czy nie.

 

aha mnie sie wydawalo, że jętki łaczace krokwie u szczytu nazywa sie kleszczami, choc nadal sa to jetki

ale wyglada to bombowo

 

mebel też niezgorszy, ale nie wiem, kto moglby go wykonac

 

ale zimno co nie? ide jutro na sanki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie. Tak jak pisałem - na jętkach leżą deski tworzące podłogę stryszku, a opłytowane są kleszcze. W sumie teraz już nie pamiętam, czy kleszcze obłożyli ociepleniem (tak sugerowałem) czy nie.

 

aha mnie sie wydawalo, że jętki łaczace krokwie u szczytu nazywa sie kleszczami, choc nadal sa to jetki

ale wyglada to bombowo

 

mebel też niezgorszy, ale nie wiem, kto moglby go wykonac

 

W sumie nie sprawdzałem jak się to fachowo nazywa. Projektant i fachowcy mówią na te krótkie kleszcze, w projekcie jest oznaczone jako "KL", więc pewnie tak jest. Poniżej zdjęcie przed ułożeniem podłogi, więc widać i jętki i kleszcze, oraz jak nieduży jest stryszek. Mimo wszystko po wykończeniu prezentuje się fajnie. W poniedziałek pstryknę może fotki. Podłoga tam ma chyba 11 x 3.80m, więc jest troszkę miejsca na "przydosie". W lecie trafią tam zimowe lompy, w zimie grill i materace do pływania.

 

Mebel super i aż się dziwię tak niską ceną. Szukałem okuć i natknąłem się na stronę STALMOT'u. Mają nawet bardziej udziwnione okucia, więc wysłałem e-mail. Jeżeli znajdę okucie, to i fachowiec się znajdzie. Spodobały nam się z żoną drzwi Technidoor G&W-L i G&W-S, ale cena i kolorystyka już mniej. Namówiliśmy fachowca, żeby takie wykonał. Póki co szwagierce, ale wkrótce namówimy kolejnego (tamten dostał do głowy), żeby zrobił je nam. Swego czasu wymyśliłem sobie łóżko z demontowanymi bokami, żeby synek wyszedł "zza krat" i nie spadał, oraz by go nie wymieniać jak urośnie i dać mu porządny materac. Znalazł się fachowiec, który to zrobił. Nie widzę powodu, żeby tej sofy nie podrobić. Jak nie znajdę okuć, to noszę się też z zamiarem zamówienia oryginału i ... wymiany obicia (marnotrawstwo materiałów :-? ) 1780zł to nie majątek. A może wysłaliby sofę bez obszycia? :roll:

 

Oto zdjęcie więźby

http://images36.fotosik.pl/45/4c89a7db96239643.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Wszystkich w Nowym Roku :lol:

 

 

AnetkaS

dwa lata temu dabell udzieliła mi takiej rady :

 

 

http://foto.m.onet.pl/_m/b1b9cd104d9acbcf3b47412e95542bbb,5,19,0.jpghttp://foto.m.onet.pl/_m/71008665b73cd7318be85a90bf50edc7,5,19,0.jpg

 

halszko - przy okazji murowania szczytów - przypilnuj murarza, żeby zostawił miejsce na ocieplenie od góry ściany na grubość wełny. U mnie widać to przy daszku - jest w sumie 12 cm (2x6cm) styropianu ekstrudowanego od góry między dachówką a ścianą. Od środka będzie między ściana a krokwią ok. 15 cm szerokości na wełnę a na ścianę z zewnątrz 15cm styro (schowa się w nim ta krokiew dostawiona od zewnątrz do ściany- ściana będzie otulona ociepleniem od każdej strony. Nie będzie mostków cieplnych.

 

Pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się gdzie w okolicy Jelcza warto kupić ekogroszek workowany ?

 

Ktoś kiedyś pisał o tym na forum, ale nie mogę znaleźć tego posta :(

Hej

 

Ja do siebie zamawiam z dowozem od faceta z allegro. Ostatnio przywiozl mi dwie palety (1,5 tony). Teraz musze domowic jeszcze z 3 palety. Za dowoz dolicza tylko 30zl a rozladunek prosto z samochodu do garazu na wozku wiec nosic nic nie trzeba.

Czy tak nie będzie prościej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się gdzie w okolicy Jelcza warto kupić ekogroszek workowany ?

 

Ktoś kiedyś pisał o tym na forum, ale nie mogę znaleźć tego posta :(

Hej

 

Ja do siebie zamawiam z dowozem od faceta z allegro. Ostatnio przywiozl mi dwie palety (1,5 tony). Teraz musze domowic jeszcze z 3 palety. Za dowoz dolicza tylko 30zl a rozladunek prosto z samochodu do garazu na wozku wiec nosic nic nie trzeba.

Czy tak nie będzie prościej?

 

Zamówiłem w piątek 1,5tony ekogroszku luzem 580zł/tona :) Za taką różnicę w cenie ponoszę węglarki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...