Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja dzis zamówiłam parapety wewnetrzne, fornirowane w kolorze orzech, tak jak moje okna. Baaaaardzo ładne i nie bardzo drogie. :lol: I obejrzałam moje drzwi wewnetrzne, które przyszły właśnie. Są już do odbioru, ale chcę się z tydzień wstrzymać, zanim panowie nie skończą u nas zacierania poddasza. Godin, drzwi wyglądają cudnie!

ooooo już są? Szczerze zazdroszczę :D :D Po cichu liczę, że moje będą równie ładne :)

(ja zamówiłam troszkę inny model, ale w tym samym kolorze :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzis zamówiłam parapety wewnetrzne, fornirowane w kolorze orzech, tak jak moje okna. Baaaaardzo ładne i nie bardzo drogie. :lol: I obejrzałam moje drzwi wewnetrzne, które przyszły właśnie. Są już do odbioru, ale chcę się z tydzień wstrzymać, zanim panowie nie skończą u nas zacierania poddasza. Godin, drzwi wyglądają cudnie!

ooooo już są? Szczerze zazdroszczę :D :D Po cichu liczę, że moje będą równie ładne :)

(ja zamówiłam troszkę inny model, ale w tym samym kolorze :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciągnąłem żonkę wczoraj na Budmę. Troszkę się opierała, bo... chciała jechać do Impro tam oglądać drzwi. Teraz jest cała szczęśliwa, bo zobaczyliśmy to i owo.

Przede wszystkim - rozwiązała się chyba sprawa drzwi wewnętrznych. Znaleźliśmy coś co się jej bardzo spodobało: Pol-Skone (seria Fiesta 09). Były też śliczne Eurodor, ale poziom cenowy trochę wyższy. W sumie to nawet Pol-Skone jej się bardziej spodobały, bo zawiasy były niestandardowe i fajne mieli klamki. Cena do 2000zł z montażem i klamkami. Jak patrzę na cennik, to pani chyba miała na myśli netta :roll: Po rabacie to wyjdzie na brutto.

Aaaaa... i jeszcze fajnie były zamontowane - wpuszczone w ścianę. Pytanie jak się to będzie spisywało w domu, a nie na wystawie. Jak tu zrobić, żeby nie powstawały pęknięcia czy jakieś szpary. Jeżeli się da, to gumówka i nasze betonowe tynki będą podcięte na grubość ościeżnicy.

 

Rozczarowany byłem ilością drzwi zewnętrznych - nie bardzo było z czego wybierać. Jedziemy dzisiaj do Impro pomacać tego Lupola i inne. Jakie miejsca jeszcze zaliczyć? Przewijały się Budus (na Ślężnej?), DGD, drzwi.pl (nie kupię tam oczywiście ;) ) . Czy mają przyzwoitą wystawkę drzwi zewnętrznych?

 

Oprócz drzwi, były też śliczne płyteczki z zielonego marmuru. Schody które by nam pasowały, ale pominąwszy fakt, że już mamy zamówioną konstrukcję, to te z targów są 2 razy droższe :roll: , a nasze już szokują znajomych ceną :oops:

 

Co tam jeszcze było dla nas ciekawego?

Wzorki na ścianę - szablony i naklejki.

Płytki z kwasówki (Stal-pol)

"Mozaika" z drewna egzotycznego na taras (Tomasz Bukalski). Coś podobnego ale z tworzywa. Niestety ceny 200zł/m2 pierwszego i 70-90 Euro/m2 drugiego.

Płytki ręcznie zdobione wg widzimisię klienta (Riwal)

 

Oczywiście zwiedziliśmy tylko małą część, więc nie pytajcie co było jeszcze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzis zamówiłam parapety wewnetrzne, fornirowane w kolorze orzech, tak jak moje okna. Baaaaardzo ładne i nie bardzo drogie. :lol: I obejrzałam moje drzwi wewnetrzne, które przyszły właśnie. Są już do odbioru, ale chcę się z tydzień wstrzymać, zanim panowie nie skończą u nas zacierania poddasza. Godin, drzwi wyglądają cudnie!

