Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A rok to już dłuższy okres czy jeszcze nie? Z pewnością u mnie pomaga stabilny dach - drewno dawno już się "ułożyło", bo domek czekał 7 lat, aż przestanę jeździć po świecie. Co prawda była poprawka dachu w 2004, ale polegająca na wzmocnieniu ścianki kolankowej i dołożeniu płatwi.

 

Zapytam gościa jak przyjdą malować, ale wiem, że znajomi mieszkają już ponad 3 lata i dalej go chwalą, więc to jak robi chyba się sprawdza :)

 

i tak najważniejszy jest dobry wykonawca, dobry zrobi poprawnie najgorszymi materiałami, partacz.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

łączenia płyt przed szpachlowaniem zaciąga się siatką lub fizeliną

 

Fizelina jest cieńsza i w dłuższym okresie podobno lepiej zapobiega pęknięciom. W każdym razie u siebie będę jej używał.

 

Sprawdziłem dokładniej i na jednej z faktur mam: taśma fibermesh 90 . Z kolei tutaj opisują gdzie dawać z włókien a gdzie papierowe. To jednak zależy od miejsca i od fachowca.

 

==========

 

A teraz z cyklu "chwalę się" ;)

 

Oto stryszek w kierunku południowym. W naturze kolorek jest żywy i ma połysk. Podłoga jest polakierowana na połysk (by walczyć z kurzem) i aktualnie... zakurzona. Na kominie otwór pod kratkę. Z prawej strony zamknięcie rewizji wkładu z kwasówki (fi 200). Dodam tam jeszcze pewnie drugą przykrywkę. Za kominem widać fragment dziury w której pojawi się klapa na rolkach - będzie chować się między G-K a deskami. To wyjście z pokoju syna, w którym będzie drabinka z kwasówki, stanowiąca element "umeblowania". Na ścianie szczytowej (wszystko ukryte za kominem) gniazdko hermetyczne, oraz czujnik ruchu i przełącznik seryjny dający efekt On/Auto/Off. Włącza on oprawę za kominem. Dwie oprawy przed kominem włączane są przy drugim włazie. Obok centrum sterowania roletami - zbiegają się tam wszystkie kable od rolet z użytkowej strony domu (układ gwiazdy), na wypadek przyszłego sterowania grupowego. Troszkę wyżej miejsce na jakieś rozdzielacze sygnałów TV. Nie zdecydowaliśmy czy będzie satelita, kablówka czy antena naziemna (aktualnie słaby odbiór). Są więc poprowadzone grube rurki, w które wciągnie się odpowiednie kable w przyszłości. W razie talerze wystarczy się tam przewiercić na drugą stronę.

 

http://images24.fotosik.pl/312/1e992ad1b655fbf3m.jpg

 

Widok w kierunku północnym. Z prawej niezakryte odpowietrzenie kanalizacji.

Na ścianie szczytowej czujnik ruchu. Gniazdko i przełącznik

z boku słupka. Tam gdzie widać szczyt drabiny, jest drugi wyłaz - z garderoby. Także na rolkach. Aha - połać ocieplona 3*5+5cm wełną "Isover Super-mata" czy jakoś tam o lambda 0.033. Pomiędzy deskami i G-K w pokojach jest jeszcze 5cm zwykłej (0.039) wełny. Tak żeby nie wyhamować uciekanie ciepła na strych. Tuż na podłogą są 2 wloty powietrza (widać ten po lewej). Kratki będą miały regulację lub dam higrosterowane. Wszystko po to, żeby grzyba nie było i płyty mi nie spęczniały od wilgoci.

 

http://images38.fotosik.pl/47/d991c9481d2909c4m.jpg

 

Na jednym ze zdjęc załapał się lampa. Są to typowe lekkie hermetyczne oprawy za ok. 20zł. Zamiast wkładać tam regulaminowe 60W. Włożyłem świetlówki 23 lub 30W, bo 40W już się nie mieściły. Podłoga jest jasna, ściany z połyskiem, więc światła jest dość nawet do czytania. Czujniki ustawiłem na na dłuższy czas, żeby nie było niepotrzebnych włączeń, jak na chwilę znieruchomieję.

 

http://images43.fotosik.pl/47/c08e1262e6ddbe6dm.jpg

 

Nie jest to typowy stryszek, a raczej dodatkowa garderoba ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai, tez planuje na strychu zrobic garderobe.

Mam tam okno i chyba z 40m2.

A jakie szafki planujesz?

Nie mam jeszcze koncepcji co tam w ogole wstawic.

