Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiem dlaczego tak jest: w mieszkaniu we Wrocławiu mam 24 st C i jest OK, w domu na wsi już przy 20C jest mi za gorąco, utrzymujemy 18C. Ciekawe...

 

Frankai - za następną wioską od mojego domu zaczyna się granica województwa WLKP. Oto mi chodziło :-?

 

Temperatura się dzieli na bezwględną i na odczuwalną. Możliwości odmiennego odczuwania w domu widzę następujące:

a) wilgotność powietrza (odparowywaniu wody po pracach budowlanych, uwięzienie pary wodnej przez zbyt słabą wymianę powietrza)

b) przesuszanie powietrza przez sposób ogrzewania,

c) różny rozkład temperatur (przy podłogówce można mieć o 2 stopnie mniej)

d) inne materialy wykończeniowe

e) jakość powietrza wewnętrznego (czytaj dobra wentlacja) i zewnętrznego (spaliny versus tlen z zieleni)

 

To może mieszkasz koło Gagaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tych cenach za tynki?

 

- cementowo-wapienne 30zł z materiałem

- gipsowe 26zł z materiałem

 

Jeszcze tylko losowanie kostką te czy te... :wink:

 

Kwestia gustu. Ja nie chciałem nawet gładzi gipsowych, więc mam mineralne, zacierane "Rekordem". Zobaczymy po malowaniu, czy nie wyjdą nierówności. Póki co mi się podobają - są "ostre".

Gładzi gipsowych nie chciałem (z wyjątkiem skosów), bo nie chcieliśmy mieć zbyt gładkich ścian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu. Ja nie chciałem nawet gładzi gipsowych, więc mam mineralne, zacierane "Rekordem". Zobaczymy po malowaniu, czy nie wyjdą nierówności. Póki co mi się podobają - są "ostre".

Gładzi gipsowych nie chciałem (z wyjątkiem skosów), bo nie chcieliśmy mieć zbyt gładkich ścian.

Co to jest "rekord"??

 

U mnie też zwykłe poczciwe c-w - szlifowane po wyschnięciu siatka ścierną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tynków gipsowych to u nas też nic nie wyłazi, a ja lubię gładkie ściany. Myślę, że cena, która podajesz jest sanowczo za wysoka jak na obecną sytuację na rynku budowlanym. Jest naprawdę wiele ekip bez pracy, więc ostro negocjuj. Myślę, że wkrótce będę mogła Wam polecić moją ekipę od szpachlowania płyt gipsowych. Sa solidni, i baaaardzo przystepni cenowo. My większość robimy sami, ale na szpachlowanie już nie mamy siły i ciesze się , że ktoś to za nas zrobi. Na razie nie podaję namiaru, bo jeszcze pracują u mnie i nie chcę zapeszać. Generalnie robią całą wykończeniówkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalko, schody zamówiłam tu

http://www.schodykowalik.pl Zdecydowałam się, bo pan zrobi mi schody z merbau w cenie jesionowych, czy bukowych w Dobroszycach. :roll: Z balustradą na antresoli wyszło 13 tyś.

 

Całkiem jak u mnie (dzięki utkowi) :)

 

Jolu skorzystałam z Twoich namiarów na zakup drzwi wewnętrznych. Wynegocjowałaś dla naszej grupy super rabaty :) (model wybrany tylko jeszcze niezamówiony). Jeszcze raz dziękuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ;-) Ja właśnie buduję domek w Gajkowie obok Wrocławia i z ogromną radością przyjęłam info że taka pręzna grupa Wrocławska działa ;-) Nam dzisiaj wylewali wieńce i jesteśmy na etapie decyzji co do wykończeń wnętrz. Stąd prośba o namiary o ile będziecie tak uprzejmi do sprawdzonych fachowców we Wrocławiu lub okolicach do malowania, kładzenia podłóg, ogrodzeń i wiecie wszytskiego. Mi udało się trafić na jednego geniusza w trakcie poszukiwań stolarza który wykona mi moją wymarzoną kuchnię w stylui angielskim. Facet robi wszytsko co tylko sobie wymyślisz najtrudniejsze i najdziwniejsze rzeczy. Tani to on nie jest ale wykonawstwo w porównaniu z innymi... bez porównania ;-) Jakby ktoś jeszcze potrzebował mogę się zrewanżować dając namiar. Jakby co to na prive. Z góry dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani wiem że jakiś czas temu negocjowane były ceny bram garażowych...

