Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam pytanie - czy styropian na sufit i ścinanę w garażu (czyli dyskutowane juztutaj 5-6cm) robiliście sami czy jakaś ekipa (u mnie jest to 55m2 około ledwie - pytanie jednak czy będą laikiem nic nie sp... zepsuję :wink: )? Czy otynkowany sufit tynkowaliście (ciężar spory) czy wykończyliście w inny sposób?

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanie - czy styropian na sufit i ścinanę w garażu (czyli dyskutowane juztutaj 5-6cm) robiliście sami czy jakaś ekipa (u mnie jest to 55m2 około ledwie - pytanie jednak czy będą laikiem nic nie sp... zepsuję :wink: )? Czy otynkowany sufit tynkowaliście (ciężar spory) czy wykończyliście w inny sposób?

 

Pzdr,

TS

 

Witam

 

Ja dalem w pokoju nad garazem 10 cm styropianu pod wylewki, a na scianie

wewnetrznej z domem 8 cm najzwyklejszego styropianu (tynkarzom nie kazalem tynkowac tej sciany, wytynkowali tylko komin ktory lekko odstaje. NA styropian satka i klej i biala farba.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy styropian na sufit i ścinanę w garażu (czyli dyskutowane juztutaj 5-6cm) robiliście sami czy jakaś ekipa (u mnie jest to 55m2 około ledwie - pytanie jednak czy będą laikiem nic nie sp... zepsuję :wink: )? Czy otynkowany sufit tynkowaliście (ciężar spory) czy wykończyliście w inny sposób?

 

Pzdr,

TS

 

U nas z braku czasu robił fachowiec, ale nie było to jakieś trudne. Parzyklejony zaciągnął siatką, potem inny fachowiec zatynkował ręcznie gładzią i się trzyma ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy styropian na sufit i ścinanę w garażu (czyli dyskutowane juztutaj 5-6cm) robiliście sami czy jakaś ekipa (u mnie jest to 55m2 około ledwie - pytanie jednak czy będą laikiem nic nie sp... zepsuję :wink: )? Czy otynkowany sufit tynkowaliście (ciężar spory) czy wykończyliście w inny sposób?

 

Pzdr,

TS

Robiła ekipa

Problem tylko był z kołkami jak kupiłem za długie 12 cm to kołek rozczepiał się w otworze pustaka stropowego i nie trzymał. Musiałem kupic nowe kołki 8 czy 9 cm nie pamiętam już - te były idealnie wczepiały się samym srodkiem w pustak. Kołki na sufit ze względu na ciężar dałem gęsciej 7-8 szt na jedną płytę (4 kołki po rogach na łaczeniu płyt, 3-4 kołki na srodek płyty.

kilka miesięcy już wisi z tynkiem cementowo wapiennym czyli dużo cięższym niż gips i nic (odpukać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny działki jak sądzę nie należy liczyć, bo nie jest to obiektywne. Jeden kupi za 300tyś inny za 50. Wszystko zależy od lokalizacji i uzbrojenia.
To tak samo nie powinno się wliczać ceny dociągnięcia do działki mediów. Bo ja musiałem doprowadzić sobie wodociąg o długości jakiś 300m a ktoś miał w granicy.

A ja jestem zwolennikiem nagiej prawdy i niezamiatania pod dywan. Wybierając między kupnem czegoś gotowego (mieszkania czy domu), trzeba policzyć abolutnie pełen koszt. Włącznie z czekoladkami dla pani Basi z urzędu, paliwem do auta na dojazd na budowę. No - można pominąć koszt alternatywny w postaci własnego czasu. W końcu budowanie to przyjemność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie. Potrzebuję wymienić w swoich drzwiach jeden zameczek i póki co nie mogę nic dopasować. Byłem dzisiaj w Kobexie na Robotniczej i w czymś na S na Grabiszyńskiej / Hallera.

Nie znacie jakiś miejsc, gdzie mają trochę różnych wkładek do drzwi zewnętrznych?

A nie myślisz o systemie jednego klucza? Ja na koniec budowy chcę wymienić wszystkie zamki od których klucz udostępniłem komukolwiek, a w dodatku chciałbym wszystko obskakiwać jednym kluczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To razem 50 zł plus jeszcze te okna? Jesli tak, to bardzo drogo moim zdaniem.

 

To nie do końca jest 50 zł za m2, bo inna jest ilość metrów do ocieplenia a inna do obłożenia regipsami.

 

A możecie polecić swoich wykonawców?

 

Znalazłam ogłoszenie firmy http://www.dociepleniowiec.pl/ oferują swoje usługi za 40 zł/m2 - ktoś ich może zna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Ja dopiero zaczynam swoją budowę. Czy może ktoś mi powie ile teraz trzeba zapłacić ekipie za sso+dach. Paru fachowców zaśpiewało 75-80 tys. Czy to nie zadużo. Może ktoś zna tańszych i dobrych podwykonawców i mógłby pomóc.

Z góry dziekuję

 

Ja właśnie też zaczęłam budowę :lol: jutro wylewają fundamenty :D Moja ekipa za sso dom 170m bierze 40tys. Miałam jeszcze jedną za 35tys ale nie przekonał mnie budowlaniec...Mój budowlaniec był sprawdzany przez kierownika i ma dobrą opinię :p ale to się dopiero okaże w praniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też zaczęłam budowę :lol: jutro wylewają fundamenty :D Moja ekipa za sso dom 170m bierze 40tys. Miałam jeszcze jedną za 35tys ale nie przekonał mnie budowlaniec...Mój budowlaniec był sprawdzany przez kierownika i ma dobrą opinię :p ale to się dopiero okaże w praniu

 

Zastanów się, pogoda nietęga na budowę na etapie sso :( Ja wiem że są "środki" co do -15 pozwalają budować, ale według speca od betonu, w takie temperatury trzeba szczególnie dbać o "beton" i dotyczy to wszelkich prac murarskich - tak naprawdę z betonem jest najmniejszy problem, bo można go zamówić podgrzany, z dodatkową chemią, a w trakcie dojrzewania sam wytwarza trochę ciepła, ale już taki klej do murowania to szybciutko może "zmrozić" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...