Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki za odpowiedź, ale jeszcze skorzystam z okazji i was trochę pomęczę ;)

Nie pytaj za dużo, bo nie skończę nigdy tej chałupy ;)

 

Następne pytania na temat ogrzewania podłogowego kontra grzejnikowego:

 

1. Czy słyszeliście coś na temat złego wpływu podłogówki na ludzi z problemami typu żylaki lub innymi?

Tak - słyszałem. O potworze z Loch Ness też słyszałem :wink: Na marginesie - mam w spadku genetycznym żylaki, a podłogówkę... robię u siebie.

 

2. Czy podłogówka sprawdzi się w pomieszczeniach z większą ilością mebli, tzn. mamy dajmy na to gabinet, gdzie stawiamy sobie pod ścianami biblioteczki, szafki itp. W związku z tym pod meblami nie kładziemy rur podłogówki, ale raczej w centrum pomieszczenia, a co za tym idzie mamy mniej rur w pomieszczeniu i podłogówka nie jest w stanie ogrzać pomieszczenia należycie.

Niekoniecznie - szafki bywają też na nóżkach. Podłogówka może wydać z siebie nawet 100W/m2. Oczywiście lepiej jej tak nie męczyć, zwłaszcza gdzie się przebywa. Typowy dobrze ocieplony dom wymaga 60W/m2 powierzchni, więc?

 

Przyczepiłem się do tej podłogówki, ponieważ miałem zamiar prawie cały dom w nią zaopatrzyć, ale teraz nie jestem do końca pewny, czy to dobry pomysł?

Strzel sobie termosik jak Lakusz, to nie będziesz się bał.

Ja jestem przeciwnikiem podłogówki w sypialni, ale na zasadzie, że się naczytałem i nie lubię spania przy grzejniku. Z podłogówką w pewnym sensie tak jest, ale praktyki nie mam.

W małej łazience będzie zbyt mało podłogi, ale tam i tak przyda się "drabinka". Można też zabawić się tam w ścienne ogrzewanie - jest dużo ścian, a nie wszystkie trzeba dziurawić.

Słyszałem kiedyś o wannie w której obudowę włożono rurki - woda w niej nie stygła tak szybko 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o pomoc

 

Proszę powiedźcie ile wyniósł wasz koszt robocizny płyt regipsowych na poddaszu ( montaż profili i przykręcanie płyt za 1m2 i szpachlowanie) u mnie fachowcy krzyczą 50zł za m2, wydaje mi się że to trochę za dużo . Proszę o jakiś porównanie bo jutro jadę na rozmowy negocjacyjne. Wcześniej za wełnę i przybicie płyt osb wzieli 24zł za m2. Wydaję mi się że chcą ze mnie zdzierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi26 w skrocie Ci powiem- ze teraz jest czas inwestorow...

negocjuj cene - pol roku temu 50zl to bylo ok, ale teraz ...niekoniecznie

 

batafuko podlogowka jest ok, ale musi Ci ktos to dobrze policzyc bardzo nawet dobrze...i musi dzialac na niskich parametrach poza tym duzo zalezy od grubosci betonu na posadzce, teperaturze na zasilaniu pieca...wszystko to musi ze soba grac...jesli ktos to porzadnie zaprojektuje i porzadnie polozy to bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

odnośnie pstryczków, dziś wlasnie zakupilem Berkera z rabatem specjalnym 21%,

jestem zadowolony no i cena nie jest powalająca, (mnie bez klawiszy i ramek wyszlo na domek ponizej 1000 zl)

jakby ktoś mial jeszcze ochotę, bo nikt się nie zglosil podam na priv tel. do przedstawiciela, jest mozliwy odbior po zamowieniu we Wroclawiu

 

pozdrawiam

Bzyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia z podłogówką i grzejnikami - 3 lata (trochę więcej)

Domek nieduży, ale parterowy, salon w sumie ok 50 m2 (z kuchnią) - całość w podłogówce, podłogówka w korytarzyku i łazienkach, w pomieszczeniu gospodarczym. Grzejniki w garażu (ze zrozumiałych wzgledów nie ma tam podłogówki), pokojach i w większej łazience. TO była najlepsza decyzja - łazienka nie jest duża (ok. 8 m2), jest tam podłogówka ale grzejnik (drabinka) jest niezbędny. Nie byłoby tak ciepło bez tego grzejnika.

W małej łazience tylko podłogówka, ale ponieważ częściowo jest to kotłownia (zasobnik, zbiornik do kominka, i dużo rurek które dają sporo ciepła) nie jest potrzebny grzejnik. w tym akurat pomieszczeniu musi być wentylacja "tradycyjna" (jest tam kocioł na propan).

