Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witm wszystkich !

 

mam pytanie czy cena 11zl/m2 za polozenie tapet z wlokna szklanego (bez malowania) jest ok?

 

Nie orientuje sie czy to duzo, malo...moze ktos ma doswiadczenia z tymi tapetami?

 

Caly dom zamierzam miec w tych tapetach wiec kazda zl za metr ma znaczenie:)

 

Pozdr

hba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jutro przyjezdza do mnie pan w sprawie bramy garazowej Normstahla z Bingo.

Drzwi zewnetrzne dalej stoja pod znakiem zapytania.

Dajcie znac co z tym modelem New z Impro czy mozna pozbyc sie tej srebrnej ramki i jak to wyglada.

 

Cena bramy Normstahl w Bingo po maksymalnym rabacie była wyższa do 750 zł od innych dystrybutorów (Romis Dzierżoniów, Well Łagiewniki i jeden ze świdnicy, ale nie pamiętam nazwy)

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro przyjezdza do mnie pan w sprawie bramy garazowej Normstahla z Bingo.

Drzwi zewnetrzne dalej stoja pod znakiem zapytania.

Dajcie znac co z tym modelem New z Impro czy mozna pozbyc sie tej srebrnej ramki i jak to wyglada.

 

Tak jak pisaliśmy - można zrezygnować z malowania jej na srebrny kolor i będzie wówczas jak reszta drzwi. Jak rozumiem to bez dopłaty, a powinno moim zdaniem nawet dać rabat ;) Przecież to jakaś operacja mniej.

Można zamówić ją w innym kolorze z palety RAL za dopłatą. Nie wiem ile dopłaty.

Można zamienić ją za dopłatą 214zł (nie wiem czy to netto czy brutto) na ramkę z kwasówki. Jutro idę do lokalnego dystrybutora i poproszę o wycenę. Potem porównam z tym co oferuje Impro, bo jak dostanę podobny rabat, to nie będę musiał płacić 200zł za dojazd na montaż. Oczywiście o wynikach negocjacji poinformuję.

 

Informacja o ramce z kwasówki pochodzi od producenta, a pod e-mail'em podpisał się pan Piotr Solecki. Model nazywa się tak jak na stronie Impro - New3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądra głowa forumowej wentylacji adam_mk wyśmiewa wymiennik entalpiczny - tak mi się jakoś zapamiętało po lekturze rekuperatorowo-gwc-wątków... Niestety nie pamiętam jak to uzasadnia... Może zapytaj Go bezpośrednio :roll:

 

A gdzie zamawiasz reku i jak wygląda u Ciebie projekt (czasowo i banknotowo)??

Też muszę wziąć się z tym bykiem za roki w najbliższych dniach..

 

No własnie chyba zdecyduję się na opcję, którą instalują na rynku od kilku lat, więc pewnie mniejsze ryzyko wtopy... ;).

 

Zamówię chyba w rekuperatory.pl . Blisko mnie, dobre opinie z grupy wrocławskiej, odzew z wyceną (co dla kilku firm okazało się problemem nie do przeskoczenia... :wink: ).

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wszystkich forumowiczów przestrzec przed firma oferujaca okna. Firma nazywa sie "e-edycja". Jak poszukacie to znajdziecie ich strone www. Firma ta zainstalowała mi okna. po 10 tygodniach oczekiwania( miało być 5 tygodni). tłumaczyli sie tym, ze to producent okien sie nie wyrabia. Po sprawdzeniu u producenta okazało się, że firma zalega z płatnosciami i stad opóźnienie. Ponoc doszło do tego, że zamawiała okna przez innych przedstawicieli fabryki. (ponoć gdyz nie jestem w stanie tego udowodnić). Po zamontowaniu okien okazało się, że okna są fatalne. Zamówilismy okna w kolorze złoty dąb wykonane z PCV. Na jednym z okien w okleinie drewnopodobnej jest pęcherzyk powietrza, w innym od zewnetrznej strony narozniki są poobcinane i zamalowane farba koloru brazowego. w stykach okleiny są zacieki z farby na łączeniach. W oknie które się nie otwiera jest różnica 0,5 cm pomiedzy naroznikami a srodkiem "skrzydła" a ramą. W dniu 24 października 2008r złozona została reklamacja. Do dnia dzisiejszego nie otrzymalismy protokołu reklamacji. Okna oczywiście nie zostały wymienione. Na pytanie kiedy zostana usuniete usterki właścicielka firmy stwierdziła z rozbrajającą szczerością "przecież sie pan jeszcze nie wprowadza". Taka odpowiedz usłyszałem w grudniu. W styczniu nie mozna sie do firmy dodzwonić. Po kilkukrotnym (co chwile i non stop) dzwonieniu do firmy na nr komórkowy otrzymałem wiadomość sms że właściciele są na urlopie i wrócą w lutym. Ręce opadaja. Zainteresowanym mogę przesłać zdjęcia jakie okna zainstalowała ta firma. Sprawa znajdzie prawdopodobnie finał w Sądzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolejna porcyjka informacji o drzwiach.