 

 

a na jakie drzwi się zdecydowaliscie? Tez mam ten dylemat>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, ja zamawiałam drzwi z Korona, są naprawdę super. Fornirowane. Zresztą Godin też.

Grupa może się powiększy. Pan Sebastian przekabaca nas na Koronę. Przygotuję konkretne dane i będzie musiał przygotować nam ofertę wariantową ;)

Godin - żonka pomacała i przyklepała. Zamawiamy Lupol New w wersji sosna, czyli 4500 tak jak Ty. Meranti +700zł, dąb +1500 zł. Zaskoczyła nas tylko obramówka szybki - to malowane drewno, a myślałem że aluminium. Szkoda że nie można obramówki z kwasówki zrobić, albo nawet... zrezygonować. Założyłoby się własną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, ja zamawiałam drzwi z Korona, są naprawdę super. Fornirowane. Zresztą Godin też.

Grupa może się powiększy. Pan Sebastian przekabaca nas na Koronę. Przygotuję konkretne dane i będzie musiał przygotować nam ofertę wariantową ;)

Godin - żonka pomacała i przyklepała. Zamawiamy Lupol New w wersji sosna, czyli 4500 tak jak Ty. Meranti +700zł, dąb +1500 zł. Zaskoczyła nas tylko obramówka szybki - to malowane drewno, a myślałem że aluminium. Szkoda że nie można obramówki z kwasówki zrobić, albo nawet... zrezygonować. Założyłoby się własną.

Zdanie mojego męża na temat obramówki jest identyczne jak Twoje, czyli to dość kontrowersyjny element modelu New :wink: Z tego co wiem, to można zrezygnować z tego elementu (taki wariant jest zamontowany w Czernicy) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

czy moze mnie ktoś poratować namiarami na hurtownię która ma płytki Imola i jakiś rabat na nie?

Cermag je ma ale cena ponad 100 zł, a pewnie nie mam co liczyć na rabat w Cermagu?

pozdrawiam

bzyk

Jeśli masz na myśli Imola Antares to najtaniej znalazłam na necie po 90 zeta. Obecnie są na allegro. Dość mocno interesowałam się Imolą, ale dzięki anjamen (której jestem bardzo bardzo wdzięczna :D :D ) wygrały Corteny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Mam pytanie do osób, które mają podłogówkę w domu - co na podłoge oprócz płytek ?

Ogrzewam dom pompą ciepła, wiec mam podłogówkę w całym domu. Mam dylemat, co dać na podłogi. Chodzi mi o sypalnię i pokoje dzieci. Czy panele sie sprawdzają, czy lepiej wykładzina?? bo panele + ta pianka pod nie, to min.10mm warstwa :roll: i nie wiem czy nie będzie zatrzymywać ciepła :( Jeśli wykładzina, to czy pod nią coś sie daje, czy bezpośrednio na beton (zagruntowany czy jak :roll: )?

Będe wdzieczna za wszelkie informacje (zwłaszcza sprawdzone w praktyce :D )

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ika ja niestety nie pomoge. U nas nie ma podlogowki w ogole.

 

Za to ja mam pilne dosc pytanie. Czy ktos ma nawiewniki okienne? Albo cos w tym rodzaju? Gdzie to mozna kupic we Wroclawiu? Jak cenowo sie przedstawia? W malym domku pojawila sie u nas masakra z wilgocia. Jak byla "koza" to nic sie nie dzialo, jak sa kaloryfery to sie robia mokre sciany. Siet. Musze w poniedzialek cos zadzialac koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej nie wiem co z drzwiami zewnetrznymi i brama garazowa. Chcialam kupic takie same, czyli komplet, ale w Hormannie wejsciowe srednio 12tys. A ja potrzebuje dwoje. To troche za duzo.