Na ten moment jeszcze nie planuję szczegółów. Przede wszystkim - nie będzie kasy. Pod drugie - chcę zobaczyć jakie potrzeby dokładnie się pojawią. Przypuszczalnie część będzie półkami na których wylądują kartony z przydosiami, czy butami (np zimowymi w lecie). Żeby optymalnie wykorzystać przestrzeń - stryszek będzie raczej podzielony tuż za połową. W ten sposób mogą powstać dwie wyższe szafy po obu stronach przegrody i ... synek nie przejdzie nam stryszkiem do sypialni w nieodpowiednim momencie ;) . Do tych szaf mogą tam trafić płaszcze po sezonie, jeżeli w głównej garderobie będzie brak miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do ludzi budujacych lub planujacych budowe dandysa. Napiszcie mi czy rzeczywiscie dach wychodzi w tym domu tak drogo?

A co myslicie o zupelnym zlikwidowaniu tego wspolnego balkonu dla mniejszych dwoch pokoi od strony ogrodu i wstawieniu tylko okien dachowych? czy nie popsuje to za bardzo uroku domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do ludzi budujacych lub planujacych budowe dandysa. Napiszcie mi czy rzeczywiscie dach wychodzi w tym domu tak drogo?

A co myslicie o zupelnym zlikwidowaniu tego wspolnego balkonu dla mniejszych dwoch pokoi od strony ogrodu i wstawieniu tylko okien dachowych? czy nie popsuje to za bardzo uroku domu?

Hej

A są tu tacy :D

 

Dla wszelkiego spokoju poczytaj w wątkach o Dandysach:

- http://forum.muratordom.pl/nasz-dandys,t145568.htm

- http://forum.muratordom.pl/moj-wymarzony-dom-dandys-zapraszam,t147911.htm

- http://forum.muratordom.pl/jak-to-budowalismy-dandysa,t142660.htm

- http://forum.muratordom.pl/adela-z-archipelagu-czy-dandys-z-domeny,t72179.htm

- http://forum.muratordom.pl/dandys-z-domeny,t80225.htm

- http://forum.muratordom.pl/dandys-niedlugo-ruszamy-z-budowa,t108915.htm

...

i wiele innych dostępnych z google'a poprzez hasło "dandys site:forum.muratordom.pl"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do ludzi budujacych lub planujacych budowe dandysa. Napiszcie mi czy rzeczywiscie dach wychodzi w tym domu tak drogo?

A co myslicie o zupelnym zlikwidowaniu tego wspolnego balkonu dla mniejszych dwoch pokoi od strony ogrodu i wstawieniu tylko okien dachowych? czy nie popsuje to za bardzo uroku domu?

 

Znalezienie kogoś w okolicy, który buduje taki sam dome jest bardzo trudne. Tak jak pisał Trociu - wykorzystaj google czy wewnętrzną wyszukiwarkę forum i pytaj bezpośrednio.

Ile to jest "tak drogo"? Jest dużo wątków o kosztach i tam przeczytasz ile aktualnie płaci się za jakie drewno, ile cieśli a ile dekarzowi.

Ludzie mają różne gusta, więc jak będzie wyglądał bez balkonu, jest sprawą względną. Lepiej sobie odpowiedzieć czy chcę mieć balkon, ze wszystkim tego konsekwencjami. Nic nie ma za darmo, więc balkon trzeba zalać, wypłytkować, ocieplić, zrobić balustradę (u mnie np. 2 000zł ocynk ogniowy + malowanie proszkowe), drzwi, itp. Można za to ładnie sobie przewietrzyć pokój, wyjść przeciągnąć się na zewnątrz, wywiesić pierzyny ;), wciągnąć meble ;), wysłuchiwać serenad trubadurów lub... żab ;)

Jeżeli już masz wątpliwości co do kosztów, to może warto likwidować "uatrakcyjnienia". Mam wrażenie, że 50% kosztów wygenerują u mnie wszystkie fajne rzeczy: duże przeszklenie, schody po łuku, zadaszenie nad tarasem i brak ścian, taras nad garażem z murkiem i daszkiem wokół.

 

Nie obraź się, ale pytania są zdecydowanie w stylu nowicjusza. Nie jest tak, że ktoś rozwiąże problemy za Ciebie. Musisz poświęcić trochę czasu i poczytać odpowiednie wątki w danym temacie. Zaprzyjaźnij się więc z wyszukiwarką forumową. Jak przeczytasz to i owo, precyzyjniej zadasz pytanie, a wtedy z pewnością dostaniesz precyzyjną odpowiedź. Bywają osoby tylko pytające, ale wiele osób chętnie pomaga. Trzeba jednak szanować ich i swój czas. Co więcej - czytając znajdziesz wiele odpowiedzi bez czekania na odpowiedź, dowiesz też się o rzeczach o których nie pomyślałaś. Kosztorys to bardzo ważna, acz stresująca sprawa. Ja robiłem 2. Pierwszy na początku, bo bank chciał kiedy brałem kredyt z Kasy Mieszkaniowej. Przeraził mnie, a i tak wyjdzie 2 razy więcej. Na szczęście moje dochody wzrosły. Teraz zrobiłem drugi na wykończeniówkę i ... przeraził mnie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miala takie informacje na innych forach to bym nie zadawala tutaj pytan. Czytam wszystkie info na ten temat od co najmniej miesiaca i niestety nie znalazlam nic na ten temat, a skoro kogos to nie interesuje i mam mu "zabierac czas" to nie musi odpowiadac...