 

podzielcie się proszę namiarami gdzie najlepiej kupować bramy

 

prawie rok po naszej budowie i garażu się nam zachciało :lol:

 

 

PS. gdyby się ktoś mógł podzielić namiarem na taniego dachowca ... bo mój aktualnie woła 80 zł/m2 a widzi mi się to strasznie dużo jak na aktualne tendencje rynkowe

 

budowa w Czernicy koło Jelcza-Laskowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi odnośnie tynków. Jestem przed spotkaniami z tynkarzami, wiec zobacze ile da sie zbic z ceny. Gipsowe korca mnie szybkoscia wykonania, mniejszym ryzykiem ich skopania chyba :wink: i tym, ze nie musialbym klasc gladzi. C-W znowu trwalsze i oddychaja. Bylyby jedne bylby spokoj :lol: .

 

PS. gdyby się ktoś mógł podzielić namiarem na taniego dachowca ... bo mój aktualnie woła 80 zł/m2 a widzi mi się to strasznie dużo jak na aktualne tendencje rynkowe

 

budowa w Czernicy koło Jelcza-Laskowic

 

U mnie dach robił Robert Cepin - rok temu w trakcie boomu płaciłem 70zł/m2 za wszystko (więźba, dachówka, obróbki, okna, rynny) a dach mam skomplikowany. Byłem/jestem z niego bardzo zadowolony. Dodatkowy plus przy negocjacji ceny - masz budowę rzut beretem od niego... :wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam prezna grupe wroclawska:)

Jestem na forum od niedawna i jak cos prosze o wszelkie poprawianie mnie :D w razie wpadek.

Mieszkamy z mezem i dwoma corkami w Iwinach pod Wroclawiem. Dom kupilismy w budowie ( i to byl nasz blad niestety). Od jakis dwoch tygodni przeprowadzilismy sie do niego, choc dol jest praktycznie w rozsypce, teren wokol posesji jedna wielka budowa. Na razie przykryta sniegiem, co mnie cieszy, bo nie widac :lol: .

Gro prac wykonujemy sami, wiele budowlanych prac wewnatrz domu i np. lazienke zrobil nasz przyjaciel, fachura od tych spraw. I to jedyny czlowiek z fachowcow na ktorym sie nie zawiedlismy.

 

Tak na poczatek mam pytanie, czym na wiosne mozna wysypac podjazd do domu? Chodzi mi o to, zeby nie bylo za drogie, a zeby w przyszlosci polozyc np. kostke granitowa. Terenu jest kawalek do podniesienia niestety, a juz nie moge patrzec na nia. Na dodatek sama dzialka jest waska i dluga, sam podjazd ma tez jakies 25-30 metrow.

 

I drugie, czy jest ktos z rejonow gminy sw kaska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalko, schody zamówiłam tu

http://www.schodykowalik.pl Zdecydowałam się, bo pan zrobi mi schody z merbau w cenie jesionowych, czy bukowych w Dobroszycach. :roll: Z balustradą na antresoli wyszło 13 tyś.

 

Całkiem jak u mnie (dzięki utkowi) :)

 

Jolu skorzystałam z Twoich namiarów na zakup drzwi wewnętrznych. Wynegocjowałaś dla naszej grupy super rabaty :) (model wybrany tylko jeszcze niezamówiony). Jeszcze raz dziękuję :D

 

Godin, czyżbyś zamówił te same schody? Jeśli tak to kiedy będą montowane, bo u mnie przełom marca i kwietnia. Cieszę się, że namiar na drzwi się przydał. Jaki drzwi zamawiasz, bo ja Koronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani wiem że jakiś czas temu negocjowane były ceny bram garażowych...

 

podzielcie się proszę namiarami gdzie najlepiej kupować bramy

 

prawie rok po naszej budowie i garażu się nam zachciało :lol:

 

Polecam bramę garażową HÖRMANN.

adres:

Przedsiębiorstwo IRGA

ul.Fabryczna 6-8

53-609 Wrocław

tel. 071 355 01 97

Koniecznie skontaktuj się z panią Marzeną i powołaj się na grupę forum muratora.

W razie problemów przypomnij się a odkopię komórkę do pani Marzeny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalko, schody zamówiłam tu

http://www.schodykowalik.pl Zdecydowałam się, bo pan zrobi mi schody z merbau w cenie jesionowych, czy bukowych w Dobroszycach. :roll: Z balustradą na antresoli wyszło 13 tyś.

 

Całkiem jak u mnie (dzięki utkowi) :)

 

Jolu skorzystałam z Twoich namiarów na zakup drzwi wewnętrznych. Wynegocjowałaś dla naszej grupy super rabaty :) (model wybrany tylko jeszcze niezamówiony). Jeszcze raz dziękuję :D

 

Godin, czyżbyś zamówił te same schody? Jeśli tak to kiedy będą montowane, bo u mnie przełom marca i kwietnia. Cieszę się, że namiar na drzwi się przydał. Jaki drzwi zamawiasz, bo ja Koronę.

 

Coś mi się wydaje, że prawie Alternatywy4 :lol: :lol: :lol:

Aż się popłakałam ze śmiechu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...