Podłogówka jest OK ale grzejniki dają szybszy efekt przy np. rozpalaniu w kominku - po 15 min już można poczuć efekt, przy podłogówce nie da rady tak szybko.

Obawialiśmy się ogrzewania salonu tylko podłogówką więc wyprowadzone są rury pod grzejniki w ścianach, na wszelki wypadek. Ale nie będzie to konieczne. Dodatkowym źródłem ciepła (choć bardzo znikomym) jest kominek - trochę przez szybę idzie ciepła, reszta do płaszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na wiosne planuje ruszyc z budowa Dandysa z pracowni Domena w Szewcach ok Wroclawia.

Bylabym wdzieczna za jakies wskazowki dotyczacego budowy tego domu, propozycje, a takze kosztorys. Wiem, ze kazdy buduje z roznej jakosci materialów i ma inne ceny, ale chociaz srednia cena stanu surowego otwartego i zamknietego jaka wydaliscie pomoze mi przygotowac sie finansowo ;)

No i rowniez chetnie bym zobaczyla ten dom w realu w woj. dolnoslaskim !

Pozdrawiam i bardzo prosze o info !! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak długo mnie nie było - wprowadzałem się :))

Przede mną 3 noc.

 

Wpadłem zerknąć co i jak u Was. Widzę, że nie próżnujecie;)

Mam nadzieję, że nikomu zima nie narozrabiała.

 

Mam dla Was drobny komunikat ; mój hydraulik - porządny gość, solidny fachowiec i zna się na rzeczy - podłączał u mnie wczoraj kuchnie gazową i mówił mi, że wypadła mu jakaś gruba robota z harmonogramu więc jest wolny i szuka nowego zlecenia. Dla zainteresowanych podaję namiar; Adam 602253166.

Można się targować ;) U mnie robił, całą instalację z solarami, kotłownią i gazem. Białego montażu nie zdąży,ł bo sam sobie poradziłem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o pomoc

 

Proszę powiedźcie ile wyniósł wasz koszt robocizny płyt regipsowych na poddaszu ( montaż profili i przykręcanie płyt za 1m2 i szpachlowanie) u mnie fachowcy krzyczą 50zł za m2, wydaje mi się że to trochę za dużo . Proszę o jakiś porównanie bo jutro jadę na rozmowy negocjacyjne. Wcześniej za wełnę i przybicie płyt osb wzieli 24zł za m2. Wydaję mi się że chcą ze mnie zdzierać.

 

W sumie to nie pamiętam, ale moi rok temu wzięli chyba 50zł za wszystko: ocieplenie, płyty G-K i szpachlowanie. Zrobione jest idealnie. Niestety z pół roku na nich musiałbyś poczekać, bo są rozchwytywani. Jedyna ekipa którą szczerze polecam. No i nie wiem jak się zapatrują na roboty wyjazdowe nie u swoich starych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuję do ocieplenia poddasza można teraz znaleźć ekipę już od 25 zł na gotowo. My ocieplenie i płyty robilismy sami. Teraz wchodzi ekipa od szpachlowania i zacierania Jeśli się sprawdzą, będę ich polecać, bo są bardzo konkurencyjni cenowo. Ja podobnie jak Darek, polecam mojego hydraulika, Marcina Ostrowskiego. Bardzo porządny gość i co najważniejsze nie olewa klienta jak już weźmie kasę. Moge go z czystym sumieniem polecić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie pamiętam, ale moi rok temu wzięli chyba 50zł za wszystko: ocieplenie, płyty G-H i szpachlowanie. Zrobione jest idealnie. Niestety z pół roku na nich musiałbyś poczekać, bo są rozchwytywani. Jedyna ekipa którą szczerze polecam. No i nie wiem jak się zapatrują na roboty wyjazdowe nie u swoich starych klientów.

Zaczyna mi coś lepiej świtać, że 15zł to były płyty, a szpachlowanie 25zł. Szacunkowo mam jakieś 210m samych G-K, ale do tego dochodziło szpachlowanie zwykłych ścian minimum 20m i inne prace które wykonali - jakieś malowania, dziury w kominie, konstrukcje G-K pod płytki w innych pomieszczeniach. Sumarycznie było to 12 000.