Jola podawała, że rabat wynosi chyba 20%. Zgadza się jeżeli chodzi o Polskone. Na inne jest mniejszy. W salonie dają 15%, a pan Sebastian dla nas daje 20% i chwała mu za to ;) U dystrybutora w moim mieście mogę dostać 15% i ... zamontować sobie sam. Po prostu przerzucenie na zasadach hurtowych. Nie pamiętam czy chodziło o Koronę czy Lutostańskiego - rabat dla grupy to 12%.

Zobaczymy jak wycenią mi drzwi Lupola. Jeżeli wierzyć kobiecie w salonie u mnie - Lupol robi drzwi wg. rzeczywistych wymiarów (nie kojarzę takiej informacji z Impro, ale nie pytałem). Można też wybierać ilość zamków i rygli, a chyba pan Sebastian mówił, że standardem jest zamek 4-ryglowy. O tyle miałbym dobrze lokalnie, że podjadą sami i zmierzą już przed zamówieniem. Generalnie wolę jak robią wszystko od A do Z, żeby potem nie zrzucali winy na mnie czy inne osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolejna porcyjka informacji o drzwiach.

Jola podawała, że rabat wynosi chyba 20%. Zgadza się jeżeli chodzi o Polskone. Na inne jest mniejszy. W salonie dają 15%, a pan Sebastian dla nas daje 20% i chwała mu za to ;) U dystrybutora w moim mieście mogę dostać 15% i ... zamontować sobie sam. Po prostu przerzucenie na zasadach hurtowych. Nie pamiętam czy chodziło o Koronę czy Lutostańskiego - rabat dla grupy to 12%.

Zobaczymy jak wycenią mi drzwi Lupola. Jeżeli wierzyć kobiecie w salonie u mnie - Lupol robi drzwi wg. rzeczywistych wymiarów (nie kojarzę takiej informacji z Impro, ale nie pytałem). Można też wybierać ilość zamków i rygli, a chyba pan Sebastian mówił, że standardem jest zamek 4-ryglowy. O tyle miałbym dobrze lokalnie, że podjadą sami i zmierzą już przed zamówieniem. Generalnie wolę jak robią wszystko od A do Z, żeby potem nie zrzucali winy na mnie czy inne osoby.

 

Rabaty mamy takie:

Pol Skone 20%

Korona 15%

(ja brałam bez montażu)

 

potwierdzam info o zamku 4-ryglowym w Lupolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kochani troche mnie tu nie było i mam troche zaległości w lekturze

ale mam pytanko

gdzie i jakie parapety wewnętrzne i zewnętrzne zamawiacie i jakie ceny macie?

my w sobote bylismy i jednego kamieniarza z miejscowości gdzie się budujemy i tam za granit WENGE wołają 780 zeta za m2 z montazem

dziś mąż obdzwonił kilka jeszcze kamieniarzy między innymi w strzegomiu i tam wołają 680 ale bez transpotru i montażu

gdzie kupić dobre parapety a niedrogie

pozdrawiam D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie gdzie w okolicy można kupić tanio kostkę brukową betonową lub granitową. Gdzie kupowaliście i kto wam wykonywał chodniki. Jakie są obecne ceny.

Będę wdzięczny za pomoc.

Ja mogę polecić układacza. Gość jest z Pleszewa, ale robi też wyjazdowe roboty. Zenon Pawlicki (601) 884 073. Nie był drogi, ale teraz nie dam głowy ile płaciliśmy. Robione było w lecie. Kojarzy mi się 24zł/m2, ale nie pamiętam czy to było już z podsypką czy nie. Proponował 2 grubości podsypki i wzieliśmy cieńszą. Póki co - bez zarzutu. Minusem jest to, że zostawia robotników i znika. Pojawia się ze 3 tygodnie po robocie po kasę. Musieliśmy troszkę ochrzanić gości, żeby rzucali kostki, bo bo ta warstwa kolorowa się drapie i żeby układali górą... do góry ;) Spód był w minimalnie innym odcieniu - góra była barwiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kochani troche mnie tu nie było i mam troche zaległości w lekturze

ale mam pytanko

gdzie i jakie parapety wewnętrzne i zewnętrzne zamawiacie i jakie ceny macie?

