Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

niestety stropu nie mamy ocieplonego bo tak jak mówiłam wcześnie miało być poddasze nie użytkowe ale stwierdziliśmy że jest na górze tyle miejsca że szkoda go zostawić tak bez użytku ale że nie mamy już na tyle kasy wiec zostawiamy to na późniejsze działania
to co - ciepło Wam do góry leci spokojnie i dopiero zatrzymuje się na tych 20cm między krokwiami?

Na pewno nie macie żadnego ocieplenia w stropie - suficie parteru? Hmmmm.

 

żadnego ocieplenia narazie nie mamy na stropie bo mieliśmy robić płyty na poddaszu ale z wiązku z tym że kasa się skończyła więc narazie odpuściliśmy

piec u nas kondensacyjny(na gaz)ustawiony jest na 40 stopni przy wyjściu a w całym domu przy otwartej dziurze na styrych jest 18 stopni,przypomne że powierzchnia domu to około 200m2+100m2 góry w późniejszym czasie użytkowej

co prawda ciepło nam narazie spiernicza na góre bo jeszcze nie zdążyliśmy zatkać tej wnęki która bedzie kiedyś przydatna na schody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai - ojcze nasz, któryś jest....po sąsiedzku. :lol:

 

A może nawet praojcze ;) W końcu cały ruch grupowy zainicjowałem. Z racji zaś długości budowy - chyba zostanę dziadkiem forumowym ;)

 

Jutro wchodzi mi kominkarz. Efekt planowy ma być taki:

http://images34.fotosik.pl/436/8b65702ab2d3bfc3m.jpg http://images43.fotosik.pl/49/c8bd7379ef8ef205m.jpg http://images38.fotosik.pl/49/4c5060016cc6314cm.jpg

Z przyczyn technologicznych będą drobne zmiany od projektu: półka ma być podparta słupkami z kwasówki, a z boków szyby będzie 15cm kamienia.

Mam tylko nadzieję, że kamień który wybraliśmy na boki i front będzie dobrze wyglądał w dużym rozmiarze. Takie już "uroki" indywidualizmu - nie wiadomo czy te kilkanaście tysięcy nam się ostatecznie spodoba :roll: Na rysunku jest OK, te małe kawałki które zestawialśmy wyglądały raczej dobrze, parapeciki są OK, więc może się jutro nie zastrzelę gumą od majtek ;)

Na tym obrazku z lewej jest poprawiona wersja - ze szczeliną na wąż LED-owy. Dobrze że mi się przypomniało - muszę im jutro dać by od razu zamontowali.

 

Co do sąsiedztwa, to ja do Wrocka mam jeszcze dużo bliżej niż do stolicy Pyrlandii. Z Ostrowa będę miał już tylko trochę bliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45/mkw to ocieplenie w dwóch warstwach czy w jednej. Moi zawołali 10/m2 pierwszej warstwy wełny-między krokwiami+szurkowanie. I 45/m2 położenie drugiej warstwy wełny, folia stelaże i rigipsy takie wypieszczone tylko malować.

Tak jak pisałem - ja nie wiem ile wyszło mi za m2, bo nie prosiłem o szczegółowy rachunek. Gdyby wziąć kwotę i podzielić przez szacunkowe m2, to wyszłoby jakieś 58zł, ale tak jak pisałem - było kupę innych robót, więc same ocieplenie+G-K wyszłoby góra 45zł/m2. Właśnie sprawdziłem faktuyry - wełna szklana SuperMata 150mm szła między krokwie, a skalny SuperRock 50mm na ruszcie. Nie tylko że było gotowe do malowania, ale stryszek (połowa m2) został pomalowany farbą lateksową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak długo mnie nie było - wprowadzałem się :))

Przede mną 3 noc.

 

Wpadłem zerknąć co i jak u Was. Widzę, że nie próżnujecie;)

Mam nadzieję, że nikomu zima nie narozrabiała.

