Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie wiem co sadzic o Lupol-u. Boczne drzwi wychodza mi drozej, bo sa nizsze i musze doplacic za niestandardowe.

A co myslicie o KMW Format w Bierutowie?

Tez maja ladne. Nie wiem czy lepiej kupic u nich czy jest we Wroclawiu jakis przedstawiciel.

Najgorsze, ze tez wyjezdzam juz we wtorek i bede dopiero za dwa miesiace. I nic jeszcze nie wybralam.

KMW Format jest wg mnie droższe. Impro handluje nimi, ale nie ma na ekspozycji. KMW na swojej stronie ma ceny. Netto oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi odnosnie podłogówki :)

Frankai, godin, goskai oczywiscie, ze bedę przeszukiwać inne wątki, ale zaczęłam od mi najblizszych, czyli GRUPY WROCŁAWSKIEJ :lol: interesują mnie przede wszystkim opinie osób, które maja na podłogówce panele lub wykładzine. Ja wiem, ze płytki są najlepsze, ale jakos do sypialni i pokoi dzieci mi nie pasuja :roll:

Może odezwie sie ktos jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Koala Frankai to nie jest wilgoc, ktora byla nie wiem jak dlugo. Pojaiwla sie jakis kilka dni temu. Ale ona "madra" zakleila tasma wywietrznik, bo sie bala, ze cieplo bedzie uciekac :roll: :roll: :roll: . No coz, mam nadzieje, ze rozszczelnienie okien i oczywiscie odloniety wywietrznik zalatwia sprawe. Dzieki za rady.

 

Bylam dzis u sasiadow, widzialam ich drzwi wewnetrzne. Naprawde sliczne. Robil im je jakis stolarz.Podobno niedrogie. Jak ktos zainteresowany moge poprosic o namiary do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nonek[/n] normalną rzeczą jest, że wilgoć wychodzi z domu przez blisko rok. Nie sądzę, żeby "życie" w kilka dni robiło problemy. Kobiecie zaś wytłumacz, że skoro nie żywi się odchodami, to powinna też wdychać świeże powietrze. Skoro oddychamy 16 razy na minutę, a każdy oddech to powiedzmy 1 dm3, to 1 osoba na godzinę potrzebuje 1m3 powietrza. Jak nie będzie miała świeżego powietrza, to sama się będzie źle czuła, a tobie zasadzi grzybki, które zresztą jej na zdrowie nie wyjdą. :roll:

 

Namiary na stolarza - jak dobrze zrobione oczywiście - podaj. Nigdy za wiele niedrogich a dobrych fachowców ;) Póki co żonka mi przyklepała drzwi i my już raczej nie zmienimy, ale może inni skorzystają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Mam pytanie do osób, które mają podłogówkę w domu - co na podłoge oprócz płytek ?

Ogrzewam dom pompą ciepła, wiec mam podłogówkę w całym domu. Mam dylemat, co dać na podłogi. Chodzi mi o sypalnię i pokoje dzieci. Czy panele sie sprawdzają, czy lepiej wykładzina?? bo panele + ta pianka pod nie, to min.10mm warstwa :roll: i nie wiem czy nie będzie zatrzymywać ciepła :( Jeśli wykładzina, to czy pod nią coś sie daje, czy bezpośrednio na beton (zagruntowany czy jak :roll: )?

Będe wdzieczna za wszelkie informacje (zwłaszcza sprawdzone w praktyce :D )

pozdrawiam

 

My mamy panele, płytki ceramiczne, gres, dywany i wykładziny :)

 

Najlepsze wrażenie daje gres, najgorsze ceramika, wykładziny są trudne w utrzymaniu przy małych dzieciach, docelowo zamiast starych dywanów i wykładzin będą panele, które mamy w jednym pokoju i całkiem dobrze się sprawdzają, daliśmy pod nie najcieńszą piankę (niby przeznaczoną na podłogówki) - tektura falista słabo wygłusza dźwięki.