Goście robili naprawdę dokładnie i wszystkie dupperele co chciałem "przy okazji". Mieli co się bawić, bo obkładanie kleszczy czy konstrukcji w wykuszu nie należało do łatwych a stryszek 1.25m wysokości do przyjemnych. Sami doradzali jak rozwiązać każdy detal, a niektóre wymagały u mnie naprawdę dużo myślenia. Co ważne - do ostatniego dnia roboty nie wzieli ani złotówki !!! Tu przy okazji taka ciekawostka - im ktoś jest lepszym fachowcem i łatwiej się z nim dogadać - tym mniejsze bierze zaliczki !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu przy okazji taka ciekawostka - im ktoś jest lepszym fachowcem i łatwiej się z nim dogadać - tym mniejsze bierze zaliczki !!!

 

Z tym masz rację, u mnie także tylko pierwsi partacze próbowali wyciągać łapki. Ekipy z polecenia brały wypłaty wyłącznie wg wcześniejszych uzgodnień.

 

Czym łączyli płyty? Taśmą czy fizeliną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak Darek, polecam mojego hydraulika, Marcina Ostrowskiego. Bardzo porządny gość i co najważniejsze nie olewa klienta jak już weźmie kasę. Moge go z czystym sumieniem polecić.

 

Czy możesz podać namiary na tego hydraulika?

 

Witam, na wiosne planuje ruszyc z budowa Dandysa z pracowni Domena w Szewcach ok Wroclawia.

Bylabym wdzieczna za jakies wskazowki dotyczacego budowy tego domu, propozycje, a takze kosztorys. Wiem, ze kazdy buduje z roznej jakosci materialów i ma inne ceny, ale chociaz srednia cena stanu surowego otwartego i zamknietego jaka wydaliscie pomoze mi przygotowac sie finansowo ;)

No i rowniez chetnie bym zobaczyla ten dom w realu w woj. dolnoslaskim !

Pozdrawiam i bardzo prosze o info !! :wink:

 

Tak się składa, że znam te okolice bardzo dobrze (od strony hurtowni, wykonawców i w ogóle), więc ewentualnie służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym masz rację, u mnie także tylko pierwsi partacze próbowali wyciągać łapki. Ekipy z polecenia brały wypłaty wyłącznie wg wcześniejszych uzgodnień.

 

Czym łączyli płyty? Taśmą czy fizeliną?

 

Nawet nie wiem. A co to jest ta fizelina? Na fakturach z hurtowni jedyne taśmy to "duct tape" (tą chyba łączyli folię) i taśma maskująca PVC. Jest też jakiś "klej gipsowy". Nie kojarzę, żebym na łączeniach widział taśmę. Obejrzę wkrótce ponownie, ale kojarzę póki co 2 minimalne pęknięcia (trzeba się wpatrywać) przy oknie na piętrze (jeszcze nie malowane, więc będzie poprawione), oraz jedno minimalne na stryszku. Biorąc pod uwagę, że to budowa i wahania temperatur i wilgotności były duże to rewelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łączenia płyt przed szpachlowaniem zaciąga się siatką lub fizeliną

 

Fizelina jest cieńsza i w dłuższym okresie podobno lepiej zapobiega pęknięciom. W każdym razie u siebie będę jej używał.

 

A rok to już dłuższy okres czy jeszcze nie? Z pewnością u mnie pomaga stabilny dach - drewno dawno już się "ułożyło", bo domek czekał 7 lat, aż przestanę jeździć po świecie. Co prawda była poprawka dachu w 2004, ale polegająca na wzmocnieniu ścianki kolankowej i dołożeniu płatwi.

 

Zapytam gościa jak przyjdą malować, ale wiem, że znajomi mieszkają już ponad 3 lata i dalej go chwalą, więc to jak robi chyba się sprawdza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

odnośnie pstryczków, dziś wlasnie zakupilem Berkera z rabatem specjalnym 21%,

jestem zadowolony no i cena nie jest powalająca, (mnie bez klawiszy i ramek wyszlo na domek ponizej 1000 zl)

 

Czy ten rabat jest faktycznie taki duży? Zastanawiam się jakie ceny pstryczków można uzyskać u wykonawcy elektryki, który przecież ma z definicji duże upusty w hurtowniach? Może elektryk załatwi to z podobnym upustem i zaoszczędzimy sobie trochę czasu?

 

batafuko podlogowka jest ok, ale musi Ci ktos to dobrze policzyc bardzo nawet dobrze...i musi dzialac na niskich parametrach poza tym duzo zalezy od grubosci betonu na posadzce, teperaturze na zasilaniu pieca...wszystko to musi ze soba grac...jesli ktos to porzadnie zaprojektuje i porzadnie polozy to bedzie ok

 

Właśnie byłbym wdzięczny za namiary na jakiegoś sprawdzonego specjalistę, który to dobrze policzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...