Bylam w Impro, Irdze, i u przedstawiciela Cal-a przy Brucknera.

Chce kupic grafitowe.

Z brama nie ma problemu Normstahl i Hormann maja ten kolor.

Cal wlasciwie tez bez problemu - drzwi zewnetrzne.

W Impro jedynie Lupol pomaluje mina grafitowo. Ceny okolo 5tys.

I nie wiem teraz co robic.

A poradzcie jeszcze jaki gres techniczny na podloge w garazu. Jakiej firmy najlepiej?

W Internecie cersanit widzialam za 19zl, a paradyz za 30zl.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Mam pytanie do osób, które mają podłogówkę w domu - co na podłoge oprócz płytek ?

Ogrzewam dom pompą ciepła, wiec mam podłogówkę w całym domu. Mam dylemat, co dać na podłogi. Chodzi mi o sypalnię i pokoje dzieci. Czy panele sie sprawdzają, czy lepiej wykładzina?? bo panele + ta pianka pod nie, to min.10mm warstwa :roll: i nie wiem czy nie będzie zatrzymywać ciepła :( Jeśli wykładzina, to czy pod nią coś sie daje, czy bezpośrednio na beton (zagruntowany czy jak :roll: )?

Będe wdzieczna za wszelkie informacje (zwłaszcza sprawdzone w praktyce :D )

pozdrawiam

 

jak panele to pod spód tektura falista z rolki - najmniej izoluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdanie mojego męża na temat obramówki jest identyczne jak Twoje, czyli to dość kontrowersyjny element modelu New :wink: Z tego co wiem, to można zrezygnować z tego elementu (taki wariant jest zamontowany w Czernicy) :)

O ile dobrze zrozumiałem, to można zrezygnować z malowania tego, czyli będzie w kolorze takim jak reszta drzwi. Tutaj małżonka zaś wyraziła się, że chce mieć jakiś akcent rozjaśniający. Kwestia tylko, żeby było to coś w innym odcieniu. Pan Sebastian powiedział, że mamy podać kolor RAL, to może się da zrobić za dopłatą. Nie wiem czy będzie siła wybierać to, ale spróbuję to sprawdzić. Okucia które były na wystawce, są też w takim jasnym srebrnym, a wolelibyśmy coś ala kwasówka w satynie, tytan, czy anodyzowane aluminium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Mam pytanie do osób, które mają podłogówkę w domu - co na podłoge oprócz płytek ?

Ogrzewam dom pompą ciepła, wiec mam podłogówkę w całym domu. Mam dylemat, co dać na podłogi. Chodzi mi o sypalnię i pokoje dzieci. Czy panele sie sprawdzają, czy lepiej wykładzina?? bo panele + ta pianka pod nie, to min.10mm warstwa :roll: i nie wiem czy nie będzie zatrzymywać ciepła :( Jeśli wykładzina, to czy pod nią coś sie daje, czy bezpośrednio na beton (zagruntowany czy jak :roll: )?

Będe wdzieczna za wszelkie informacje (zwłaszcza sprawdzone w praktyce :D )

pozdrawiam

Było wiele wątków, więc poszukaj, przeczytaj i dopytaj jak będziesz miala wątpliwości. Ja sam kilka razy na ten temat pisałem - żadnych dywanów (wykładzin). Wpisz w szukajce mnie jako autora i "podłogówka" lub "dywan" jako szukany wyraz.

Jak rozumiem - masz już podłogi, czyli jest za późno. Czasem da się zrobić ogrzewanie ścienne. U mnie dałem duże grzejniki, bo mam piec kondensacyjny, czyli niska temperatura wody bardzo pożądana. Przykładowo w sypialniach dziecięcych są grzejniki "21" w rozmiarach 50x240 (tak - tuż pod sufit) i 60 x 200. Jeżeli za późno, to chyba dałbym panele do tego przystosowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...