 

Dla mnie ten cały szum o izolacyjności wykończenia podłóg to ściema ! Jakie znaczenie ma mieć 1cm materiału o nawet najlepiej izolacyjnego, do 10-20-30cm ocieplenia dookoła/pod spodem? A tak naprawdę drewno ma o rząd wielkości gorszą izolacyjność od styropianu i tylko kilka razy lepszą od kamienia!

 

Chcesz mieć panele, zrób panele, chcesz gres, daj gres, chcesz deski - daj deski, byle nie na legarach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj moniaq! Ani się obejrzysz, a będziesz tu poradami sypać po wprowadzce!

 

Może mi mógłby ktoś poradzić, czy w jakimś systemie rynnowym dostanę grafitowy odprowadzacz wody do beczki (średnica rury 100). Mam Galeco, a oni mają te spusty tylko brązowe :evil: Marley ma 105, wavin bodajrze 95... Szukałam w necie, ale jakoś w graficie tego nie mogę znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - na dniach zamawiam w końcu wentylację mechaniczną z rekuperatorem. Opcje są 3:

 

1. Centrala ComfoAir 550

2. Centrala ComfoAir 550 VV z nagrzewnicą elektryczną wstępną wbudowaną w rekuperator - cena: + 1500zł w porównianiu z opcją 1.

3. Centrala ComfoAir 550 ERV z wymiennikiem entalpicznym umożliwiającym utrzymanie wilgotności wewnątrz budynku) - cena: + 2900zł w porównaniu z opcją 1.

 

Co radzicie? Jest sens iść w koszta i brać droższą centralę, czy to tylko bardziej gadżet i wersja 1 jest ok?

 

Pzdr!

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdanie mojego męża na temat obramówki jest identyczne jak Twoje, czyli to dość kontrowersyjny element modelu New :wink: Z tego co wiem, to można zrezygnować z tego elementu (taki wariant jest zamontowany w Czernicy) :)

O ile dobrze zrozumiałem, to można zrezygnować z malowania tego, czyli będzie w kolorze takim jak reszta drzwi. Tutaj małżonka zaś wyraziła się, że chce mieć jakiś akcent rozjaśniający. Kwestia tylko, żeby było to coś w innym odcieniu. Pan Sebastian powiedział, że mamy podać kolor RAL, to może się da zrobić za dopłatą. Nie wiem czy będzie siła wybierać to, ale spróbuję to sprawdzić. Okucia które były na wystawce, są też w takim jasnym srebrnym, a wolelibyśmy coś ala kwasówka w satynie, tytan, czy anodyzowane aluminium.

Jest dokładnie tak jak prawisz :D We wtorek koniecznie pochwal się jakie drzwi wybraliście :)

He, he - wszystko można jak się chce ;) Napisałem do producenta i ... można mieć obramówkę z kwasówki za 214zł :) Taką sobie zamówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - na dniach zamawiam w końcu wentylację mechaniczną z rekuperatorem. Opcje są 3:

 

1. Centrala ComfoAir 550

2. Centrala ComfoAir 550 VV z nagrzewnicą elektryczną wstępną wbudowaną w rekuperator - cena: + 1500zł w porównianiu z opcją 1.

3. Centrala ComfoAir 550 ERV z wymiennikiem entalpicznym umożliwiającym utrzymanie wilgotności wewnątrz budynku) - cena: + 2900zł w porównaniu z opcją 1.

 

Co radzicie? Jest sens iść w koszta i brać droższą centralę, czy to tylko bardziej gadżet i wersja 1 jest ok?

 

Pzdr!

TS

 

Mądra głowa forumowej wentylacji adam_mk wyśmiewa wymiennik entalpiczny - tak mi się jakoś zapamiętało po lekturze rekuperatorowo-gwc-wątków... Niestety nie pamiętam jak to uzasadnia... Może zapytaj Go bezpośrednio :roll:

 

A gdzie zamawiasz reku i jak wygląda u Ciebie projekt (czasowo i banknotowo)??

Też muszę wziąć się z tym bykiem za roki w najbliższych dniach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...