my w sobote bylismy i jednego kamieniarza z miejscowości gdzie się budujemy i tam za granit WENGE wołają 780 zeta za m2 z montazem

dziś mąż obdzwonił kilka jeszcze kamieniarzy między innymi w strzegomiu i tam wołają 680 ale bez transpotru i montażu

gdzie kupić dobre parapety a niedrogie

pozdrawiam D

Ja zatrzymałem się w Bykowie, bo widziałem dużo kamienia na placu. Nie mieli jednak nic zielonego (Gwatemala Verde, Forrest Green). Spróbuj namierzyć ich telefon - a nóż mają twojego faworyta ;) Mi kazał szukać we Wrocławiu - o ile nie pomyliłem czegoś - na Pełczyńskiej i Szczecińskiej.

Mój kamieniarz nie jest tani, ale co szkodzi - przedzwoń i zapytaj ASTOR

My mamy identyczne jak kominek - Crema cośtam. Aha - łącznie 3 sztuki: 155x28 - 2 szt. i 70x28, więc nawet się nie zastanawiałem. Cena chyba 630zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kochani troche mnie tu nie było i mam troche zaległości w lekturze

ale mam pytanko

gdzie i jakie parapety wewnętrzne i zewnętrzne zamawiacie i jakie ceny macie?

my w sobote bylismy i jednego kamieniarza z miejscowości gdzie się budujemy i tam za granit WENGE wołają 780 zeta za m2 z montazem

dziś mąż obdzwonił kilka jeszcze kamieniarzy między innymi w strzegomiu i tam wołają 680 ale bez transpotru i montażu

gdzie kupić dobre parapety a niedrogie

pozdrawiam D

Ja zatrzymałem się w Bykowie, bo widziałem dużo kamienia na placu. Nie mieli jednak nic zielonego (Gwatemala Verde, Forrest Green). Spróbuj namierzyć ich telefon - a nóż mają twojego faworyta ;) Mi kazał szukać we Wrocławiu - o ile nie pomyliłem czegoś - na Pełczyńskiej i Szczecińskiej.

Mój kamieniarz nie jest tani, ale co szkodzi - przedzwoń i zapytaj ASTOR

My mamy identyczne jak kominek - Crema cośtam. Aha - łącznie 3 sztuki: 155x28 - 2 szt. i 70x28, więc nawet się nie zastanawiałem. Cena chyba 630zł/m2

 

a ta cena to z montażem czy sam parapet?bo u nas troche tego jest razem 13 parapetów wew. i 13 zew. łącznie 4,8 m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko ;) - parapety przed tynkami czy po??

Moim zdaniem po tynkach, a przed gładziami. Jak obrzucali mi całość, to bałem się by nie uszkodzili. Goście od zacierek ładnie wcieli się w mur, zakleili i zatarli delikatnie wokół. Teraz mam obłożone kartonem i dodatkowo zafoliowane. Niestety kamień łatwo zabrudzić. O właśnie - zapomniałem zapytać czy mi go kamieniarz zaimpregnował. Pewnie tak, bo to solidna firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta cena to z montażem czy sam parapet?bo u nas troche tego jest razem 13 parapetów wew. i 13 zew. łącznie 4,8 m2

Nie wiem :lol: Całość - kominek i parapety to około 20 tys. więc nie wnikałem. Z gościem i tak się nie za bardzo ponegocjuje. Ma swoje zasady i stawki. Zresztą parapety wstawili mi goście od gładzi. Ile im to mogło zająć - 1h na sztukę? Ileż to więc kosztowało 20zł za sztukę? W niektórych momentach nie wnikam w składniki wyceny. Kominkarz i ekipy od gładzi to właśnie te firmy, które nie sprawiały mi problemu. Nie są to naciągacze, którzy jak widzą klienta to zastanwiają się "na ile można gościa naciąć". Nie pomogę więc, ale zadzwoń do pana Andrzej na komórkę, powiedz jaki kamień, gdzie montaż i pewnie rzuci Ci zaraz cenę za m2. Jak będzie Ci się chciało, to przyjeżdżasz do niego na plac, a on Ci pokaże z którego kawałka wytnie parapeciki. Czasem kamień ma naturalne pęknięcia, przebarwienia, itp. To bywa plusem, ale niektórzy nie lubią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...