Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

http://www.kape.gov.pl/PL/index.phtml

 

Strona z rzekomymi audytormai którzy zrobią certyfikat energetyczny...

Jeżeli chocidzi o wrocław, to albo nie odpowiada telefon, albo mieszkania prywatne.

 

Dzwoniłam do KAPE 022 626 09 10 trzeba rozmawiać z p. Łukaszem Sikorą wew. 225

 

Jakaś paranuja, wymagają dok. a nie ma kto [tzygotować takowego...

 

Macie jakieś doaidczenia od. certyfikatów...

 

A wymagają już w PINB? Może uda się złożyć bez - jeśli każą donieść, to wtedy szukać. Najlepiej tak właśnie zrób, bo może jeszcze będą przymykac oko na brak.

Ustawa mówi wprost że certyfikat może podbić KAŻDY z uprawnieniami budowlanymi LUB osoba po specjalnym przeszkoleniu (np. filolog :lol: ). Jest to bzdura, ale może sam sobie opracujesz i wyliczysz a jakiś kierownik budowy (byle nie twój) podbije papierek ...

Metodologia liczenia jest prosta dla osób znających temat, jest szablon, znajomi architekci szacują koszt na 300-400 zł od małego domu. Może nawet mniej.

Zadzwoń po prostu do jakiegokolwiek kierownika budowy. Albo architekta z uprawnieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

flowera,

pisz skargi dwie - jedna prosto do prezesa banku (zapewniam cię że musi przeczytać i że przeczyta) a druga standardową ścieżką, obie listem poleconym. Opisz sytuację - dziecko, problemy, podkreśl że jesteś rzetelnym płatnikiem i że się wywiązujesz z zobowiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

juz kiedys zlozylismy skarge na ten oddzial ale to nic nie dalo...jak widac...

 

drazliwa niestety jestem fakt, bo juz mam dosc tego uzerania sie chcialabym spokojnie na wsi mieszkac i nie myslec o bankach etc etc...

 

Obecnie banki dostały głupawy i czepiają się wszystkiego co możliwe, kredyty hipoteczne przestały być trendy... Cierpliwość pewnie się u Ciebie skończyła, mogę tylko doradzić Ci abyś konsekwentnie walczyła o swoje. Metody są różne od "nękania" osoby która prowadzi Wasz kredyt, przez skargi, po urządzenie takiej jazdy w oddziale, że długo będą pamiętać o swoich błędach 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retopal z tego co pamiętam ma trochę mniejszą wartość opałową. Ale kurcze w cenie poniżej 600zł/t to chyba bym się nie zastanawiał.

Tylko to trochę daleko z Kobierzyc do mnie. Mieli tam workowany? Pamiętasz?

 

http://www.emiasto.org/firma25556_gminna_spoldzielnia_samopomoc_chlopska.html

 

Zapytaj, ale nie widziałem nic po workowanego. Dla mnie retopal jest ok, wartość energetyczną ma znacznie większą od miału - a jeszcze transport dostałem gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest więcej osób na forum które mają kredyty w millenium i zbliża im się termin zakończenia budowy zapisany w umowie ?

 

Zastanawiam się czy się "wychylać" i składać pismo o przedłużenie tego terminu, czy czekać na ruch ze strony banku, a w tym czasie czym prędzej kończyć budowę - w naszym przypadku garaż, a tu pełno śniegu i mróz :( i zbierać papiery ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

My tez mamy kredyt w Millenium. Trochę przez zakończeniem naszych 18 m-cy do ukończenia budowy dostaliśmy pismo z banku, że należy przedstawić dokumenty,że budynek jest odebrany. Wtedy złożyliśmy w oddziale wniosek (pismo), że prosimy o przesunięcie terminu o rok i po jakis dwóch tygodniach przyszła odpowiedź (pismo do domu), że się zgadzają. Pani w oddziale mówiła, że dobrze, że szybko przyszlismy i przed terminem (18m-cy) wnioskowaliśmy o przedłużenie. Ale to było dopiero I-szy raz przedłużane. Flowera też zdaje się za I-szym razem nie miała problemów, więc.... :-?

Ogólnie to my na razie nie mieliśmy problemów z naszym kredytem, tfu, tfu, tfu ...

Podrawiam i trzymam kciuki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam odbiór

 

Miałam trochę stracha, bo w pozwoleniu na budowę było szambo, a w międzyczasie podciągnęli nam kanalizę. Jakoś w ferworze walki zapomnielśmy :oops: wystąpić o zmianę pozwolenia i mieliśmy samowolkę kanalizacyjną odebraną przez Exprim:roll: W zud nikt się nie dopatrzył

 

Teraz spokojnie mogę planowań wiosenne remonty :-? Popękały nam poziomo na jednej wysokości wszystkie tynki na działówkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pilnie poszukuje sprawdzonego fachowca od kominków

Zgory dziekuje za info

 

Pozdrawiam

Pojedź na strachocińską tam gdzie robią nagrobki i sprzedają kamień - pan poda ci namiary na panów od kominka. Nie słuchaj tego co gada właściciel tylko umawiaj się prosto z chopakami.

Nie chcą się targować, trochę trzeba czekać, ale jak się biorą do roboty to solidnie i szybko. Rozumieją to co się do nich mówi, są OK.

U nas wyszło super.

Może znajdę jakieś telefony do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile kosztowała by mnie cała instalacja, piec, dodatkowy komin (który dak wogule głupio by wyglądał ze względu na to w jakim miejscu mam "pom.gosp." ), dodatkowo, pomieszczenie z piecem musi mieć went. grawitacyjną, która powodowałaby spore straty ciepła, itd... w mieszkaniu w kamienicy ok 60m2 w zimie za grzanie gazem wychodzi jakieś 300-400zł, a ja tyle nie płacę za prąd !!!

 

czyli jesteś wyjątkiem - bo wszystkim bardziej opłaca się gaz z sieci tylko nie Tobie - no cóż zdarza się...

 

Mam teścia który jak coś kupuje to zawsze ma super okazję za pół ceny, jego Astra pali 6 no góóóóóra 7l w mieście moja (ten sam model po kapitalnym remoncie silnika i o połowę mniejszym przebiegu) 9-10l tak, że się przyzwyczaiłem... :)

 

co do kosztów... liczysz koszt postawienia komina i instalacji CO tradycyjnej... a ile więcej kosztowało wybudowanie domu, który ma tak niskie zapotrzebowanie na ciepło jak Twój? BTW: jaką kubaturę ogrzewasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o polecanego na forum pana od kominków ze Strachowickiej 42c to jest to firma Jakar nr tel.501 164 421 lub 664 437 573. U nas był pan Darek.

A ile kosztuje taki odbiór komina do odbioru budynku?

Oj nie wiem, czy oni zajmują się odbiorami kominiarskimi ... oni bardziej od montażu kominków ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...