 

Mam dla Was drobny komunikat ; mój hydraulik - porządny gość, solidny fachowiec i zna się na rzeczy - podłączał u mnie wczoraj kuchnie gazową i mówił mi, że wypadła mu jakaś gruba robota z harmonogramu więc jest wolny i szuka nowego zlecenia. Dla zainteresowanych podaję namiar; Adam 602253166.

Można się targować ;) U mnie robił, całą instalację z solarami, kotłownią i gazem. Białego montażu nie zdąży,ł bo sam sobie poradziłem ;]

 

 

Dzwonił ktoś do Adama? - ciekawy jestem cennika.

 

 

Jutro mija tydzień mojego mieszkania w domku -

 

:o od początku sezonu spaliłem 428m3 gazu. Ten Viessmann chyba coś mi za dużo siorbie, albo źle poczytałem instrukcję obsługi 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dymu niekoniecznie, ale czujnik czadu będę montował u siebie. Masz może namiar na coś sprawdzonego?

Wprawdzie nie do mnie, ale odpowiem. Jeszcze nie mam podłączonego, ale kupując centralę Satela wziąłem od nich także i czujnik czadu (DG1-CO). Na swojej stronie mają kilka czujek, niestety nie czujka dymu - tę wziąłem innego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne == pierwsze, inne = drugie

Jeszcze jakieś pytania? :evil:

 

:lol: :lol: :roll: :D :lol: Wiele ;) Podobało mi się że czujniki "usypiają właściciela" czadem... ;) Dlatego pytałem o "drugie" :) nic konkretnie :p

 

a czy jest wersja na male dzieci? :) (ale tak zeby usypialo na noc i z wersja dzwiekowa na przyklad i wyswietlaczem obrazkow na scianie...)

 

Natalia kostki jeszcze nie kupilam , musze sie najpierw wygrzebac ze szpitali czyli do konca stycznia

daro_k a moze po prostu pierwszy sezon grzewczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile płacicie za układanie wełny na poddaszu ???? plis plis plis

 

TMK, danadom, Trociu, Natalia Stanko, asia22, Dziekuje za cenę układania wełny ... ufff uratowaliście mnie bo ekipa naberała wody w usta i nie była w stanie powiedzieć ceny za ułożenie wełny w krokwie .... powiedzieli że chcieli by mi powiedziec cenę jak rok temu podczas bumiu ale się teraz boją bo nie ma roboty i mam sam im powiedzieć :D dobre nie :D

 

A tak poza tematem to zakochałem się w zakupach w allegro i necie :D normalnie dzisiaj zaoszczędziłem chyba z 2 tysiące w stosunku do cen w marketach i składach budowlanych :D:D:D niech żyje wirtualny handel :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie daje tylko w krokwie 18cm i sznurek - powiedziałem że znajomi robili po 10 zł a chłopaki na to że zrobią za 8 zł (przyznaję się ze na negocjacje wysłałem zonę ja wymiękłem psychicznie )

 

to niezłą cenkę wynegocjowałeś

szkoda że ja nie umiem sie tak targować bo może dom by nas taniej wyszedł :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tematem to zakochałem się w zakupach w allegro i necie :D normalnie dzisiaj zaoszczędziłem chyba z 2 tysiące w stosunku do cen w marketach i składach budowlanych :D:D:D niech żyje wirtualny handel :D

 

To zakochaj się jeszcze w języku niemieckim. Znajomy z Poznania twierdzi, że zamówił sobie kable i armaturę za blisko pół ceny na niemieckim Ebay'u. Tylko że mówił mi to kiedy Euro było po 3.30 :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa... Zapomniałem dodać, że ja parkieciarza mam z ... Allegro :lol:

Szukałem chyba doussie i natrafiłem na parkieciarza. Zadzwoniłem - okazało się, że w moich okolicach też robi. Stawka 38zł/m2. Nie pamiętam ile chce za mozaikę, ale chyba mniej niż 60zł/m2. Tańszy był tylko bylejaki za 25(parkiet)/???(mozaika). Dwaj inni chcieli 50/60 i 60/110. Ma swoje drewno i na początku lutego odbędą się ostateczne negocjacje ceny za drewno i usługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...