Pozdrawiam :wink:

 

Spokojnie - to były tylko dobre rady. Swojego pierwszego posta napisałaś tu, a nie na dandysowych wątkach. Tam szybciej znajdziesz odpowiedź i z takim pytaniem można było wystartować tam. Może też ktoś udostępni Ci swój kosztorys. Jakbym nie chciał pomóc, to nie pisałbym tak długiego posta.

Kwestia ceny dachu niejednokrotnie poruszana była na forum. Przeczytaj kilka wygooglanych "dach kopertowy koszt site:forum.muratordom.pl" i zadaj pytanie uzupełniające (możesz i tam i tutaj). Nie bardzo z twojego pytania wynika która część kosztu cię martwi.

To sam kształt dachu kopertowego generuje duże nakłady na dachówkę i podstawie rysunków można samemu w przybliżeniu obliczyć koszt dachówek czy elementów dodatkowych, które właśnie podbijają cenę. My możemy podpowiedzieć jakie rabaty się da wyszarpać ;) Nie powiemy Ci ile będzie Cię kosztował dach, bo nie mamy projektu w ręce. Po Twojej stronie projekt+Excel ; po naszej ceny jednostkowe (łatwiej znajdzie się ktoś z taką samą dachówką niż domem) i będziesz znała koszt dachu.

Wywiązka ma mniejszy wpływ. Niedawno tutaj był podawany jakiś tartak.

Robocizna - też są wątki i jak zadasz ile sobie liczyli nasi fachowcy, to też dostaniesz sporo odpowiedzi.

 

Wiem - trochę się czepiam, ale zobaczysz za jakiś czas, jak najskuteczniej pytać ;) Powodzenia.

 

Aha - koszt m2 u mnie będzie na poziomie 3500-3800zł, wliczając w to absolutnie wszystkie koszty (czekoladki dla pani Basi, paliwo na dojazd na budowę, wejściówki na Budmę, rachunki za media, piwo dla fachowców, działkę, itp). Tyle że ja się buduję od 2000 roku. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie tego sie najbardziej obawiam, dlatego chce sie kogos poradzic co uwaza o wygladzie tego bez jednego balkonu - mam metlik w glowie, a decyzje w koncu trzeba podjac

 

Witaj sąsiadko,

projekt domu Dandys bardzo ładny, balkony można zlikwidować, jeśli nie są Ci potrzebne. My kiedyś chcieliśmy budować Apisa 3 z Domeny *ten projekt to mój faworyt), ale niestety domek ten nie należy do tanich.

Dokonaj analizy finansowej , na co Was stać, co jest Waszym priorytetem, czy lepiej mieć więcej kasy na wykończenie w środku a bryła domu mniej okazała?

My zrezygnowaliśmy z apisa na rzecz domu bardziej prostego, bo oprócz budowy chce mieć urlop itp.

Pozdrawiam

Ania

 

P.S.

Ponieważ tez buduję w Szewcach, napisz czy masz wodę na działce, ewentualnie kto ją Wam robił i za ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aha - koszt m2 u mnie będzie na poziomie 3500-3800zł, wliczając w to absolutnie wszystkie koszty (czekoladki dla pani Basi, paliwo na dojazd na budowę, wejściówki na Budmę, rachunki za media, piwo dla fachowców, działkę, itp). Tyle że ja się buduję od 2000 roku. :lol:

 

Jakbym ja miała wyceniać z takimi szczegółami - to m2 mojego domu jest bezcenny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aha - koszt m2 u mnie będzie na poziomie 3500-3800zł, wliczając w to absolutnie wszystkie koszty (czekoladki dla pani Basi, paliwo na dojazd na budowę, wejściówki na Budmę, rachunki za media, piwo dla fachowców, działkę, itp). Tyle że ja się buduję od 2000 roku. :lol:

 

Jakbym ja miała wyceniać z takimi szczegółami - to m2 mojego domu jest bezcenny :lol:

Nie przesadzajmy - to jeszcze nie wszystko przecież. Dopiero jak dodamy do tego swój czas, to dopiero staje się bezcenne. Za resztę można zapłacić... (wiadomo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...